دوج کوین

قیمت دوج کوین Dogecoin

موجودی : 657,553
قیمت خرید از ما : 7,651 تومان
قیمت فروش به ما 7,559 تومان
دوج کوین Dogecoin
قیمت به دلار : 0.131788835721 $
تعداد کل ارز : 0
میزان استخراج شده : 145,205,196,384
حجم 24 ساعته : 1,052,528,167 $
آخرین آپدیت : 2024-07-21T10:01:00.000Z
هفتگی
روزانه

نمودار بومی قیمت

 

قیمت لحظه ای دوج کوین امروز | خرید و فروش دوج کوین (DOGE)

 

همان طور که در اطلاع هستید بازار ارزهای دیجیتال یکی از بزرگ ترین بازار های مالی به شمار می آید علی رغم اینکه اگر خود ماهم با این حوزه سرو کار نداشته باشیم اما خبر آن ها به گوشمان میرسد. 4000 رمزارز در بازار مالی در گردش است و هر روز به تعداد این رمزارز ها افزوده می شود. در این بین نام یک رمزارز بیش از همه شنیده می‌شود.بدون شک در هنگام چرخیدن در شبکه های اجتماعی به خصوص توییتر و اینستاگرام با تصویر بانمک و زیبایی از یک سگ رو به رو می شویم. این سگ خنده دار با نماد رمزارز معروف دوج کوین مدت‌هاست که تمام خبرها را به خودش اختصاص داده و یکی از محبوب‌ ترین رمزارزهای بازار ارز دیجیتال تبدیل شده است.

دوج کوین چیست؟

 • دوج کوین با واحد اختصاری DOGE مبتنی بر Luckycoin می باشد که اولش روی بلاک چین لایت کوین در ۶ دسامبر سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز نمود.  بیلی مارکوس، خالق دوج کوین فقط قصد داشت برای شوخی و تفریح، یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه و خودمانی ایجاد نمایدد. درحالی که حوزه ارزهای دیجیتال جای شوخی و خنده  نبود و همه ی هدف و کار به صورت جدی و طبق اصول اولیه بازارهای مالی جلو می‌رفت. هدف اصلی دوج کوین به چالش کشیدن بیت کوین بود و توانست جایگاه بسیار عالی در بازار رمزارز پیدا نماید و جز 20 رمزارز برتر باشد. سازندگان دوج کوین عقیده داشتند که علاوه بر هدف های اقتصادی و مالی باید سرگرم کننده هم باشد.

 • نام دوج کوین از یک برنامه طنز اینترنتی و لوگو آن از یک میم اینترنتی الهام گرفته شده است. ممکن می باشد شما با آن میم آشنا باشید تصویر یک سگ خنده داری که با نگاه زیبایی به مخاطب نگاه میکند که داستان و جوک های زیادی براش ساخته شده است. این رمزارز از سال 2015 تا الان بروزرسانی زیادی نداشته و درحالی که میتواند از پیشرفت کد های لایت کوین بهره مند بشود و امکان خرید و فروش را برای کاربران فراهم و با هدف سرمایه گذاری بلند مدت آن را خرید نمایید. منظور از لاکی کوین این است که خودش یک فورکی از لایت کویت است که خود لایت کوین انشعابی از بیت کوین می باشد. 

 • به زبان ساده تر دوج کوین رمزارزی بر پایه غیر متمرکز و منبع باز که مبتنی بر بلاکچین لایت کوین است که در سال 2013 با یک میم کوین کار خودش را آغاز نمود. هدف اصلی آن به چالش کشیدن بیت کوین و شناخت بلاکچین به صورت سرگرم کننده و آسان به کاربران تمام دنیا بوده است که میلیون‌ها کاربر از جمله افراد مشهوری مانند ایلان ماسک و اسنوپ داگ از آن حمایت می‌ نمایند. دوج کوین از سال 2020 مورد توجه ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا قرار گرفت. او با توئیت‌های پیاپی باعث شهرت بیشتر و افزایش قیمت دوج کوین شده است.

خالق رمزارز دوج کوین

 • جکسون پالمر، کارمند شرکت ادوبی (Adobe) که از تعداد زیاد آلت کوین‌های در حال ظهور در سال ۲۰۱۳ شگفت زده شده بود به عنوان شوخی در توئیتی اعلام کرد که می‌خواهد بر روی دوج کوین یک سکه جعلی بر اساس یک میم (طنز اینترنتی) معروف که در واقع تصویر سگی از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) بود سرمایه گذاری ‌نماید.اگر چه او قصدش شوخی بود ولی عده از افراد اعتقاد داشتند که صنعت کریپتو احتیاج به رمزارز سبک دارد بنابراین پالمر با همکاری بیلی مارکوس برنامه نویس دوج کوین را به واقعیت تبدیل نمود.پالمر در سال 2018 گفت و گویی که کرد گفت که این پروژه فقط سرگرمی و تفریح بود ولی جامعه بزرگ به سرعت در اطراف این رمزارز شکل گرفت و دوج کوین را خیلی بیشتر از آنچه پالمر پیش بینی کرده بود مطرح و برجسته کرد.

 • رمزارز دوج کوین از همان زمان که راه اندازی شد تغییر و تحول مثبت زیادی نداشته است و همواره قیمت ثابتی دارد اما با حمایت های مانند توییت های ایلان ماسک منجر به رشد بیش از 50 درصدی قیمت دوج کوین شد و این رمزارز را ( ارز آینده زمین ) می نامد.

 • بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) هر دوی آنها تصمیم گرفتند تا یک سیستم پرداخت فوری را ایجاد نمایند.

چرا دوج کوین؟ 

3 دلیل که دوج کوین را محبوب و با ارزش کرد شامل این موارد زیر است

 1. رتبه بالای رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال

 2. قیمت پایین

 3. اهداف خیرخواهانه

از مهمترین مزیت های دوج کوین این است که به صورت غیرمتمرکز و همتا به همتا است که همیشه در هر زمانی قابل دسترسی و استفاده است و به این معناست که میتوانید به صورت انلاین و بدون واسطه برای هرکسی پول انتقال دهید حتی به معاملات خرید و فروش بپردازید در واقع می توان گفت رمزارز دوج کوین یک واحد پول اینترنتی است.

بلاکچین دوج‌کوین

دوج کوین همانند بیت کوین از بلاکچین استفاده می نماید. الگوریتم شبکه دوج کوین اثبات کار است که بلوک ها از طریق اثبات کار به آن ها اضافه می شود و کاربران و شرکت کنندگان در شبکه نرم افزار منبع بازی را بروی دستگاه های خود نصب می نماییند تا بتواند گره ها کامل عمل نمایند. برای افرادی که با فناوری بلاکچین آشنا نیستند ، این مسله به این معنی است که هر یک از شرکت کنندگان یک نسخه کامل از پایگاه داده که شامل تمام اطلاعات تراکنش‌ها است، را حفظ مینمایند و یک سیستم غیرمتمرکز به این شکل است؛ زیرا هیچ سرپرستی و نهاد حاکمیتی وجود ندارد که آن را کنترل کند. در عوض، کاربران مستقیماً اطلاعات را به یکدیگر ارسال و با تکیه بر روش‌های رمزنگاری تشخیص می دهند که این تراکنش درست است و شبکه صادقانه عمل می نماید یا خیر.

مقالات تفهیمی در حوزه بلاکچین و رمزارز : مطالعه 

اما چگونه یک تراکنش در بلاکچین دوج کوین کار می‌کند؟

 • فرض کنیم که شما پارس بیتی عزیز هدفتان این است که  هدیه نقدی را به دوست خود در کشور امریکا انتقال دهید و به دلیل مسائل تحریم های کشوری این فرایند ارسال به صورت مستقیم امکان پذیر نیست بلکه از طریق بانک های داخل کشور ممکن است پس شما این جا و دوستتان به دنیای بی مرز رمزارزها پناه میبرید. نکته ای که باید در اینجا باید دقت نمایید در خرید و فروش رمزارزها انتخاب امن و مناسب مهم است. و با انتخاب صرافی مورد نظر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام میدهد و به معاملات میپردازید

نکته این است که نودهای موجود در بلاکچین دوج کوین باید مطمئن شوند که دوستتان واقعا آن واحد دوج کوین را دارد یا خیر. پس از بررسی، در صورتی که بیشتر از نیمی از گره‌های شبکه با این تراکنش موافقت کنند، دوج کوین های مورد نظر برای دوستتان واریز می‌شود

 • دوج کوین در حال حاضر تبدیل به رمزارزی به عنوان سیستم پاداش تبدیل شده است و برای هدیه دادن در شبکه های اجتماعی به خصوص ردیت و توییتر برای کاربران که پست مطالب جذاب و محبوب منتشر مینمایند؛ استفاده میشود. رمزارز دوج علاوه بر سیستم پاداش یک وسیله پرداخت به شمار میآید به طور مثال همه ما شرکت تسلا را میشناسیم این شرکت اجازه داده است که لوازم جانبی خودروهای تسلا را با توکن دوج خریداری نمایند.

 • ایلان ماسک تنها کارآفرین رمزارز دوج کوین نبوده بلکه میلیاردر آمریکایی مارک کوبان هم یکی از تاثیر گذران روی رمزارز آن است او در 2021 توییتی درباره دوج کوین منتشر کرد که گزینه بسیار محبوبی برای پرداخت های رمزنگاری شده به حساب می آید.

 • یکی دیگری از کاربرد های دوج کوین میتوان کمک به اقدامات بشردوستانه و کار های خیر هم اشاره نمود. بنیاد دوج کوین یک شرکت غیرانتفاعی است که در ایالات متحده ثبت شده یکی از این کارهای خیر در سال 2014 بود که از تیم باب اسلید جامائیکا حمایت مالی کرد تا آنها بتوانند در بازی‌های المپیک زمستانی سوچی شرکت نمایند و سپس از راننده نسکار، جاش وایز که این نماد را روی ماشین و ژاکت خود در مسابقه ستاره‌های تالادگا در سال ۲۰۱۴ استفاده و حمایت مالی نمود. آنها همچنین از پروژه Doge۴Water  با حمایت مالی توانستند هزینه ایجاد یک چاه آب تمیز در کنیا را تأمین نمایند. همچنین یک سازمان غیرانتفاعی به نام بنیاد Dogecoin در سال ۲۰۲۱ برای اصلاح و حمایت از جامعه و اکوسیستم آن راه‌اندازی شد. این بنیاد شامل ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم، مارکوس بنیان‌گذار Dogecoin و نماینده ایلان ماسک است.

 • رمزارز دوج کوین هم مانند سایر مزارز های بازار کریپتو از طریق صرافی های مورد اعتماد به معاملات خرید و فروش صورت میگردکه یکی از کاربرد های ان سرمایه گذاری است و بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها، با دوج کوین رفتار مشابهی با بسیاری از ارزهای دیجیتال دارند و آن را هولد کرده یا ترید می‌کنند

 • حتی درطی سال‌های اخیر رمزارز دوج کوین توانسته است که جای خود را در برخی فروشگا‌ه‌ها باز و از آن به عنوان روشی ساده و سریع برای پرداخت استفاده می‌شود.

 از چه راه‌هایی می‌توان دوج کوین به دست آورد؟

به طور کلی از 4 راه میتوانید دوج کوین را به دست اورید

1.   دریافت هدیه با تولید محتوای اختصاصی

هواداران دوج کوین برای برای انعام دادن یا سیستم پاداش هدیه برای کاربران که در شبکه های اجتماعی محتوای بسیار منحصر به فرد و محبوب تولید میکنند.

2.   معاملات خرید و فروش در صرافی های ارزدیجیتال

یکی دیگر از راه‌های به دست آوردن دوج کوین خرید آن از طریق صرافی‌های آنلاین فعال در بازار است.

3.   خرید و فروش محصولات و خدمات

بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی در حال فراهم کردن زیرساخت‌هایی هستند که به کمک آن می‌توان در هنگام خرید محصول یا ارائه خدمات به جای ارز فیات، ارز دجیتال دوج کوین یا سایر ارزهای دیجیتال استفاده نمود.

4.   استخراج دوج کوین

راه‌ حل دیگر که برای به دست آوردن Dogecoin وجود دارد، فعالیت به عنوان ماینر در بلاک‌چین آن است. در این صورت به ازای تأیید هر بلاک در زنجیره و تأمین امنیت معاملات در این شبکه، به عنوان پاداش Dogecoin دریافت می‌کنید. در حال حاضر عمده ماینرها فعال در شبکه آن، از دستگاه‌های تخصصی استفاده می‌کنند که سرعت تکمیل بلاک آن‌ها بسیار بالاست و از نظر اقتصادی نیز استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه می باشد.استخراج دوج کوین 

فناوری و سیستم دوج کوین مبتنی بر بلاکچین لایت کوین بوده است و ماینر با استفاده از اثبات کار میتوانند دوج کوین را استخراج نمایند و این امکان را به ماینر ها میدهد که تا تراکنش‌های دوج کوین را با استفاده از توان محاسباتی خود برای حل معادلات پیچیده پردازش نمایند و با حل این معادله ها بلاک جدید تشکیل میشود که ماینر پاداش خود را به صورت رمزارز دوج کوین دریافت می نمایند.

2 هدف سیستم استخراج : 

 • اولین مورد تشویق ماینرها برای اختصاص دادن قدرت محاسبات به منظور تکمیل تراکنش‌ها در بلاکچین دوج کوین است.

 • دومین هدف ایجاد نظم در ساخت دوج‌های جدید است که توسط ماینرها توزیع می‌شوند

  استخراج انفرادی بهتر است یا استخر های استخراج؟

 • کاربران گرامی برای پیوستن به استخر های استخراج باید کارمزدی بپردازید و همچنین مقدار کمی از آن پاداش استخراج نصیب شما میشود؛ اما درحالی که استخرهای استخراج می‌توانند بلاک‌های بیشتری را ماین نمایند؛ بنابراین شانس شما برای دریافت پاداش بیشتر می باشد و اما اگر استخراج انفرادی را انتخاب می نمایید به خاطر رقابت های بالا باید زمان زیادی را منتظر باشید تا یک تراکنش را تایید نمایید و اگر بلوک جدید را ماین کردید، تمام پاداش به شما تعلق خواهد گرفت.

 • قبل از شروع استخراج دوج کوین، شما نیاز به یک کامپیوتر (ویندوز یا لینوکس) و اتصال به اینترنت دارید. همچنین به فضایی برای ذخیره DOGE استخراج شده دارید. توصیه می‌کنیم برای این کار از کیف پول‌های آنلاین استفاده نکنید و به جای آن، از والت‌های سخت افزاری مثل لجر و ترزور استفاده کنید.

  مزایای دوج کوین

 • رمزارز دوج کوین دارای معاملات سریع و هزینه معاملات کم است

 • تعداد استخراج دوج کوین در اولش بسیار محدود بوده است (( 100 میلیارد سکه )) اما امروزه به صورت نامحدود عرضه میشود

 • رمزارز دوج کوین دارای انجمن است که نزدیک به 100000 عضو در شبکه های اجتماعی دارد که یکی از اهداف آن کارهای خیرخواهانه است

 • سرعت پردازش تراکنش‌ها در مقایسه با سایر ارزهای رمزنگاری شده بسیار سریع است. این به دلیل استخراج نسبتاً ساده است که امکان پردازش سریع‌تر بلوک را فراهم می‌ نماید. بلوک یک‌بار در دقیقه ایجاد می‌شود.

 • دوج کوین یکی از کمترین نرخ‌های کارمزد را دارد، درحالی‌که عملاً حتی هنگام انتقال مبالغ زیاد تغییر نمی‌کند.

معایب دوج کوین

به طور کلی نمی توان ایده ساخت دوج کوین را نادیده گرفت و چون جامعه حمایت کننده و طرفدار زیادی دارد و پشتیبانانی مثل ایلان ماسک پشت دوج کوین است ولی معایب آن را نمی شود انکار نمود.

 • عدم به‌روزرسانی

یکی از حامیان اصلی رمزارز دوج کوین جکسون پالمر است. ایشان از سال 2015 بعد از یک مرخصی طولانی برای بروزرسانی دوج کوین اقدامی نکرد و همانند سال های اولیه دوج کوین محبوب و امن است اما با بروز رسانی نشدن رمزارز دوج کوین باعث میشود که رمزارز های جدید تر و محبوب تری با مزایای جذاب تر جای رمزارز دوج کوین را در جدول کریپتو بگیرند اگرچه زمزمه‌هایی برای به‌روز‌رسانی هایی در آینده نزدیک به گوش می‌رسد، اما هنوز خبر موثقی در رابطه با آن وجود ندارد و این موضوع یکی از بزرگترین معایب این رمزارز به حساب می‌آید.

 • عرضه ناحدود

یکی دیگر از معایب میتوان به عرضه زیاد دوج کوین به خاطر ایجاد انگیزه زیاد برای پرداخت مبالغ زیادی از سکه یا کوین ایجاد نمیکند و این در حالی است که این ویژگی برای نقدینگی بسیار خوب است و همچنین دستیابی به کوین‌ها را آسان می‌ نماید، اما پتانسیل سرمایه گذاری محدود دارد.

آیا دوج کوین واقعاً امن است؟

در سال 2015 کیف پول های رسمی دوج کوین هک شدند و در طی آن 21 میلیون دوج کوین که ارزش آن با 12هزار دلار برابری داشت. این اتفاق امنیت دوج کوین را زیر سوال برد اما اتفاق عجیب تر این بود که جامعه کاربران و حمایت کنندگان دوج کوین انجام دادند جمع آوری ۱۳ هزار دلار برای جبران خسارت افرادی که دوج کوین خود را از دست داده بودند!

پس از این اتفاق، توسعه‌دهندگان دوج کوین برای بالا بردن ضریب امنیتی بلاکچین آن با شبکه لایت کوین همکاری نمودند. این دو شبکه با یک فرآیند ادغام شده استخراج برای هر دو رمزارز، امنیت بلاکچین خود را به میزان قابل توجهی افزایش دادند!

چگونه دوج کوین بخریم؟

همان طور که درباره کاربرد های دوج کوین صحبت کردیم متوجه شدیم که از هم طرفداران و هم سرمایه گذاران برای مطرح کردن و مشهور کردن این رمزارز آن را برای پرداخت هزینه خدمات اینترنتی یا به عنوان سیستم پاداش مانند لایک کردن یا بارگزاری مطالب محبوب در دنیای وب یا حتی هزینه استفاده از محتواهای اینترنتی که تولیدکنندگان محتوا از آن ها استفاده میکنند این روش ها و کاربرد ها سبب شده است که میزان عرضه رمزارز دوج به مرور زمان و سال ها افزایش پیدا کند و صرافی ها و پلتفرم های موجود تصمیم گرفتند که آن را به لیست رمزارز های خود اضافه بکنند و در حال حاضر و باتوجه ‌به محبوبیت دوج کوین ، پلتفرم‌های بسیاری در سراسر جهان امکان خریدوفروش این ارز را از طریق ارزهای فیات یا مبادله آن‌ها با سایر رمزارزها فراهم کرده‌اند.

سامانه تبادلات پارس بیت هم نیز رمزارز دوج کوین را به بازار معاملات خود اضافه کرده است.

مراحل فروش و خرید رمزارز دوج کوین با ریال

خرید و فروش دوج کوین

 

برای خرید و فروش دوج کوین، با ریال، ابتدا نیاز دارید تا مراحل زیر را انجام دهید :

 1. مرحله اول :

ثبت نام در سامانه تبادلات پارس بیت :

برای خرید یا فروش از صرافی‌ پارس بیت ، می‌توانید به صفحه اول سایت مراجعه نمایید و در قسمت معین شده ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام در صرافی، برای خرید دوج کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق ریال و درگاه بانکی می‌بایست فرآیند احراز هویت را طی کنید.

 1. مرحله دوم :

 احراز هویت در پارس بیت :

احراز هویت مشتریان یا KYC فرآیندی رایج در تمامی صرافی‌های دنیا است. در صرافی‌های بین‌المللی،KYC طبق قوانین کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) صورت می‌گیرد. همچنین در صرافی‌‌های ایرانی فرآیند احراز هویت با نظارت پلیس فتا و مراجع قانونی انجام می‌شود.

برای احراز هویت در سامانه تبادلات پارس بیت در عرض 5 دقیقه با داشتن کارت های شناسایی و عکس سلفی و تاید شماره تلفن همراه به معامله بپردازید.

 1. مرحله سوم :

پس از انجام فرآیند احراز هویت در صرافی‌ و تأیید مدارک و حساب بانکی، از طریق درگاه بانکی می‌توانید خرید و فروش دوج کوین را انجام دهید. این نکته را به خاطر بسپارید که برای خرید دوج کوین فقط از همان کارت‌های بانکی که در صرافی تأیید شده استفاده کنید. (برای تأیید کارت بانکی باید کارت بانکی به نام شما باشد.)

 1. مرحله چهارم :

 دریافت رمزارز دوج کوین از پارس بیت

بعد از اینکه در درگاه صرافی، مبلغ را با کارت بانکی تأییدشده انتقال دادید، میتوانید سفارش خود را ثبت کنید و رمزارز دوج کوین خود به کیف پول مد نظر شما واریز میشود.

نکات باید قبل از خرید رمزازر دوج کوین بدانیم؟

اولین نکته به این موضوع باید بدانیم که انتقال رمزارز دوج کوین به کیف پول کاملا به صورت اتوماتیک و انلاین انجام میشود پس حتما جهت وارد کردن آدرس کیف پول برای انتقال باید بسیار دقت کنید زیرا در صورت اشتباه وارد کردن آدرس پول شما برگشت داده نخواهد شد. و قبل از خرید یا فروش هر رمزارزی باید حتما مطالعه داشته باشید و درباره آن رمزارز به تحقیق کنید تا از خطر ریسک جلوگیری کنید و از کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت بگیرید

چنانچه کاربران گرامی هر سوال و مشکلی برای استفاده از رمزارز دوج کوین را پیدا کردید قبل از هر اقدام حتما با کارشناسان متخصص پارس بیت تماس حاصل کنید.

از چه کیف پولی برای دوج کوین استفاده کنیم؟

برای خرید یا فروش رمزارز دوج کوین حتما کاربران عزیز باید به انتخاب یک کیف پول مناسب هم فکر نمایید در حال حاضر کیف پول های زیادی برای نگه داری دوج کوین عرضه شده است . به طور کلی، کیف پول دوج کوین کیف پولی است که امکان نگهداری رمزارز دوج کوین را برای شما فراهم می‌کند.

ویژگی هایی که باید برای نگه دارید رمزارز دوج کوین در نظر بگیرم بر اساس پلتفرم انتخابی برای ذخیره کردن دوج کوین ، تعداد توکن های پشتیبانی شده، امنیت کیف پول و امکانات که باید داشته باشد در نظر بگیریم.

امنیت :

برخورداری از امنیت مهم‌ترین ویژگی یک کیف پول رمزنگاری شده است. ارائه امکاناتی نظیر عبارت بازیابی و سیستم شناسایی دو عاملی نشان دهنده این است که کیف پول مورد نظر از سطح کیفی مناسبی برخوردار است.

کلید خصوصی :

کیف پول رمزنگاری مناسب کیف پولی است که کنترل کامل کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربران قرار داده و این اطلاعات را در دستگاه خود کاربر رمزنگاری نماید

رابطه کاربری ساده :

قبل از انتخاب کیف پول حتما باید به نوع رابطه کاربری آن دقت نمایید به دلیل این که برخی از این رابطه کاربری ها خیلی پیچیده هستند و برای کاربرانی که تازه وارد دنیای ارزدیجیتال شده اند به درد نمیخورد.

پلتفرم های پشتیبانی :

یکی از موارد که حتما پیگیری کنیم این است که آیا کیف پول انتخاب شده از سیستم عامل دستگاه شما پشتیبانی می‌کند یا خیر. کیف پول های رمزارز ، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی در اختیار شما قرار می ‌دهند. کلید خصوصی، سندی است که اثبات می‌کند شما مالک ارزهای دیجیتال خود هستید. در حالی که کلید عمومی، مانند شماره کارت بانکی شما است. می‌توانید آن را برای دریافت ارزهای دیجیتال در اختیار دیگران قرار دهید.

 • کیف پول های سخت افزاری

بهترین کیف پول های پیشنهادی برای ذخیره رمزارز دوج کوین به صورت امن، استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند لجر، ترزور، سیف پال و … است که پارس بیت همه آن‌ها را ارائه می‌دهد. میتوانید برای خرید و مشاوره کیف پول سخت افزار به کارشناسان ما پیام بدهید

کیف پول‌های سخت‌افزار، رمزارز را بصورت آفلاین ذخیره و با کاهش ریسک، یک لایه امنیتی اضافه می‌کنند و دسترسی هکرها از راه دور به دارایی شما را دشوارتر می‌ نمایند.

الف ) کیف پول های لجر:

لجر نانو اس یکی از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری برای حفظ و ذخیره سازی رمزارز دوج کوین است. کلیدهای خصوصی بر روی خود ذخیره سرد نگهداری می‌شوند. با قرار دادن یک پین کد مخفی می‌توان از طریق لجر نانو اس هزینه را ارسال یا دریافت کرد.

حتی اگر این دستگاه به سرقت برود یا رمز ورود به آن را فراموش نمایید می‌توانید اطلاعات آن را بازیابی کنید. لجر نانو اس یکی از امن‌ترین کیف پول‌های موجود در دنیای رمز ارزها است. شاید یکی از معایب این کیف پول گران بودن نسبی آن باشد که البته کیفیت آن این هزینه را جبران خواهد کرد.

وب سایت لجر https://www.ledger.com/  اعلام کرده است که نانو اس بیش از 23 ارز دیجیتال متفاوت را پشتیبانی می‌کند. از جمله اتریوم، بیت کوین، لایت کوین، دش و زی کش و تتر و توکن‌های بسیاری نیز توسط این کیف پول پشتیبانی می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که کیف پول لجر برای کاربران و سرمایه گزارانی که با ارز‌های دیجیتال متفاوتی کار می‌کنند بسیار مناسب باشد.

مزایا :

 • سطح امنیتی بسیاربالا

 • یکی از بهترین سازندگان کیف پول‌های رمزنگاری شده سرد

 • ذخیره دارایی به صورت افلاین

ب) کیف پول سیف پل :

سیف پل با محصولات و خدمات ویژه‌ای که ارائه می‌دهد، تبدیل به یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین ارائه‌دهندگان کیف پول شده است. مهم‌ترین محصول این شرکت را می‌توان کیف پول های سخت افزاری سیف پل اس‌وان دانست. جالب است بدانید بایننس یکی از حامیان اصلی این کیف پول است و از همان ابتدا بر روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است. در حال حاضر، سیف پل ولت به‌عنوان یک کیف پول مستقل با همه امکانات در دسترس کاربران است. بسیاری از افراد از این کیف پول به‌عنوان یکی از کیف پول‌های قدرتمند در آینده‌ای نه‌چندان‌دور یاد می‌کنند.

مزایا:

 • امنیت و فناوری پیشرفته

 • احراز هویت دوعاملی

 • ذخیره افلاین به صورت افلاین

پ) کیف پول ترزور (Trezor)

«ترزور» یک کیف پول سخت‌افزاری است که تتر را هم قبول می‌کند. این کیف پول دو مدل دارد که مدل  ONE و  T مدل

(( T ))  در فوریه ۲۰۱۸ رو نمایی شد که جدیدترین کیف پول ترزور است و دارای صفحه نمایش لمسی است . والت‌های ترزور تنها با کامپیوتر سازگار‌ هستند و نمی‌توان آنها را با تلفن همراه کنترل کرد.

 • کیف پول های نرم افزاری

الف) کوینومی (Coinomi)

 کیف پول کوینومی یک کیف پول نرم‌افزاری با چند پلتفرم است که امکان ذخیره بیش از ۱۵۰۰ رمزارز مختلف را ایجاد می‌کند. کوینومی برای «ویندوز»، «اندروید»، «لینوکس» و «ios» منتشر شده است.

 • از صدها ارز دیجیتال و توکن مختلف، از معروف‌ترین آن‌ها تا سایر آلت کوین‌ها، پشتیبانی می‌کند.

 • از زبان‌های زیادی از جمله انگلیسی، روسی و چینی پشتیبانی می‌کند.

 • انجام معاملات با آن آسان است زیرا می‌توان از سرویس‌های تعبیه‌شده در آن استفاده کرد.

 • نصب آن آسان بوده و تنها با چند کلیک، می‌توان یک کیف پول ایجاد کرد.

 • امکان تبدیل رمز ارزها به یکدیگر

 • کاملا رایگان

ب) اگزودوس (Exodus)

 اگزودوس یک کیف پول نرم‌افزاری با طراحی زیبا است که بیش از ۱۰۰ رمزارز را قبول می‌کند. در اوایل سال ۲۰۰۶ رمز نگاری شد اگزودوس پیشنهاد خوبی برای کسانی است که در بحث رمزارزها تازه وارد‌ هستند. یکی از  ویژگیه ای این کیف پول سازگاری آن با کیف پول سخت افزاری TREZOR است

 • دانلود رایگان بدون نیاز به ثبت نام

 • امکان اتصال این کیف پول با کیف پول‌ سخت‌افزاری ترزور

 • تبدیل ارز دیجیتال تنها با یک کلیک

 • طراحی کاربری ساده

 • گروه پشتیبانی قوی که به طور شبانه روزی، از کاربران اکسودوس هم در سایت و هم در اپلیکیشن، پشتیبانی می‌کند.

پ)تراست ولت  :

 کیف پول تراست ولت یک کیف پول نرم‌افزاری می‌باشد که از ارزهای بسیار زیادی از جمله ارز دیجیتال تتر را پشتیبانی میکند که میتوانید از این نرم افزار رایگان در تلفن همراه خود استفاده نمایید .

 • ایمن و مطمئن و قابلیت دسترس و رایگان است

 • ساده، سهولت در استفاده و کاربرپسند

 • امکان تعیین رمز عبور برای ورود به کیف پول

 • قابلیت نصب همزمان روی چند دستگاه موبایل

 • ارائه شده برای دو سیستم عامل اندروید و  ios

 • ذخیره شدن کلیدهای خصوصی بر روی دستگاه کاربر

 • مشاهده کامل دارایی‌ها به همراه قیمت لحظه‌ای رمزارزها

ت) مای اتر ولت  :

مای اتر والت یک کیف پول بر بستر مرورگر وب است که برای آسان کردن کار کاربران افزونه کروم نیز دارد. از آنجا که این کیف پول امنیت بالایی دارد کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور (Trezor) و لجر (Ledger) آن را در کیف پول‌های خود ادغام کرده‌اند.

این ویژگی مای اتر والت آن را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های دارندگان کیف پول سخت‌افزاری تبدیل کرده است.

 • دارای رابط رایگان و متن باز

 • دادن اجازه ساختن کیف پول‌های شخصی به کاربران

 • دارای رابط اختصاصی برای اتر و آلت کوین‌های مرتبط به اتر

 • ذخیره نشدن دارایی‌ها و اطلاعات محرمانه در سرورهای مای اتر والت

 • ارائه رابط کاری برای اتصال و استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری

 البته کاربران گرامی در وب‌سایت رسمی دوج کوین نیز سه وکیف پول ارزدیجیتال پیشنهاد شده است:

1.  دوج کوین کور (DogeCoin Core):

نسخه کامل از بلاک چین این ارز است. با نصب این کیف پول به فول نود (کاربر کامل) در بلاکچین آن تبدیل می‌شوید.

2.  مولتی دوج (MultiDoge):

این کیف پول نسخه کامل بلاکچین را دانلود نمی‌کند و فقط سیستمی برای ذخیره دارایی دوج شما خواهد بود.

3.  وب‌سایت my.dogechain.info:

این وب‌سایت یک کیف پول آنلاین است که در مرورگرهای اینترنتی قابل‌اجراست.

قیمت دوج کوین

در حالی که دوج کوین در سال 2014 عرضه شده است، اما تا سال 2021 نتوانست افزایش قیمتی زیادی را تجربه نمود و کمتر کسی به سرمایه‌گذاری در آن علاقه‌مند بود. با بازار صعودی سال 2021، حمایت‌های ایلان ماسک و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بازار رمزارز دوج کوین موفق شد تا با نوسانات شدید قیمتی از 0.004 دلار به بیش از 0.7 دلار برسد.

هم اکنون دوج کوین در دی ماه 1401 با قیمت 0.07 دلار و ارزش بازار 10.2 میلیارد دلاری، نهمین ارز دیجیتال برتر بازار است.

برای مشاهده قیمت دوج کوین  و نمودرا قیمت آن می توانید به ابتدای این صفحه مراجعه و به سادگی قیمت لحظه ای را مشاهده و بررسی نمایید.

برای شروع خرید و فروش دوج‌کوین همین حالا اقدام کنید.

سامانه تبادلات پارس بیت ، امکان خرید و فروش را با بهترین قیمت دوج کوین در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم کرده است. از طرف دیگر کاربران گرامی می‌توانند از طریق اپلیکیشن پارس بیت اقدام به خرید و فروش دوج‌کوین در کوتاه‌ترین زمان ممکن کنند.

رقبای رمزارز دوج کوین

رقبای دوج کوین شامل تمام ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم و ریپل هستند. ذکر این نکته مهم است که هدف ایجاد این توکن، هیچگاه تبدیل شدن به با ارزش‌ترین ارز دیجیتال بازار نبوده است. موسسان این کوین می‌خواستند که قیمت دوج‌کوین پایین بماند تا به عنوان پاداش‌های کوچک و کم قیمت استفاده کنند.

پالمر نه تنها توسط مسیری که دوج کوین به آن کشیده شده، بلکه توسط کل فضای ارز دیجیتال به شدت به مشکل برخورده است. در حالی که جامعه این رمز ارز و توسعه دهندگان آن در سال ۲۰۱۷ افزایش قیمت این ارز دیجیتال را جشن می‌گرفتند، پالمر معتقد بود که همگی آنها هدف اولیه این ارز دیجیتال را فراموش کرده‌اند. پالمر در این خصوص توضیح داد:

این نکته که اکثر صحبت رسانه‌ها و افراد بر موضوع پتانسیل سرمایه گذاری دوج کوین تمرکز دارد، نگران کننده است؛ زیرا توجه همگان را از فناوری مورد نظر و هدفی که این جنبش بر روی آن بنا نهاده شده است دور می‌کند.

تفاوت دوج کون با دیگر رمزارزهای بازار ارزدیجیتال

در حال حاضر می توان گفت دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی بیشتر از 120 میلیارد واحد رمزنگاری شده دارد که در حال خرید و فروش است، به همین دلیل می توان گفت انتخاب این ارز برای خرید و فروش یک انتخاب کاملا منطقی خواهد بود و برخلاف قیمت پایین آن در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتالی بسیار کاربرد دارد و افراد را به خرید و فروش آن تشویق می کند.

چنانچه شما نیز جهت سرمایه گذاری، خرید و یا فروش از وب سایت ها و یا شارژ کیف پول خود احتیاج دارید که به سمت خرید ارز دیجیتال بروید، توصیه می کنیم از دوج کوین استفاده کنید، برای خرید دوج کوین فقط کافیست یک کارت عضو شتاب داشته باشید تا بتوانید هر مقدار ارز که نیاز دارید به آسانی خریداری کنید.

تاثیر قیمت دوج کوین بر تیک تاک

تاثیر قیمت دوج کوین بر تیک تاک

در طی صحبت های گفته شده کاربران گرامی از قیمت و طرفدارانی مثل ایلان ماسک قیمت ان با افزایش چشکگیری روبرو شده است. البته برخلاف بیت کوین برخی از آلتکوین ها، برای این ارز دیجیتال هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد واحدها مشخص نشده و احتمالاً استخراج آن تا ابد ادامه پیدا خواهد کرد.

در اواسط سال 2020، یک فیلم پربیننده در اپلیکیشن تیک تاک TikTok واکنش گسترده ای ایجاد کرد. و باعث افزایش قابل توجه قیمت دوج کوین شد. یک کاربر با بیان اینکه همه آنها با خرید کوین و فروش آنها پس از رسیدن قیمت دوج کوین به 1 دلار ثروتمند می شوند، از دیگران خواست که به او در خرید دوج کوین بپیوندند. این هیاهوی تبلیغاتی فراگیر شد و باعث شد دوج کوین بیش از 2.5 برابر آنچه در هفته‌های گذشته داشت معامله نماید. با این حال، عمر این اتفاق کوتاه بود و پس از آن قیمت doge coin به شدت کاهش یافت.

توجه داشته باشید که این نوع فعالیت را می توان پامپ و دامپ (pump and dump) دانست که برای آشنایی با این واژه ها میتوانید مقاله ی pump و dump در بازارهای مالی را مطالعه نمایید. این نوع طرح در بازارهای سنتی به دلیل خطراتش، غیرقانونیست. مروجین مقادیر زیادی از کوین را خریداری می‌ نمایند و باعث می شوند دیگران نیز سرمایه گذاری انجام دهند. در نتیجه، قیمت به طور قابل توجهی افزایش می یابد (پامپ). سپس، مروجین دارایی‌های خود را می‌فروشند که منجر به اتفاقی مانند «دامپ» می‌شود . یعنی با چنین فشار فروش بالا، قیمت سقوط می‌کند و سرمایه گذاران بعدی با ضررهای هنگفت روبرو می شوند.

مثل همیشه، تحقیقاتی درباره سرمایه گذاری های احتمالی انجام دهید. آکادمی بایننس منابع زیادی در زمینه تجارت و اقتصاد دارد که می تواند به شما در درک بهتر بازارهای ارزهای رمزپایه کمک نماید.

تفاوت رمزارزدوج کوین با بیتکوین

رمزارز دوج کوین مانند بیت کوین مبتنی بر بلاکچین است و تراز و تعادل آن در یک دفتر حساب عمومی با نام دفترکل توزیع شده نگاه داشته میشود که همگان به آن دسترسی آزاد و شفاف دارند

استخراج دوج کوین متکی بر الگوریتم اسکریپت است؛ این الگوریتم نوعی الگوی استخراج کریپتوکارنسی است که مزیتش سریع بودن و استفادۀ آسان از آن است و ماینرها می‌توانند با سهولت و سرعت بلاک‌ها را استخراج نمایند. در نتیجه در حالی‌که استخراج بلاک‌های بیت کوین ده دقیقه طول می‌شد، در سیستم دوج کوین در هر یک دقیقه می‌توان بلاک استخراج کرد.

یکی از تفاوت‌های مهم دوج کوین با بیت کوین آنجاست قیمت دوج کوین پایین و عرضۀ آن نامحدود است. پروژه ی دوج کوین در ابتدا با هدف ۱۰۰ میلیارد کوین برای گردش در بازار آغاز شد. با توجه به اینکه در شبکۀ دوج کوین به ازای هر دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود، این تعداد کوین تا سال ۲۰۱۵ استخراج شد؛ در نتیجه توسعه‌دهندگانِ دوج کوین در آن زمان تصمیم گرفتند ۵ میلیارد کوین دیگر صادر کنند. هم‌اکنون برنامۀ دوج کوین صدور سالانه ۵ میلیارد کوین است.

در مقابل، برای بیتکوین سقف مادام‌العمری به تعداد ۲۱ میلیون کوین وجود دارد. این بدان معناست که ماینرها برای بدست آوردن بیتکوین جدید مجبورند با گذشت زمان سخت‌تر و طولانی‌تر کار کنند و این موجب می‌شود که بیتکوین توانایی حفظ و رشد ارزش خود را داشته باشد.

در مقابل دوج کوین بیشتر برای خریدوفروش مناسب است. در حالی‌که عمدۀ کاربران به بیت کوین به ‌عنوان سرمایه نگاه می‌کنند، دوج کوین در حال حاضر ارزش ذخیرۀ چندانی ندارد. نامحدود بودن تعداد دوج کوین به آن ویژگی تورمی داده است. بلاک چین دوج کوین هرروز با ایجاد میلیون‌ها دوج کوین جدید به ماینرها پاداش می‌دهد. این امر باعث می شود که افزایش قیمت دوج کوین به مرور زمان چالش‌برانگیز باشد.

جمع بندی

طی صحبت هایی که شد دوج کوین اول با مبحث شوخی و شوخی کردن با رمزارز ها ایجاد شده است اما اکنون به یکی از برترین رمزارز های بازار ارزدیجیتال تبدیل شده است.ممکن است هدف و ویژگی چشمگیری نداشته است اما  یکی از بزرگ‌ترین جامعه‌های رو به رشد ارزهای دیجیتال با محیطی دوستانه و اعضای مهربان دارد. این ویژگی‌ها، این ارز را از تمام رمز ارزها جدا کرده و باعث موفقیت این توکن می‌شود. جامعه وفادار دوج از سایر کاربران با آغوش باز استقبال می‌کنند و به جای نگهداری این توکن، واقعا از آن استفاده می‌کنند.

پارس بیتی عزیز برای خرید و فروش رمزارز دوج کوین صرافی ها ارز دیجیتال انتخاب بسیار مناسبی است و قطعاً حضور در بازارهای آنلاین به دلیل امکان مشاهده پیشنهادهای بیشتر، بهتر خواهد بود و بهتر است که معاملات دوج کوین بدون واسه باشد که این امکان در سایت پارس بیت برای کاربران فراهم شده است.

پارس بیتی عزیز، این قابلیت فروش و نیز تبدیل دوج کوین به ریال برای کاربران پارس بیت فراهم شده است. البته برای انجام معاملات و همچنین برداشت نیاز به تکمیل اطلاعات کاربری و احراز هویت دارید

پارس بیتی عزیز بدون احراز هویت امکان خریدو فروش دوج کوین امکان پذیر نیست

به طور کلی، یکی از اهداف سامانه تبادلات پارس بیت سعی بر این است که در سریعترین زمان ممکن، مقدار دوج کوین شما را واریز کند.

از دوج کوین برای انعام‌دادن به محتوای جالب ایجاد شده در اینترنت، سرمایه‌گذاری و ترید و همچنین به‌عنوان ارزی کاربردی می‌توان استفاده کرد. اگرچه دوج کوین بر اساس پروتکل اسکریپت لایت‌کوین ساخته شده، اما سرعت بلاک آن یک دقیقه بوده و تراکنش‌ها و تأییدهای سریع‌تری دارد. علاوه‌بر آن کارمزدهای تراکنش دوج کوین ناچیز و ۰٫۰۱ دلار است.

پاداش گرفتن از طریق تولید محتوا، خرید دوج کوین و فروش محصولات و خدمات، استخراج، خرید یا ترید در صرافی‌‌های ارز دیجیتال متمرکز (ایرانی یا خارجی) یا غیر متمرکزاز روش‌های بدست آوردن دوج کوین به‌حساب می‌آید.