ایلان ماسک می‌خواهد Coinbase را با دوج‌کوین آشتی دهد

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت خودروسازی Tesla، که از طرفداران افراطی دوج‌کوین است از صرافی Coinbase درخواست کرد تا سیاست «ورود دوج‌کوین ممنوع» خود را خاتمه داده و از این رمز ارز مبتنی بر میم (Meme-based) پشتیبانی کند.

ماسک در پاسخ به پرسش یکی از کاربران توییتر از وی با‌عنوان «آیا صرافی Coinbase باید دوج‌کوین را در فهرست رمز ارزهای پشتیبانی شده‌ی خود قرار دهد یا خیر؟» قاطعانه گفت: «بله!»

افزودن دوج‌کوین به لیست رمز ارزهای پشتیبانی شده‌ی صرافی CoinBase این توکن را به گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران معرفی نموده و موجب شکوفایی توانایی‌های نهفته‌ی آن می‌گردد. اهمیت CoinBase در آمریکا به‌دلیل پشتیبانی سازمان‌های نظارتی از آن بوده که مورد استقبال شمار زیادی از سرمایه‌گذاران نهادی و افراد دارای ارزش خالص بالا است.

تسلا نیز سهم 1.5 میلیارد دلاری خود از بیت‌کوین را از صرافی Coinbase خریداری نمود.

طبق داده‌های منتشر شده از سوی CoinDesk 20، دوج‌کوین در هنگام انتشار این خبر قیمتی معادل 0.059 دلار دارد که در 24 ساعت گذشته رشدی 6.7 درصدی داشته است. درحالی که بیت‌کوین در یکسال گذشته تا کنون تنها 100 درصد جهش قیمتی را تجربه کرده، قیمت دوج‌کوین توانسته است در بازه‌های زمانی یکماهه و یکساله به ترتیب با 600 و 1130 درصد رشد همراه باشد.

طی هفته‌های گذشته دوج‌کوین با استقبال فزاینده‌ای از سوی افراد حقیقی یا حقوقی از جمله تیم بسکتبال Dallas Mavericks در راستای ادغام این رمز ارز با سیستم پرداخت‌های مشتریان روبرو شد.

در همین رابطه سایر موسسات تجاری از قبیل تولید‌کننده‌ی البسه‌ی ورزشی Wooter Apparel و شرکت داروسازی-تجهیزات پزشکی CovCare نیز به جمع حامیان دوج‌کوین در سیستم پرداخت خود ملحق شده‌اند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه