تزریق 690 میلیون دلار بیت‌کوین دیگر توسط MicroStrategy

شرکت سرمایه‌گذاری MicroStrategy در یک پیشنهاد خصوصی اعلام کرد که قصد فروش اوراق‌بهادار بلند مدت قابل تبدیل 600 دلاری را تا سال 2027 را به «خریداران نهادی دارای صلاحیت» دارد. این دومین پیشنهاد مطرح شده از سوی این شرکت اطلاعات تجاری است.

MicroStrategy به خرید بیت‌کوین ادامه می‌دهد

به نظر می‌رسد که عطش بیت‌کوین شرکت MicroStrategy سیراب نشدنی است. شرکت MicroStrategy که عملاً در بیت‌کوین سرمایه گذاری می‌کند مجددا اوراق‌بهادار بلند مدت دیگری را برای سرمایه گذاری در این رمزارز معرفی نموده است.

اوراق قابل تبدیل ارشد که به «تبدیل شدنی ها» معروفند به  اوراق‌بهادار مالی ای گفته می‌شوند که نماد وام یا سرمایه گذاری انجام شده در یک دارایی نهفته می‌باشند. دارایی نهفته‌ی این سناریو بیت‌کوین است و دارندگان قادر خواهند بود تا اوراق بهادار خود را به سهام مشترک شرکت تبدیل نمایند.

«در این بیانیه گفته شده است که  شرکت MicroStrategy قصد دارد تا سود خالص حاصله از فروش این اوراق برای خرید مجدد بیت‌کوین استفاده کند.»

به علاوه این شرکت به افرادی که طی 13 روز آینده اقدام به  سرمایه گذاری نمایند امکان خرید «تا حداکثر 90 میلیون دلار از مجموع اصل اوراق بهادار» را داده است که در نهایت ارزش این پیشنهاد را به 690 میلیون دلار می‌رساند.

پیشنهاد خرید نهادی قبلی 550 میلیون دلاری اوراق بهادار قابل تبدیل در مدت زمان بسیار کوتاهی به فروش رسید.

شرکت MicroStrategy از سپتامبر 2020 تا کنون مبلغ 1.3 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه گذاری کرده است که ارزش آن در حال حاضر 3.5 میلیارد دلار می‌باشد. طبق محاسبات ارزش کل سرمایه گذاری بیت‌کوین MicroStrategy پس از اتمام پیشنهاد جدید به بالغ بر 2 میلیارد دلار خواهد بود.

این خبر توانسته است مانند یک کاتالیزور روانی عمل کرده و قیمت بیت‌کوین را تا مرز 50 هزار دلار بالا ببرد.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه