مال باختگان صرافی Mt.Gox بیت کوین‌های خود را دریافت می‌کنند

طبق گفته بلومبرگ مال باختگان صرافی Mt.Gox قرار است ۹۰ درصد باقی مانده بیت کوین‌های موجود در این صرافی رمزارزها را دریافت کنند.

بلومبرگ گزارش داده معامله بین مدیران صرافی ورشکسته Mt.Gox و MGIFLP ، واحدی از گروه سرمایه گذاری Fortress، برای پس دادن وجه طلبکاران ارائه خواهد شد. البته به گفته CoinLab، سرمایه‌گذاران موظف به پرداخت زودهنگام نیستند و می‌توانند منتظر حل و فصل پرونده‌های قضایی علیه صرافی Mt.Gox که این معامله را اعلام کرد اما در این توافق نامه شرکت ندارد، باشند که به دادخواهی خود ادامه خواهد داد.

صرافی مستقر در ژاپن Mt.Gox که یکی از اصلی‌ترین صرافی‌ها برای نگهداری بیت کوین بود، در سال ۲۰۱۴ پس از هک صرافی و از دست دادن ۸۵۰ هزار بیت کوین، که ۷۵۰ هزار از آن متعلق به مشتریان بود، اعلام ورشکستگی کرد. طلبکاران آن هفت سال است که برای دریافت وجه‌هشان به بن بست خورده‌اند.

البته در حال حاضر مشخص نیست که چه مقدار بیت کوین برای پرداخت به مال باختگان موجود است. اگر بخش قابل توجهی از آن بیت کوین از دست رفته، وارد بازار شود، می‌تواند تأثیر مهمی بر روی برترین رمز ارز بازار و قیمت آن داشته باشد.

تلاش طلبکاران برای دریافت بیت کوین از صرافی Mt.Gox

از زمانی که Mt.Gox در سال ۲۰۱۴ اعلام ورشکستگی کرد، پس از آنکه یک هکر حدود ۸۵۰ هزار بیت کوین آن را به سرقت برد، مشتریان و سرمایه‌گذاران در تلاشند تا خسارات خود را جبران کنند. بلومبرگ گزارش داد که آنها اکنون قادر خواهند بود تا ۹۰٪ از بیت کوین باقیمانده در صرافی Mt.Gox را دریافت کنند، هرچند مشخص نیست که مقدار دقیق آن باقی مانده چقدر است، یا قیمت مصوب آن چگونه است زیرا قیمت بیت کوین در آن زمان ۴۳۸ دلار بوده و در حال حاضر ۳۵۰۰۰ دلار است.

این طرح طبق توافق MGIFLP و کوبایاشی (وکیل صرافی Mt.Gox) قبل از شروع جریان پرداخت باید به تصویب طلبکاران برسد. سرمایه گذاران همچنین می‌توانند از این پرداخت‌های زودهنگام خودداری کنند و منتظر بسیاری از پرونده‌های قضایی دیگر علیه صرافی Mt. Gox بمانند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه