اتریوم

اتریوم Ethereum

موجودی : 73
قیمت خرید از ما : 56,526,460 تومان
قیمت فروش به ما 55,610,017 تومان
اتریوم Ethereum
قیمت به دلار : 1854.28556822 $
تعداد کل ارز : 0
میزان استخراج شده : 122,012,727
حجم 24 ساعته : 16,597,299,151 $
آخرین آپدیت : 2022-08-18T14:04:00.000Z
هفتگی
روزانه

رمزارز اتریوم

خرید و فروش اتریوم

امروزه با رمزارزها و دنیای دیجیتال آشنا هستیم، بحث و خبررمزارزها بسیار گرم شده است. حتی اگر خودمان هم ارتباط مستقیمی با این رمزارزها هم نداشته باشیم اما اخبارش به گوشمان رسیده است.

بسیاری از ماها به دنبال شناخت و انتخاب درست هستیم.اگر دنیای غیرمتمرکز را تصور کنیم. دنیایی که ما به‌ صورت مستقیم و بدون نیاز به واسطه ها با برنامه‌های غیرمتمرکز معاملات انجام می‌دهیم، قرارداد های مهم ثبت می کنیم و از انواع خدمات مالی و غیرمالی استفاده می‌کنیم؛ سیستم‌هایی که کنترل‌شان در دست خودمان است و هیچ سیستم یا نهاد یا سازمان دولتی و غیر دولتی روی آن کنترل و نظارت ندارد.

اگرما از معاملات و خرید و فروش رمزارز کمی فاصله بگیریم میتوانیم بگیم که بیت کوین، به عنوان نسل اول بلاکچین ها نواقصی داشت که پاسخگوی بسیاری از نیازها نبود. اتریوم، با الهام از بیت کوین برای توسعه صنعت بلاکچین و بهبود برخی ویژگی های آن به وجود آمد و به ملکه بازار ارزهای دیجیتال بدل شده و یکی از جذاب ترین پروژه های رمزارز  از تمامی جنبه هایی که میشناسیم شناخته شده است. برخلاف بیت کوین که هدف اصلی ایجاد یک سیستم پرداخت همتا به همتا، غیرمتمرکز و توزیع شده معرفی می‌کند، اتریوم به دنبال غیر متمرکز کردن سایر امور زندگی با استفاده از تکنولوژی‌های ارائه شده در بیت کوین است.

متخصصین زیادی معتقدند که با به وجود آمدن شبکه اتریوم، انقلابی در حذف واسطه‌های مالی بود و اولین قدم در ایجاد تحولی عظیم در آینده تکنولوژی‌های مالی را برداشته است.

به زبان ساده میتوانیم بگیم که اتریوم یک شبکه ی مبتنی بر بلاکچین است. اتریوم نسل دوم رمزارزها و یکی از محبوب ترین رمز ارزها می باشد. Ethereum با این هدف که فضایی برای اجرای برنامه غیرمتمرکز و خودکار ایجاد شود، با علامت اختصاری  ETH در تاریخ 30 جولای سال 2015 و به سرپرستی یک جوان ۲۳ ساله اهل کشور روسیه به نام ویتالیک بوترین معرفی شده است.

قبل از شناخت اتریوم باید مفهوم بلاکچین را یاد اوری کنیم.

بلاک چین : در حقیقت اینترنت عادی که عموم استفاده میکنند تمام اطلاعات بر روی یک سرور اصلی ذخره میشود که دست رسی به آن برای نهاد ها  هکر ها امکان پذیر است اما بلاک چین نوعی از شبکه اینترنت است که اطلاعات در آن به صورت بلوک های هم شکل طبقه بندی شده است و قابلیت دسترسی به اطلاعات و نفوذ به آن برای هیچ شخص و یا نهادی امکانپذیر نیست.

به بیانی ساده تر می توانیم گفت که  بلاک چین یک پایگاه داده ای است که قابلیت ثبت و ویرایش همزمان داده های مختلف مانند تبادلات مالی، اطلاعاتی و علمی را دارد. رمزارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین یکی از مهمترین فناوری های مبنی بر بلاک چین است.

رمزارز اتریوم چیست

اتریوم چیست ؟

اتریوم یک سیستم  مبتنی بر بلاک چین منبع باز غیرمتمرکز که دارای رمزارزی با نام خود (( اتر ETH )) است که به توسعه دهندگان اجازه ایجاد و اجرای برنامه ها و قراد داد های هوشمند را در شبکه خود می دهد . بعد از بیت کوین ، اتر دومین رمزارز بزرگ از نظر سرمایه گذاران از لحاظ ارزش بازار است و بلاکچین اتریوم هم یکی از پر استفاده ترین بلاکچین شناخته شده در دنیا است.

نکته جالب این جا است که بر خلاف بیت کوین و حتی رمزارز های دیگر بازار که تنها برای مبادله و ذخیره ی ارزش هستند، اتریوم این چارچوب را شکسته که خود را شبکه محاسباتی غیر متمرکز می نامد بر اساس تکنولوژی بلاکچینی که در خود دارد .

این قابلیت یک پلتفرم محاسباتی است مانند لپتاپ و گوشی هایی که داریم که وظیفه آن ها انجام محاسبات و اجرای نرم افزار و .... بر عهده دارد. اما اتریوم تفاوت اصلی با این پلتفرم ها دارد غیر متمرکز بودن آن است به عبارت ساده تر اتریوم به طور همزمان روی تمام کامپیوتر ها در سراسر جهان فعال است ولی متلعق به هیچ کسی نیست. (( مالکی ندارد))

رمزارز اتریوم مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده به شما امکان انتقال پول دیجیتالی را فراهم میکند  و توکن آن بین حساب‌ های کاربران قابل انتقال بوده و امکان اینکه به Nodeهای شرکت‌ کننده برای محاسباتی که انجام خواهد داد پرداخت می شود.

به طور کلی از ابتدای روی کارآمدن این رویکرد مشخص شده است که کنترل پذیر بودن و متمرکز بودن ویژگی خوبی نیست و باعث نقص سیستم می شود. دلایل این امر در زیر آمده است:

دو دلیل که سیستم های کنترل پذیر و متمرکز بودن ویژگی خوبی نیست و باعث نقص سیستم ها میشود این است که :

 1. دولت ها و نهاد ها هرکدوم دارا یک سیاست جداگانه ای هستند که باعث میشود به هم دیگر به خصوص در بین الملل به هم دیگر اعتماد نکنند. (( بی اعتمادی به هم دیگر ))
 2. سیستم های متمرکز به خاطر دست رسی آسان به راحتی توسط هکر ها مورد حمله قرار میگیرد و ممکن است اطلاعات از بین ببرد.

به خاطر همین در واقع برنامه‌هایی که در بستر اتریوم ارائه می‌شوند، دیگر تحت کنترل هیچ‌ فرد خاص، حتی خالق آنها قرار ندارند و همه افراد می‌توانند آنها را کنترل و دستکاری کنند.

یکی از مفاهیم مهم اتریوم امکان امضا و انتقال قراردادهای هوشمند است که خود وبسایت رسمی اتریوم اعلام کرده است که سانسور، تقلب،دخالت افراد، از بین رفتن و.... در برنامه هایی که روی شبکه بلاکچین اجرا میشود امکان پذیر نیست.

برگزاری انتخابات،بیمه، وام دهی به صورت غیر متمرکز، سیستم مالی جدید و..... از جکله کارکرد های اتریوم است.

توکن اتر، از راه استخراج، خرید و فروش یا دریافت به عنوان وجه کالا و خدمات به دست می‌آید.برای نگه داری آن باید حتما در یک کیف پول دیجیتالی استفاده نمایید که دارای یک آدرس معتبر یا کلمه کلیدی اختصاصی داشته باشد.

بنیان گذار اتریوم

 تاریخچه و بنیان گذار اتریوم :

ویتالیک بوترین از سال 2011  فعالیت خودش را در دنیای کریپتوکارنسی شروع کرده است. دراواخر ۲۰۱۳ با هدف ساخت اپلیکیشن‌ غیر متمرکز طی یک مقاله سفید با عنوان “اتریوم: پلتفرم نهایی قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز”  منتشر کرد. بیت کوین برای ویتالیک دارای عملکردهای بسیار محدود بوده او حتی در مصاحبه ای با Business Insider نظر خودش را درباره بیت کوین که این رمزارز مانند ماشین حساب های قدیمی و جیبی است که تنها یک کار محدود را به خوبی انجام میدهد و درحالی که اتریوم را به گوشی هوشمند و دنیایی هوشمند مثال زده که دارای اپلیکیشن های متعددی برای استفاده است.

هدف ویتالیک برای ساخت اتریوم یک کامپیوتر غیر متمرکز بود که با صرف وقت و منابع کافی، می‌تواند هر برنامه‌ای را اجرا کند. تا در ژانویه 2014 میلادی ویتالیک بوترین به همراه چند توسعه دهنده ی نرم افزار که دوستانش (( میهای آلیسی، آنتونی دیلوریو، جو لوبین، گاوین وود و چارلز هاس کینسون))  بودند.. ایده ی اتریوم را کامل تر کرده و در آگوست سال 2014 میلادی، برای پیاده‌سازی پروژه ی اتریوم جذب سرمایه کرد. و اتریوم در سی جولای سال 2015 به طور رسمی معرفی شد و از آن زمان تا به امروز در جایگاه دوم در بازار قرار دارد وسرمایه اولیه این پروژه به واسطه توکن بومی شبکه اتریوم تامین گردید.  ویتالیک نام اتریوم از میان عنصر های برگفته از موضوعات علمی انتخاب کرده است و در صحبت هایی که کرده می خواست پلتفرم اتریومی که ساخته محیطی زیر بنایی و نامحسوس تبدیل شود و اپلیکیشن ها اجازه بدهد که روی تکنولوژی ساخته شده اجرا شود. معنای اتر در موضوعات علمی به محیطی فرضی و نامرئی اشاره دارد که به درون جهان نفوذ می‌کند و به نور امکان عبور را می‌دهد.

چه چیزی اتریوم را ارزشمند کرده است؟

اتریوم به دلیل این که میتواند کد های برنامه نویسی را از طریق یک سیستم توزیع شده اجرا کند دست رسی هکر و یا هر فرد خارجی به سیستم را جلوگیری میکند و این برنامه ها و کد ها به بلاکچین اتریوم اضافه میشود و میتوانند طوری برنامه ریزی کرد که کد ها قابل ویرایش هم حتی نباشد ولی برای همه قابل مشاهده است. بنابراین کاربران گرامی  قبل از هر تعامل می توانید آن کد ها رو بررسی کنید. و نکته جالب این است که ارزش ذخیره شده در شبکه اتریوم به صورت رمز ارز اتر است، این برنامه‌ها می‌توانند شرایطی را برای نحوه انتقال مقادیر این دارایی تعیین کنند. و حتی میتوانید بدون دخالت هر انسانی این قرارداد ای خود بر شبکه اتریوم را تنظیم کنید.

کاربردهای اتریوم

کاربردهای اتریوم 

 1. ساخت نرم‌افزارهای غیر‌متمرکز

در بلاکچین و بستر اتریوم توسعه دهندگان و برنامه نویسان وب میتوانند نرم افزار های غیر متمرکز یا به اصطلاح DApp   پیاده سازی کنند . در این جا غیر متمرکز بودن به این معنا است که اطلاعات محرمانه و اختیارات برنامه نوشته شده در دست هیچ فرد یا سازمان یا نهاد دولتی قرار نمیگیردو هیچ راهی برای سانسور آن در اپلیکیشن نیست و این ویژگی باعث شده است که اطلاعات کاربران این شبکه بر روی هیچ سروری ذخیره نشود و قابلیت دزدی و هک داده ها صفر بشود. به طور مثال برنامه ایسنتاگرام یا توییتر و .... اطلاعات شخصی که در برنامه بارگزاری میکنید از نوشته ها تا عکس و فیلم و.... روی سرور اصلی و مرکزی اون برنامه ذخیره میشود و با یک تهدید یا هک اطلاعات شما در خطر می افتد یا برنامه ای طبق سیاست های یک نهاد و سازمان جور نیست باعث میشود که ان را یا حذف بکنند یا فیلتر بشود . غیر متمرکز بودن اطلاعات این مشکلات را برای کاربران حل خواهد کرد. و این امکان برای ساخت بازی، برنامه‌های مالی، ارسال پول، پیام‌رسان و حتی شبکه‌های اجتماعی را فراهم می‌کند.

 1. اجرای قراداد های هوشمند

یکی دیگر از کاربرد های مهم اتریوم اجرای قراداد های هشمند است که در بستر بلاکچین اتریوم انجام میشود.این قردادهای هوشمند رشته کد هایی هستند که شامل شرایط قبل و بعد قرارداد ها ، تمای مفاد سند و شرایط انجام آن است که برای امور مختلف مانند تبادل سهام و رمزارز، محتوا،سند های مالی و..... استفاده میشود.

این قرارداد های هوشمند به صورت خودکار فعالیت میکند و بعد از بستن و تنظیم کردن قرارداد به هیچ وجه ویرایش نمیشود و تغییر نمیکند. حین این که ضمانت کامل و دقیق دارند، حضور هر گونه واسطه یا شخص سوم امکان‌پذیر نیست.

تصور کنید بلاکچین یک بنگاه معاملات ماشین است و شما برای خرید یک ماشین وارد آن شده‌اید. در این بنگاه فقط شما و فروشنده ماشین هستید و کسی برای ثبت معامله حضور ندارد (( شخص سومی وجود ندارد)) . فروشنده ماشین با توافق شما از یک برنامه‌نویس می‌خواهد تا شرایط کامل اجرایی قرارداد را توسط کدها بر روی یک سیستم ثبت کند. در صورتی که شما نیز تمامی آن شرایط را در زمان ثبت کدها قبول داشته باشید، قرارداد به طور کامل و دقیق آغاز به کار می‌کند.این قرارداد که بسته اید به طور منظم و خودکار انجام میشود و قابلیت ویرایش هم ندارد که باعث ایجاد آرامش و حس امنیت بالایی برای طرفین به وجود میارورد. و نکته ای جالب این جا است که که هیچ گونه هزینه ای برای ثبت قراردادتون و انتقال پول میان شما و فروشنده پرداخت نمیکنید.

از دیگر کاربرد های اتریوم میتوان به گزینه های پایین اشاره کرد

 1. پول دیجیتال(Digital Currency)

یک از کاربرد های رایج اتریوم این است که با استفاده از رمزارز اتر میتوانید هزینه کالا یا خدمات بین الملی و داخلی را پرداخت کنید و برای معاملات خود فقط به یک کیف پول دیجیتالی امن نیاز دارید.

 1. ارائه توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFTs)

اتریوم در توکن های غیر قابل تعویض یا همان NFT به هنرمندان و موسیقدان ها و.... اجازه میدهند که با استفاده از قرارداد های هوشمند، آثار و عکس و... خود را به نمایش بزارند و مستقیما بدون واسطه به فروش بگذارند

 1. ارائه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)

اتریوم میتوانند دولت ها و سیستم های مالی سنتی را کاهش دهند. و خدمات ویژه ای ارائه بدهند.

 1. ذخیره اطلاعات به‌صورت کاملاً ایمن

یکی از مهم ترین کاربرد های اتریوم میتوان به این گزینه اشاره کرد که اطلاعات به صورت امن و با امنیت بالا ذخیره میشود و با استفده از قرارداد های هوشمند و غیر متمرکز ایجاد هک و از بین بردن مدارک به وجود نمی اید.

 1. ارائه استیبل کوین‌ها
 2. ارائه روش های پرداخت

مزایای اتریوم

 • یکی از مزایای مهم که آزمایش خود را بعد از حجم معاملات میلیاردی و سال ها پس داده است .اتریوم دارای جامعه بزرگ و بزرگ ترین اکوسیستم در بین بلاکچین و رمزارز ها است.
 • کابرد های بسیار گسترده یکی از مزایای اتریوم است که میتواند علاوه بر رمزارز برای انجام تراکنش های مالی، قرارداد های هوشمندو ذخیره داده ها با امنیت بالا برای اپ و سیستم ها استفاده کرد.
 • یکی از مزایای که توسعه دهنگان اتریوم به صورت مداوم در حال یافتن راهکار و ارتقای شبکه هستند به خاطر محبوبیت شدید بلاکچین این رمزارز نسبت به سایر بلاکین های دیگر برای توسعه و ساخت اپلیکیشن های جدید و ریسکی و هیجان انگیز است.
 • حذف واسطه ها یکی از مزایای مهم اتریوم است.
 • تراکنش شبکه اتریوم با سرعت بالایی انجام میشود.
 • استخراج راحت تری نسبت به بیت کوین دارد
 • عملکرد بلاکچین اتریوم بسیار بالا است

رمزارز اتر چیست؟

تمام شبکه های بلاکچین یک رمزارز مخصوص خودشان را دارند و شبکه ی بلاکچین اتریوم این رمزارز اتر است با نماد ETH  شناخته شده و برای ثبت سفارش خرید یا فروش این رمزارز کاربران گرامی میتوانید به صفحه ی اول سامانه پارس بیت مراجعه نمایید و در قسمت بازار رمزارز ها، رمزارز اتر را با نماد اختصاری مشاهده نمایید. بیشتر کاربران هنگام صحبت و مشاوره با متخصصین پارس بیت درباره این رمزارز به اشتباه آن را اتریوم می نامند. اما باید بدانیم که اتریوم نام شبکه و اتر نام رمزارز بومی آن شبکه است. برای اینکه یک تراکنش در شبکه اتریوم انجام بشود باید مقداری مشخصی رمزارز اتر به عنوان کارمزد بپردازیم. تمام تراکنش های روی بلاکچین اتریوم و برنامه های غیر متمرکز بر این شبکه کارمزدش توسط رمزارز اتر پرداخت میشود.به بیان ساده تری این است که اتر فقط رمزارز نیست وقتی یک توسعه دهنده  اپلیکیشن یا سیستم غیر متمرکز درست میکند یا تغییر بدهد باید کارمزدی بپردازد که این کارمزد بر اساس اتر محاسبه میشود.

اتریوم چگونه کار می‌کند؟

همان طور که صحبت کردیم باهم اتریوم بر اساس شبکه بلاکچین کار میکند. بلاکچین یک دفتر عمومی غیر متمرکز و توزیع شده است که در آن تمام تراکنش ها تایید میشود. قرار داد های هوشمند در شبکه ی اتریوم بر اساس این تراکنش ها به وجود می آید و معنای توزیع شده این است که هرکسی که عضو شبکه اتریوم است یک نسخه  مشابه دفتر را در اختیار دارد و این اجازه را میدهد که همه این تراکنش هارو ببینند.

شما متوانید اپلیکیشن هایی روی بلاکچین بسازید که مانند نرم افزار روی کامپیوتر اجرا میشود و تراکنش های بلاکچین از رمزنگاری ها برای امنیت شبکه و تایید و ثبت تراکنش ها استفاده میکنند.

استخراج یکی از روش های برای امنیت شبکه و اجماع (( Consensus)) است.سیستم های سخت افزاری هرچه قدر قوی تر باشد در روند رقابتی ایجاد بلاکی که حاوی تراکنش است سهیم میشود. و ماینر ها با استفاده نود های خود به واسطه سخت افزار هایی که در اختیار دارند یا به اشتراک میزارند به کامپیوتر ها قدرت یادی را به شبکه میدهند و در نتیجه با کمک هم از حمله هکر ها  جلوگیری میشود.

برای ماین یا استخراج از کامپیوتر و دستگاه های قدرتنمدی مانند ASIC برای حل کردن معادلات پیچیده ریاضیات استفاده میکنید تا تراکنش ها روی شبکه تایید شودو بلاک های جدیدی به بلاکچین اضافه میشود.و در  تلاش این کار با کوین های رمزارز پاداش میگیرید. در سیستم اتریوم این کوین ها اتر نام دارد .

از اتر مانند هر رمزارز دیگیری مانند بیت کوین یا تتر برای معاملات خرید و فروش کالا و خدمات مانند بیمه ،مالی،خرید از فروشگاه های بین الملی یا اپلیکیشن هایی که میتواند برای ذخیره سازی و انتقال داده های اطلاعاتی و تراکنش های مالی استفاده کرد .

نکته قابل قبول این است که هزینه رمزارز اتریوم در چندین سال گذشته رشد سریعی داشته و آن را به یکی از رمزارز های سرمایه گذاری بلند ملت تبدیل کرده است .

آیا هدف کاربران و توسعه دهندگان فقط دریافت رمزارز اتر است؟آیا اتریوم بدون اتر هم کار میکند؟آیا ماینر های دیگری هم حاضر هستند فقط در شبکه اتریوم فعالیت داشته باشند؟پس باید با مفهوم جدیدی از اتریوم اشنا بشیم که مانند بنزین زدن است.

 

گس چیست 

گس چیست؟

گس را می‌توان مانند سوخت خودرو (( بنزین )) در نظر گرفت. اگر ماشین بخواد حرکت کند باید برای خودرو خود با پرداخت پول بنزین خریداری کنید که در این  جا  پول همان (( اتر ))  و بنزین (( گس )) است.در شبکه اتریوم هزینه‌ای که برای گس پرداخت می‌کنید به ماینرهای اتریوم تعلق می‌گیرد.

پس گس یک روشی برای قیمت گذاری است برای امنیت و یافتن منابع جدید روی هر شبکه ی اتریوم به کار گرفته خواهد شد. هر قرارداد هوشمند و تراکنشی که با شبکه اتریوم اجرا بشودکارمزد گس دریافت میکند. و این مقدار گس بر اساس حجم قرار داد ها و معاملات تعیین میشود.

سیستم گس از هدر رفتن منابع شبکه اتریوم در معاملات طولانی  و پیچیده میشود  می توانیم به زبان ساده تر بیان کنیم که اگر توسعه دهنده ای یک اپلیکیشن قرارداد هوشمند ایجاد کند و گس کافی برای تراکنش تامین نکند ماینر ها اعتبار سنجی آن را متوقف میکنند. بیشتر این مشکل برای توسعه دهندگان که بدون تحقیق و اماتور اپلیکیشنی در شبکه ی اتریوم  ایجاد میکنند پیش می آید. این امر روی قابلیت اطمینان اپلیکیشن و تجربه کلی کاربران آن تأثیر منفی می‌گذارد.همچنین میتوانید گس را به عنوان دستمزد ماینر هاهم در نظر بگیریم که آن را طوری برنامه‌ریزی می‌کند تا کارایی آنها به بهترین شکل حفظ شود، با وجود تعداد تراکنش‌هایی که از طریق شبکه اتریوم اجرا می‌شوند، این طرح، کارایی لازم جهت اعتبارسنجی تراکنش‌ها را حفظ کرده و سرعت تأییدهای این بلاکچین بسیار کمتر از بلاک چین‌ هایی که از سیستم گس استفاده نمی‌کنند، میباشد.

پس برای نتیجه میتوان گفت که گس (سوخت) همان کارمزد شبکه اتریوم است که به‌صورت اتر از کاربر دریافت می‌شود.

 ما دو نوع گس داریم

گس لیمیت (Gas limit)

وقتی به تنهایی صحبت از گس میشود منظورمان همان گس لیمیت است . کاربر برای انجام تراکنش باید گس لیمیت مشخص کند که مقدار سوختی است که کاربر حاضر میشود برای انجام یک عملیات یا معامله در شبکه پرداخت کند.

گس لیمیت  مانند مقدار بنزین است که در خودرو می ریزیم تا به  مقصد دلخواه خود برسیم .مثلا اگر برای رسیدن به شیراز از تهران به 200 لیتر بنزین احتیاج داریم اگر ما 100 لیتر بنزین استفاده کنیم به مقصد نمیرسیم و وسط راه میمانیم پس اگر گس لیمیت را کمتر از حد مشخصی تعیین کنیم عملیات انجام نمیشودو پس برای انجام یک تراکنش معمولی در اتریوم گس لیمیت باید حداقل ۲۱,۰۰۰ باشد، اما اجرای عملیات‌های اضافه نیازمند گس لیمیت متفاوت است. در صورتی که گس لیمیتی که کاربر مشخص کرده است، کافی نباشد، عملیات انجام نخواهد شد، و برالعکس اگر زیاد تر از حد معقول گس لیمیت اضافه بشود باقی مانده به کاربر باز میگردد.

گس پرایس (Gas price)

 گس پرایس  مقدار هزینه‌ای است که شما باید برای هر گس لیمیت پرداخت کنید. هزینه گس با اتر پرداخت می‌شود، اما چون این رقم بسیار پایین است با آن را با واحد «Wei» نمایش می‌دهند. هر ۱ Wei برابر است با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ اتر.

شبکه اتریوم این اجازه را میدهد که هر شخصی هر چه قدر دوست دارد هزینه گس یا گس پرایس را تعیین کند اما اگر گس پرایس بیش از اندازه پایین باشد ماینر ها تراکش را تایید نمیکنند و ترجیح میدهند تراکنش هایی را تایید کنند که کارمزد بالاتری داشته باشد.

بنابراین کارمزد شبکه اتریوم برابر است با گس پرایس ضرب در گس لیمیت.

ETH Fee = Gas limit × Gas Price

خرید اتریوم 

برای معاملات خرید اتریوم می‌توان از صرافی‌های بین‌المللی معتبری مانند صرافی بایننس استفاده کنید. به این صورت که با پرداخت ارزهای فیات همچون دلار و یورو و یا همچنین پرداخت بیت کوین، اقدام به خریداترنمایید . اما  نکته ای  که باید توجه بفرمایم این است که برای کاربران ایرانی مشکلاتی در این مسیر وجود دارد. از طرفی پرداخت ارزهای فیات توسط کارت‌های اعتباری بین‌المللی صورت می‌گیرد که برای ایرانیان به راحتی در دسترس قرار ندارد و از طرفی دیگر بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی از جمله بایننس از ارائه خدمات به کاربران ایرانی خودداری کرده و در صورتی که این صرافی‌ها نسبت به هویت کاربر خود شک کنند، حساب کاربری وی را مسدود خواهند کرد. این مسئله می‌تواند منجر به از دست رفتن همیشگی دارایی‌های موجود در آن حساب گردد.

سامانه تبادلات پارس بیت با سال ها تجربه در حوزه کریپتوکارنسی و بدون واسطه در کنار شما ایستاده است. کافی است که به صفحه ی خرید و فروش رمزارز در سایت پارس بیت کلیک کنید تا در کمترین زمان و بهترین کارمزد به معاملات خود بپردازید.

تمامی خدمات پارس بیت به صورت 24 ساعته بوده حتی در روز های تعطیل و با حضور پررنگ متخصصین مجرب پارس بیت هیچ گونه نگرانی و دغدغه ای بابت سرمایه خود نداشته باشید.

فروش اتریوم

همانطور که بالاتر اشاره شد، شما می توانید علاوه بر اینکه مقدار اتریوم مدنظرتان را از صرافی پارس بیت ، خریداری کنید، می توانید اترخود را به صرافی پارس بیت بفروشید و در ازای آن، ریال دریافت کنید.

مراحل فروش و خرید اتریوم با ریال

برای خرید و فروش اتریوم، با ریال، ابتدا نیاز دارید تا مراحل زیر را انجام دهید :

 1. مرحله اول 

ثبت نام در سامانه تبادلات پارس بیت 

برای خرید یا فروش از صرافی‌ پارس بیت ، می‌توانید به صفحه اول سایت مراجعه نمایید و در قسمت معین شده ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام در صرافی، برای خرید اتر و سایر ارزهای دیجیتال از طریق ریال و درگاه بانکی می‌بایست فرآیند احراز هویت را طی کنید.

 1. مرحله دوم 

 احراز هویت در پارس بیت 

احراز هویت مشتریان یا KYC فرآیندی رایج در تمامی صرافی‌های دنیا است. در صرافی‌های بین‌المللی،KYC طبق قوانین کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) صورت می‌گیرد. همچنین در صرافی‌‌های ایرانی فرآیند احراز هویت با نظارت پلیس فتا و مراجع قانونی انجام می‌شود.

برای احراز هویت در سامانه تبادلات پارس بیت در عرض 5 دقیقه با داشتن کارت های شناسایی و عکس سلفی و تاید شماره تلفن همراه به معامله بپردازید.

 1. مرحله سوم 

پس از انجام فرآیند احراز هویت در صرافی‌ و تأیید مدارک و حساب بانکی، از طریق درگاه بانکی می‌توانید خرید و فروش اتر را انجام دهید. این نکته را به خاطر بسپارید که برای خرید اتر فقط از همان کارت‌های بانکی که در صرافی تأیید شده استفاده کنید. (برای تأیید کارت بانکی باید کارت بانکی به نام شما باشد.)

 1. مرحله چهارم 

 دریافت اتر از پارس بیت

بعد از اینکه در درگاه صرافی، مبلغ را با کارت بانکی تأییدشده انتقال دادید، میتوانید سفارش خود را ثبت کنید و رمزارز اتر خود به کیف پول مد نظر شما واریز میشود

عوامل تأثیرگذار بر قیمت رمزارز اتر

مانند سایر رمزارز های دیگر به طور کلی در تمام بازارهای مالی ، قیمت رمزارز یا یک کالا بر اساس میزان عرضه و تقاضای بازار تعیین میشود مانند بورس و سهام به ‌این ‌ترتیب افزایش تقاضا برای خرید اتریوم قیمت این رمزارز را بالا برده و در مقابل نیز افزایش تقاضای فروش نیز سبب کاهش قیمت آن خواهد شد.

موارد دیگری که روی قیمت اتریوم تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

 • پوشش خبری رسانه ها
 • افزایش اطلاع رسانی درست  اتریوم یا رمزارز دیگری و کاربرد و مزایای آن
 • افزایش میزان تراکنش‌های شبکه
 • قیمت بیت کوین
 • وضع قوانین و مقررات جدید توسط دولت‌ها
 • افزایش تعداد توکن‌های ERC-20 که سبب افزایش کارایی شبکه اتریوم

استخراج اتریوم (Mining)

استخراج اتریوم همان دریافت پاداش در ازای اهدای قدرت دستگاه استخراج شما به شبکه است که برای تأیید تراکنش‌ها و برقراری امنیت شبکه است. استخراج کنندگان با حل مسائل پیچیده ریاضی تراکنش‌های شبکه را تایید می کنند و با ایجاد بلاک‌های جدید پاداشی را دریافت می‌کنند. ماینرها بابت کاری که انجام داده‌اند پاداشی را به صورت اتر دریافت کرده و به‌این‌ترتیب با تولید بلاکی جدید اتریوم را استخراج می‌کنند.

این فرایند بسیار طولانی مدت است  تجهیزات بسیار پیشرفته و گران قیمت احتیاج دارد  و مصرف برق بسیار بالایی دارد.

کاربران گرامی میتوانید قبل از هرگونه اقدام به استخراج اتریوم و هزینه کردن های زیاد  به مشاوران متخصص پارس بیت تماس بیگیرید تا با مشورت و نشان دادن راه درست ، از بین رفتن هزیه و زمان خود جلوگیری کنید.

مراحل استخراج اتریوم

مراحل استخراج اتریوم

 • تهیه سخت‌افزار مناسب
 • نصب نرم‌افزار ماینینگ
 • انتخاب بهترین استخر استخراج و ملحق شدن به آن
 • ساخت کیف پول اتریومی و شارژ آن
 • برنامه‌ریزی برای داشتن زمان مناسب و کافی برای نظارت و محاسبه و بررسی مراحل استخراج

اتریوم یا بیت کوین

استخراج اتریوم آسان‌تر است یا بیت ‌کوین؟

استخراج اتریوم 10 تا 12 ثانیه انجام میود ولی رمزارز بیت کوین حداقل 10 دقیقه لازم دارد

رمزارز اتر بیشتر از بیت کوین استخراج میشود

میزان بیت کوین محدود است ولی اتریوم نامحدود است

با توجه به بلاکچین غیر متمرکز و قرارداد های هوشمند اتریوم ، امنیت بالاتری از بیت کوین دارد.

کارمزد های اتریوم بر اساس تراکنش های اتر است و کمترین کارمزد را نسبت به بیت کوین دارد.

تفاوت بیت کوین و اتریوم

طی صحبت های بالا بسیاری از ما تصور این داریم که اتریوم مانند بیت کوین یک رمزارز است . این دو رمزارز شباهت هایی باهم دارند اما کاربردو تکنولوژی ان ها فرق میکند.

شباهت‌ بیت کوین و اتریوم:

 • بیت کوین و اتریوم هردوتا بر پایه بلاکچین و غیر متمرکز هستند.
 • برای پرداخت های همتا به همتا و انتقال رمزارز و داده استفاده میشود.
 • هردو رمزارز یک شبکه ی عمومی هستند که توسعه دهندگان و کاربران بدون نیاز به مجوز میتوانند در بستر بلاکچین آن فعالیت داشته باشند.
 • بر اساس ماینینگ یا استخراج به دست می آیند.
 • دارای بلاکچین اختصاصی مخصوص خودشان هستند
 • بدون واسطه و هزینه های رایج کاربران میتوانند معاملات و تراکنش ها و قرارداد های هوشمند خود و... را در بستر بلاکچین بیت کوین و اتریوم انجام بشود
 • شبکه هردو رمزارز به واسطه رمزنگاری دارای امنیت بسایر بالایی هستند.
 • تراکنش ها به خاطر غیر متمرکز بودن و هوشمند بودن در هردو رمزارز توقف  برگشت ناپذیر هستند

اما باید بدانیم که تفاوت های زیادی بین دوتا رمزارز است که

 • بلاکچین اتریوم یک سیستم پرداخت هوشمند بدون واسطه جهانی است
 • اتریوم پلتفرمی است برای اجرای برنامه ها و قرارداد های غیر متمرکز زیادی است.
 • هر 14 ثانیه یک بار بلاک در اتریوم ایجاد میشود ولی در بیت کوین هر 10 دقیقه یک بار
 • هر 7 ثانیه در شبکه بیت کوین تراکنش ایجاد میشود ولی در اتریوم در هر 16 ثانیه تراکنش ثبت میشود.
 • امکان انجام قرارداد هوشمند در شبکه اتریوم وجود دارد ولی به دلیل اسکریپت های ابتدایی بیت کوین این امکان وجود ندارد
 • رمزارز اتر درتعداد توکن محدودیتی در عرضه ندارد اما بیت کوین تعداد محدودی دارد : 21 میلیون
 • بیت کوین با بهره بردن از بلاک چین، سیستم بانکی و شیوه‌های پرداخت آنلاین مثل Paypal را حذف کند و اما اتریوم با استفاده از بلاک چین، به دنبال حذف واسطه گری ها در زندگی ما است.
 • بیت کوین توسط فردی ناشناس، با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد و معرفی شد و همچنان با گذشت حدود ۱۰ سال از معرفی این رمزارز هنوز آن فرد شناخته نشده است ولی اتریوم توسط ویتالیک بوترین ایجاد و راه اندازی شده است
 • مدل اقتصادی اتریوم متفاوت تر از بیت کوین است. بلاک های پاداش بیت کوین هر چهارسال یکبار تقسیم می شوند اما در اتریوم این کار هر سال اتفاق میفتد.
 • میزان مصرف برق مورد نیاز برای استخراج اتریوم پایین تر از بیت کوین است و به همین دلیل این ارز گزینه بهتری برای انجام تراکنش های مالی است.

برای درک بیش تر این تفاوت هایی که گفته شده میتوانیم بلاکچین بیت کوین را یک نرم افزار در نظر بگیریم که قابلیت اجرا دارد ولی بلاکچین اتریوم را سیستم عامل باید نظر گرفت که به تعداد نامحدود نرم افزار و ... مخلف میتوانند روی آن فعالیت کنند. و میتوانید توکن را به این شکل معنا کرد که توکن رمزارز برنامه‌‌ای غیرمتمرکز است که خودش بلاک چین خصوصی ندارد و از بلاک چین‌های دیگر مثل اتریوم استفاده می‌کند.

بیت کوین بهتر است یا اتریوم؟

و اما نکته بسیار مهم این است که  نمیتوان به سادگی و راحتی به این سوال پاسخ داد که کدام برتری نسب به اون یکی دارد. برتری هر رمزارزی بستگی به نیاز های شما دارد، میتوانیم به عنوان مثالی بگوییم اگر فقط دنبال سیستم تراکنش های همتا به همتا هستید بیت کوین گزینه عالی شما است.و برالعکس اگر دنبال قرارداد های هوشمند و اپ های توزیع شده هستید اتریوم گزینه مناسب شما است. و باید بدانیم که این دو رمزارز رقیب هم نیستند چرا که نحوه کارکرد و حتی هدف آن ها با هم دیگر متفاوت است و نکته ای که سامانه پارس بیت به شما کاربران گرامی تذکر میدهد این است که حتما قبل از خریدو فروش رمزارز مورد نظر خود از افراد متخصص مشاوره بگیرید و تحقیق کنید.

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک رمزارزی متن باز و غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین است که اجازه قرارداد هوشمند را دارد. توکن بومی همان اتر ات که با نماد ETC خریداری میشود.

در سال 2016 سازمان مستقل و غیرمتمرکز به نام DAO تعدادی قرارداد هوشمند روی شبکه ی اتریوم توسعه دادند که از طریق فروش جمع مبلغ 150 میلیون دلار برا پروژه جمع اوری کرد و در ژوئن همان سال 50 میلیون دلار آن توسط هکر هایی که ناشناس بودند به سرقت رفت.این اتافق در سراسر دنیا سرو صدای زیادی کرد که آیا اتریوم  باید اقدام به هاردفورک کند و پول های سرقت رفته را بازپس بگیرید یا نه

هادرفورک به زبان ساده یعنی این که زمانی که بروزرسانی ای در شبکه بلاکیچن رمزارز مورد نظر اتفاق بی افتدو تغییر اساسی در پروتکل اصلی آن شبکه ایجاد میکند

در نهایت بلاکچین اتریوم به دو دسته تقسیم شد : اتریوم و پول های بازپس گرفته شده و اتریوم کلاسیکی که زنجیره اصلی آن ادامه میداد و این هاردفورک باعث ایجاد رقابت بین دو بلاک چین شد. پس از هاردفورک یادشده، اتریوم دو بار دیگر در اواخر ۲۰۱۶ برای جلوگیری از حملات اقدام به انشعاب کرد.

اتریوم ۲٫۰ چیست

به روزرسانی بلاکچین اتریوم فعلی است هدف آن افزایش سرعت و بازده و مقیاس پذیری شبکه ی اتریوم است این امکان رهایی   از مشکلات فعلی اتریوم و افزایش تعداد تراکنش ها را میدهد که دارای تغییرات بنیادی در شبکه  ساختار اتریوم قبلی را دارد و تغییر عمده در اتریوم ۲، استفاده از اثبات سهام به‌جای اثبات کار و استفاده از «شاردینگ» است.

منظور از شاردینگ در اتریوم، شاردیگ فرایندی است که در طی آن یک بلاکچین، به بلاکچین های کوچکتری به نام شارد تقسیم می شود.  در چنین حالتی، از آنجایی که اعتبارسنجان نیازی به به روزرسانی کل شبکه نخواهند داشت، کارایی شبکه بالاتر رفته و سرعت تراکنش ها نیز بهبود می‌یابد. اتریوم ۲ در سه فاز منتشر خواهد شد. فاز صفر آن در ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. فاز یک این شبکه انتظار می‌رود در ۲۰۲۱ راه‌اندازی شود. فاز دو و نهایی در ۲۰۲۱ و بعد از آن اجرایی خواهد شد.

الگوریتم اثبات سهم یعنی :

 • هر شخص و کاربر یمیتوانند ماینر باشد و بر اساس ارزش دارایی اش سهمی در استخراج داشته باشد.
 • در این سیستم هیچ پاداش بلاکی وجود ندارد و کارمزد را فقط ماینر ها کسب میکنند
 • در این نوع سیستم هیچ رقابتی ندارد

الگوریتم اثبات کار :

 • کامپیوتر ها در این سیستم ماینر هستند .
 • برای اولین ماینری که محاسبات را به درستی انجام دهد پاداش تعلق می گیرد.
 • در این سیستم رقابت است

شبکه ERC -20  اتریوم

شبکه ERC-20 نماد اتر ( شبکه انتقال بر مبنای بلاکچین) مجموعه ای از قوانین است که باید روی توکن اعمال شود تا بتواند روی سیستم اتریوم به فعالیت بپردازد. توکن های ERC-20  به دلیل استفاده از ICO بسیار کاربردی است. این پروژه ها با جذب سرمایه میتوانند تا زمان ساخت بلاکچین  به معاملات فروش توکن ERC-20  اقدام کنند و این توکن ها روی تمام کیف پول های دیجیتالی اتریوم قابلیت انتقال و ذخیره سازی دارند. پس به همان زبان ساده میتوانیم بگوییم که مجموعه از قوانین و مقرراتی است که به کاربران کمک میکند یک قرارداد هوشمند را به همراه توکن هایش بر بستر اتریوم بسازد.

2 ویژگی بسیار مهم شبکه ERC-20  :

 • این توکن ها همه چیز را آسان میکند. قبل از این شبکه و توکن هایش هر برنامه ای زبان و اصطلاحات خودش را داشت.
 • فرایند ایجاد یک توکن را بسیار آسان کرده به همین دلیل اتریوم یک از محبوب ترین پلتفرم در سال 2017 شناخته شده است.

کیف پول های اتریوم

از چه کیف پولی برای اتر استفاده کنیم؟

برای خرید رمزارز اتر حتما کاربران عزیز باید به انتخاب یک کیف پول مناسب هم فکر کنید در حال حاضر کیف پول های زیادی برای نگه داری اتر عرضه شده است . به طور کلی، کیف پول اتریوم کیف پولی است که امکان نگهداری رمزارز اتر و تمامی توکن‌هایی که مبتنی بر استاندارد ERC20 هستند را برای شما فراهم می‌کند.

ویژگی هایی که باید برای نگه داری اتر در نظر بگیرم بر اساس پلتفرم انتخابی برای ذخیره کردن اتر، تعداد توکن های پشتیبانی شده، امنیت کیف پول و امکانات که باید داشته باشد در نظر بگیریم.

امنیت 

برخورداری از امنیت مهم‌ترین ویژگی یک کیف پول رمزنگاری شده  است. ارائه امکاناتی نظیر عبارت بازیابی و سیستم شناسایی دو عاملی نشان دهنده این است که کیف پول مورد نظر از سطح کیفی مناسبی برخوردار است.

کلید خصوصی 

کیف پول رمزنگاری مناسب کیف پولی است که کنترل کامل کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربران قرار داده و این اطلاعات را در دستگاه خود کاربر رمزنگاری کند

رابطه کاربری ساده 

قبل از انتخاب کیف پول حتما باید به نوع رابطه کاربری آن دقت کنید به دلیل این که برخی از این رابطه کاربری ها خیلی پیچیده هستند و برای کاربرانی که تازه وارد دنیای ارزدیجیتال شده اند به درد نمیخورد.

پلتفرم های پشتیبانی 

یکی از موارد که حتما پیگیری کنیم این اس که آیا کیف پول انتخاب شده از سیستم عامل دستگاه شما پشتیبانی می‌کند یا خیر.کیف پول های رمزارز ، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی در اختیار شما قرار می ‌دهند. کلید خصوصی، سندی است که اثبات می‌کند شما مالک ارزهای دیجیتال خود هستید. در حالی که کلید عمومی، مانند شماره کارت بانکی شما است. می‌توانید آن را برای دریافت ارزهای دیجیتال در اختیار دیگران قرار دهید.

 • کیف پول های سخت افزاری

بهترین کیف پول های پیشنهادی برای ذخیره اتر به صورت امن، استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند لجر، ترزور، سیف پال و … است که پارس بیت همه آن‌ها را ارائه می‌دهد. میتوانید برای خرید و مشاوره کیف پول سخت افزار به کارشناسان ما پیام بدهید

کیف پول‌های سخت‌افزار، رمزارز را بصورت آفلاین ذخیره می‌کنند و با کاهش ریسک، یک لایه امنیتی اضافه می‌کنند و دسترسی هکرها از راه دور به دارایی شما را دشوارتر می‌کنند.

الف ) کیف پول های لجر

لجر نانو اس یکی از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری برای حفظ و ذخیره سازی رمزارز اتر است. کلیدهای خصوصی بر روی خود ذخیره سرد نگهداری می‌شوند. با قرار دادن یک پین کد مخفی می‌توان از طریق لجر نانو اس هزینه را ارسال یا دریافت کرد.

حتی اگر این دستگاه به سرقت برود یا رمز ورود به آن را فراموش کنید می‌توانید اطلاعات آن را بازیابی کنید. لجر نانو اس یکی از امن‌ترین کیف پول‌های موجود در دنیای رمز ارزها است. شاید یکی از معایب این کیف پول گران بودن نسبی آن باشد که البته کیفیت آن این هزینه را جبران خواهد کرد.

وب سایت لجر https://www.ledger.com/ اعلام کرده است که نانو اس بیش از 23 ارز دیجیتال متفاوت را پشتیبانی می‌کند. از جمله اتریوم، بیت کوین، لایت کوین، دش و زی کشو تتر و توکن‌های بسیاری نیز توسط این کیف پول پشتیبانی می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که کیف پول لجر برای کاربران و سرمایه گزارانی که با ارز‌های دیجیتال متفاوتی کار می‌کنند بسیار مناسب باشد.

مزایا :

 • سطح امنیتی بسیاربالا
 • یکی از بهترین سازندگان کیف پول‌های رمزنگاری شده سرد
 • ذخیره دارایی به صورت افلاین
ب) کیف پول سیف پل 

سیف پل با محصولات و خدمات ویژه‌ای که ارائه می‌دهد، تبدیل به یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین ارائه‌دهندگان کیف پول شده است. مهم‌ترین محصول این شرکت را می‌توان کیف پول های سخت افزاری سیف پل اس‌وان دانست. جالب است بدانید بایننس یکی از حامیان اصلی این کیف پول است و از همان ابتدا بر روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است. در حال حاضر، سیف پل ولت به‌عنوان یک کیف پول مستقل با همه امکانات در دسترس کاربران است. بسیاری از افراد از این کیف پول به‌عنوان یکی از کیف پول‌های قدرتمند در آینده‌ای نه‌چندان‌دور یاد می‌کنند.

مزایا:

 • امنیت و فناوری پیشرفته
 • احراز هویت دوعاملی
 • ذخیره افلاین به صورت افلاین
پ) کیف پول ترزور (Trezor)

«ترزور» یک کیف پول سخت‌افزاری است که تتررا هم قبول می‌کند  این کیف پول دو مدل دارد که مدل  ONE و  T مدل

(( T ))  در فوریه ۲۰۱۸ رو نمایی شد که جدیدترین کیف پول ترزور است و دارای صفحه نمایش لمسی است . والت‌های ترزور تنها با کامپیوتر سازگار‌ هستند و نمی‌توان آنها را با تلفن همراه کنترل کرد.

 • کیف پول های نرم افزاری

الف) کوینومی (Coinomi)

 کیف پول کوینومی یک کیف پول نرم‌افزاری با چند پلتفرم است که امکان ذخیره بیش از ۱۵۰۰ رمزارز مختلف را ایجاد می‌کند. کوینومی برای «ویندوز»، «اندروید»، «لینوکس» و «ios» منتشر شده است.

 • از صدها ارز دیجیتال و توکن مختلف، از معروف‌ترین آن‌ها تا سایر آلت کوین‌ها، پشتیبانی می‌کند.
 • از زبان‌های زیادی از جمله انگلیسی، روسی و چینی پشتیبانی می‌کند.
 • انجام معاملات با آن آسان است زیرا می‌توان از سرویس‌های تعبیه‌شده در آن استفاده کرد.
 • نصب آن آسان بوده و تنها با چند کلیک، می‌توان یک کیف پول ایجاد کرد.
 • امکان تبدیل رمز ارزها به یکدیگر
 • کاملا رایگان
ب) اگزودوس (Exodus)

 اگزودوس یک کیف پول نرم‌افزاری با طراحی زیبا است که بیش از ۱۰۰ رمزارز را قبول می‌کند. در اوایل سال ۲۰۰۶ رمز نگاری شداگزودوس پیشنهاد خوبی برای کسانی است که در بحث رمزارزها تازه وارد‌ هستند.یکی از  ویژگیهای این کیف پول سازگاری آن با کیف پول سخت افزاری TREZOR است

 • دانلود رایگان بدون نیاز به ثبت نام
 • امکان اتصال این کیف پول با کیف پول‌ سخت‌افزاری ترزور
 • تبدیل ارز دیجیتال تنها با یک کلیک
 • طراحی کاربری ساده
 • گروه پشتیبانی قوی که به طور شبانه روزی، از کاربران اکسودوس هم در سایت و هم در اپلیکیشن، پشتیبانی می‌کند.
پ)تراست ولت 

 کیف پول تراست ولت یک کیف پول نرم‌افزاری می‌باشد که از ارزهای بسیار زیادی از جمله ارز دیجیتال تتر را پشتیبانی میکند که میتوانید از این نرم افزار رایگان در تلفن همراه خود استفاده نمایید .

 • ایمن و مطمئن و قابلیت دسترس و رایگان است
 • ساده، سهولت در استفاده و کاربرپسند
 • امکان تعیین رمز عبور برای ورود به کیف پول
 • قابلیت نصب همزمان روی چند دستگاه موبایل
 • ارائه شده برای دو سیستم عامل اندروید و ios
 • ذخیره شدن کلیدهای خصوصی بر روی دستگاه کاربر
 • مشاهده کامل دارایی‌ها به همراه قیمت لحظه‌ای رمزارزها
ت) مای اتر ولت  

مای اتر والت یک کیف پول بر بستر مرورگر وب است که برای آسان کردن کار کاربران افزونه کروم نیز دارد. از آنجا که این کیف پول امنیت بالایی دارد کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور (Trezor) و لجر (Ledger) آن را در کیف پول‌های خود ادغام کرده‌اند.

این ویژگی مای اتر والت آن را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های دارندگان کیف پول سخت‌افزاری تبدیل کرده است.

 • دارای رابط رایگان و متن باز
 • دادن اجازه ساختن کیف پول‌های شخصی به کاربران
 • دارای رابط اختصاصی برای اتر و آلت کوین‌های مرتبط به اتر
 • ذخیره نشدن دارایی‌ها و اطلاعات محرمانه در سرورهای مای اتر والت
 • ارائه رابط کاری برای اتصال و استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری

نتیجه 

بزار رمزارزها به دلیل تازگی بودن این مارکت پر از فراز و نشیب است و پیشبینی بلند مدل برای رمزارز ها به خصوص اتریوم کار دشواری است. با تمام نکات که ممکن است قیمت رمزارز به دلیل توییت های افراد شناس یا تقاضای بالای رمزارز به خصوص اتریوم و بیت کوین و... جابه جا میشود و ثبات ندارند ولی بسیار آینده دار هستند و با فعالیت های توسعه دهندگان در شبکه اتریوم میتوانیم آینده روشنی برای رمزارز اتر بدانیم.

در صحبت پایانی باید بدانیم که به منظور هرگونه سرمایه گذاری و معاملات خرید وفروش تحقیقات خود را به صورت کامل انجام دهید و در نهایت بتواند در بازار سبز و کم ریسک به معامله بپردازید

سامانه تبادلات پارس بیت با مشاوره و آموزش رایگان همراه شما است .

سوالات متداول 

اتریوم ۲ چیست؟

اتریوم 2 در اصل با تغیر الگوریتم در بلاکچین خود به جای اثبات کار به اثبات سهم است که دلایل تغییر به خاطر سرعت بیشتر در تراکنش ها و محبوبیت بالای آن اشاره کرد .

کارمزد اتریوم بالاتر است یا بیت کوین ؟

کاربر گرامی در سامانه پارس بیت اتریوم کارمزد کمتری نسبت به بیت کوین دارد

آیا اتریوم دیگر قابل استخراج و ماینینگ نیست؟

با توجه به صحبت های که شد اتریوم 2 از اثبات سهم استفاده کرده است و نیازی به ماینینیگ ندارید ولی اتریوم در فاز 0 خود اثبات مار را حذف نکرده است ب نوعی در کنار هم این الگوریتم ها کار میکنند و شما همچنان میتوانید بعد از تحقیق و مطالعه و مشورت از مشاوران متخصص پارس بیت اتریوم استخراج کنید تا زمانی که پروژه اتریوم 2 کاملا اجرا بشود.

آیا اتریوم ۲ باعث افزایش قیمت اتریوم می شود؟

با محبوبیت بیش از اندازه اتریوم 2 و کاربرد های قدرتمندی که دارد  مانند استفاده از الگوریتم اثبات سهم  میشود که این امر مهم ترین موضوع افزایش قیمت رمزارز است.

چطوری اتریوم ۲ بخریم؟

برای خرید اتریوم 2 کافیست که در سامانه پارس بیت ثبت نام کنید  و بعد از احراز هویت به خرید و فروش اتریوم خود بپردازید ولی نکته ای که حائز اهمیت است اتریوم 2 یک رمزارز جدید نیست و همان اتریوم است و شما سرمایه تان حذف نخواهد شد  و تنها شبکه آن تقویت می شود و برای راحتی کار نام نسخه جدید روش گذاشتن و شما از این به بعد با خرید همان اتریوم قبل انگار دارید اتریوم ۲ می خرید.

بیت کوین  یا بلاکچین اتریوم بهتر است ؟

در ابتدای صحبت هایمان به تفاوت‌های بیت کوین و اتریوم اشاره کردیم .

شرایط هر فرد نسبت به بقیه برای سرمایه گذاری متفاوت است گاهی بیت کوین برای شخصی بسیار بهتر است تا اتریوم یا برالعکس و عموما طرز تفکر متخصصین بر این است که در سرمایه گذاری بلند مدت، بیت کوین ریسک کمتری را به همراه دارد با این حال در آلت سیزن اخیر، اتریوم رشد قیمتی بیشتری را نسبت به بیت کوین شاهد بوده ‌است.

چگونه اتریوم خریداری کنم؟

کاربران گرامی با مراجعه به سایت رسمی پارس بیت WWW.PARS-BIT.COM  کمتر از 5 دقیقه احراز هویت کنید و رمزارز اتر را با کمترین میزان کارمزد به معامله بپردازید.

آیا امکان تبدیل اتریوم به ریال وجود دارد ؟

کاربرگرامی با مراجعه به سایت پارس بیت قابلیت فروش و نیز تبدیل اتریوم به ریال برای کاربران فراهم شده است. البته برای انجام معاملات و همچنین برداشت نیاز به تکمیل اطلاعات کاربری و احراز هویت وجود دارد.

آیا خرید و فرش رمزارز اتر بدون احراز هویت امکان پذیر است ؟

کاربرگرامی برای خرید انواع رمزارز در بازار آنلاین و معتبرحتی در پارس بیت ، باید حتما احراز هویت کنید و حساب کاربری خود را در سامانه پارس بیت بسازید.

بعد از خرید اتریوم چقدر طول میکشه تا به دست ما برسه؟

کاربر گرامی به طور کلی ما در سامانه  پارس بیت سعی میکنیم که در سریع ترین زمان ممکن مقدا هزینه یا ارز را به کیف پول و حساب کاربری شما واریز کنیم.

آیا برای سرمایه‌گذاری در اتریوم باید یک اتریوم کامل بخریم؟

کاربر گرامی برای سرمایه گذاری میتوانید کسری از یک اتریوم را خریداری کنید به‌عنوان مثال می‌توانید 0.21 اتریوم بخرید.

ریگ اتریوم چیست؟

کاربر گرامی ریگ معنای یک پک از سخت‌افزارها است که از آن برای استخراج ETH استفاده می‌شود.