اظهار نظر جدید رئیس صندوق بین المللی پول در خصوص رمز ارزها/مثبت یا منفی!

به گزارش پایگاه خبری بانک امروز، لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول با حمایت از ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین اعلام کرد:این نوع ارزها می‌تواند به کمک سیستم مالی بیاید. پس از این خبر لاگارد ارزش این پول مجازی که طی ماه‌های گذشته به شدت کاهش یافته بود به بیش از ۸ هزار دلار رسید.

رئیس صندوق بین‌المللی پول در وبلاگ خود نوشت ارزهای مجازی می‌تواند مبادلات مالی را بسیار سریع و کم هزینه سازد.

وی همچنین اضافه کرد که بسیار مهم است  تصمیم گیران ذهن‌بازتری برای این مساله داشته باشند و استفاده از این نوع ارز را در چارچوب مقرراتی انجام دهند که در این صورت نه تنها خطرات آن کاهش یابد بلکه می‌تواند بخش‌های دیگر را برای تداوم آن مطمئن سازد.

همچنین لاگارد معتقد است که استفاده از ابزارهای جدید «فینتک»، استفاده از ابزارهای دیجیتالی در معاملات، اعتماد مردم را به بانک‌ها و کارگزاری‌ها کم نخواهد کرد و باعث حذف آنها نخواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد که برای استفاده از فضای مجازی در گام نخست باید جلب اعتماد شود و مصرف کنندگان حمایت شوند و جامعه جهانی به یک مقررات واحدی در این زمینه برسند. اظهارات لاگارد در شرایطی که ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین شرایط بسیار سختی داشت مطرح شد.

پیش از این رئیس صندوق بین‌المللی پول به بخش تیره و تاریک ارزهای مجازی نظیر پولشویی و عدم امکان ردیابی پول اشاره کرده بود که در اظهارات جدید چرخش ۳۶۰ درجه‌ای داشته است.

کارشناس پارس بیت: با توجه به نظرات قبلی خانم لاگارد پیرامون ارزهای مجازی که نقطه نظری کاملا منفی داشت، اکنون اعلام این نظرات نشان میدهد که در آن زمان اطلاعات کافی در خصوص رمز ارزها نداشته اند و خارج از اصول بیانیه ای علیه رمز ارزها داده بودند. اما این موضوع میتواند برای سایر دست اندر کاران و مسئولان در بخش های پولی و بانکی کشورها هم رخ دهد. چه بسا لزوم کسب اطلاعات و آشنایی با رمز ارزها و کارکردشان پیش از اعلام نظر بسیار مهم و حیاتی می باشد. چرا که در حال حاضر مجموعه رمز ارزها در حال قانون گذاری و تعیین سیاستی برای پذیرش یا عدم پذیرش از سوی ممالک هستند و این تغییر دیدگاه ها میتواند در قیمت هر یک تاثیر داشته باشد. از سوی دیگر این اقدام خانم لاگارد میتواند جنبه مثبتی داشته باشد که در رد صحبت های خود اقدام به بیان چنین مطالبی کردند.همچنین در صحبت های ایشان از عدم کاهش اعتماد مردم به بانک ها اشاره شده بود که نکته ای تامل برانگیز است. عده ای در تفکر این موضوع هستند که با ورود رمز ارزها کار بانکها مختل شده و سرمایه مردم از بانک ها خارج می شود در صورتی که چنین موضوعی صحت ندارد و تنها روش استفاده از بانک ها ممکن است با تغییراتی مواجه شود. تصمیم گیری و پیدا کردن راه حل مناسب در چنین شرایطی برای بهترین استفاده از رمز ارزها موضوع مهمی است که جهان در پی راه حلی برای آن است. امیدواریم که در منطقه آسیا و بخصوص کشور عزیزمان نیز به این موضوع بیشتر توجه شود تا همگام با سایر کشورها در چارچوب مناسب اقدامات لازم صورت گیرد و از دستاوردهای رمز ارزها و فناوری بلاکچین استفاده های مفید به عمل آید.دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه