کل بیت‌کوین‌های موجود، یک تریلیون دلار!

ده سال از برابری بیت کوین با یک دلار می‌گذرد و این ارز هم‌اکنون از بیشتر صنایع آمریکا ارزشمندتر است.

یک تریلیون دلار

بیت کوین تبدیل به یک دارایی تریلیون دلاری شده است. اولین و بزرگترین رمز ارز جهان با ثبت رکورد 53.739 دلار در روز جمعه توانست به همراه مجموع دارایی تمام بیت کوین های داخل چرخه‌ی خودش، به ارزش 1 تریلیون دلار برسد.

اگرچه این اتفاق به نظر بی‌معنی است اما یکی از اهداف بزرگ سر راه بیت کوین برای تبدیل شدن به بخشی از سیستم مالی جهانی بود.

این پروتکل باز اکنون از فیسبوک ارزشمندتر است و به زودی می‌تواند جای Alphabet که حکم والدین گوگل و آمازون را دارد، خواهد گرفت. البته اگر این افزایش قیمت ادامه‌دار باشد.

در فوریه 2011 تنها دو سال و یک ماه بعد از اینکه Genesis block بیت کوین استخراج شد، قیمت این ارز به یک دلار رسید، توضیح ساده‌تر یعنی یک دلار = یک بیت کوین!

این یک اتفاق مهم از نظر روانشناسی بود که اثبات می‌کرد بیت کوین نه تنها یک ارز قابل استفاده است بلکه مناسب رشد و ترقی نیز بوده و می‌تواند جایگزین مناسبی برای سیستم امروزی باشد.

Adam B. Levine که یکی از اولین خریداران بیت کوین بود گفته است:‌ مثل این است که از  بازی کردن بچه ها در کوچه و خیابان با سنگ و چوب برسیم به ده سال بعد که همان بازی یک ورزش پیشرفته، بسیار مهم، پر تاثیر شده که به سرعت در حال رشد و در بر گرفتن تمام دنیا است.

او در ادامه گفت: دوام ابتدایی و مورد قبول واقع شدن توسط جریان اصلی، برای بیت کوین از اهمیت بالایی برخوردار است.

موسسات به سرعت در حال ورود به اقتصاد بیت کوین هستند درست در زمانی که طول عمر دلار آمریکا بیش از پیش مورد سوال واقع شده است.

در نهایت، نشان یک تریلیون دلاری ممکن است نوید آینده‌ای را بدهد که قیمت دلاری برای بیت کوین به سختی اهمیت داشته باشد.

البته به نظر نمی‌رسد که اقتصاد جهانی از ساتوشی درست شده باشد (که کوچک‌تر از بیت هم است)، اما بیت کوین می‌تواند یک دارایی با دوام و مطمئن جهانی باشد.

نه مثل اتفاقات اخیر که بتوانیم با بیت کوین از شرکت‌هایی مثل MicroStrategy یا Tesla خرید کنیم، بلکه برخی پیش‌بینی می‌کنند دنیایی که این ارز دنیا را اداره خواهد کرد.

همانطور که Michael Venuto از بخش مدیریت دارایی Toroso گفته است: قیمت بیت کوین کم و بیش شبیه یک جوک است. مردم را شگفت زده می‌کند اما شاید با دادن دلایل اشتباه از اینکه مردم به این دارایی سود آور توجه کنند، جلوگیری می‌کند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه