قانون‌گذاری جدید در هند؛ ۳۰٪ مالیات بر درآمد حاصل از رمز ارزها

دولت هند اعلام کرد از این پس ۳۰٪ درآمد ناشی از دارایی‌های دیجیتال تحت عنوان مالیات، به دولت اختصاص پیدا خواهد کرد. این موضوع نشان می‌دهد که هند در سال ۲۰۲۲ برنامه‌ای برای ممنوعیت رمز ارزها درنظر ندارد.

به گزارش و به نقل از theblockcrypto، امروز نیرمالا سیتارامان (Nirmala Sitharaman) وزیر اقتصاد هند برنامه بودجه این کشور در سال مالی ۲۰۲۲- ۲۰۲۳ را اعلام کرد و به موجب آن ۳۰٪ مالیات برای درآمدهای ناشی از دارایی‌های دیجیتال تعیین شد. بنابرین درآمد ناشی از خرید و فروش و انتقال و نگهداری رمز ارزها نیز مشمول این قانون خواهند شد و معامله‌گران هندی باید ۳۰٪ از این میزان را به دولت پرداخت نمایند.

امیت ماهشوری (Amit Maheshwari) از شرکای شرکت حسابداری AKM Global در این خصوص توضیح داد:

بر خلاف برخی شایعات این طرح ثابت کرد که رمز ارزها در هند ممنوع نخواهند شد. این موضوع گام بلندی در جهت قانونی کردن سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال است.

وزیر اقتصاد هند ایجاد مکانیسم برای تعیین مالیات بر رمز ارزها را با توجه به حجم مبادلات آن در این کشور ضروری دانست. مطابق این طرح در محاسبات تعیین میزان مالیات پرداختی، ضررهای ناشی از دارایی‌های دیجیتال محاسبه نخواهد شد و تنها درآمدهای آن در نظر گرفته خواهد شد که می‌تواند نکته‌ای نگران کننده باشد. همچنین مالیات از سمت مبدا (TDS) برای تراکنش‌های رمز ارزها نیز لحاظ خواهد شد که میزان آن ۱٪ است.

به هر حال این ابهام همچنان باقی می‌ماند که میزان درآمد ناشی از رمز ارزها به چه شکل محاسبه خواهد شد.

برنامه‌ریزی برای عرضه رمز ارز بانک مرکزی هند

همچنین در بودجه اعلامی دولت هند، زمان‌بندی عرضه رمز ارز بانک مرکزی این کشور (CBDC) پیش‌بینی شده است. وزیر اقتصاد هند در این خصوص بیان داشت:

روپیه دیجیتال در سال مالی ۲۰۲۲- ۲۰۲۳ توسط رزرو بانک هند صادر خواهد شد. ارزهای دیجیتال موجب شتاب دادن به اقتصاد دیجیتال خواهند شد. سیستم مدیریتی ارز در این حالت کارامدتر و مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

جدا از این مسئله کشور هند همچنان در انتظار شفاف‌سازی در زمینه قوانین نظارتی به سر می‌برد. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، دولت هند در ماه دسامبر (آذر) به دنبال تصویب لایحه‌ای در پارلمان این کشور بود. این لایحه تاکنون اعلام وصول نشده است و سرنوشت آن می‌تواند موضوع قانونی یا غیرقانونی بودن رمز ارزها در این کشور را تعیین تکلیف کند.

 

 

منبع: theblockcrypto


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه