توییتر ویژگی استفاده از NFT به عنوان عکس پروفایل را فعال کرد

شبکه اجتماعی توییتر امکان استفاده از NFT به عنوان تصویر پروفایل را، به طور محدود، به کاربران ارائه کرده است.

به گزارش و به نقل از دیکریپت، توییتر اعلام کرد عده‌ای از کاربران، می‌توانند حساب کاربری خود را به کیف پول‌های کریپتو خود متصل‌ کنند و از NFTها به عنوان تصویر پروفایل در شبکه اجتماعی توییتر استفاده کنند. در حال حاضر، این ویژگی فقط برای کسانی در دسترس است که از طریق سرویس اشتراک Twitter Blue، در قسمت «Labs» ثبت نام کنند. اشتراک در سرویس توییتر بلو، در ایالات متحده، ۲.۹۹ دلار در ماه هزینه دارد. توییتر در حال حاضر ارائه این ویژگی را به کاربران iOS محدود کرده است، اما کاربران اندروید و وب می‌توانند تغییر عکس‌های پروفایل به NFT را مشاهده کنند.

توییتر در زمان انتشار این ویژگی که از API بازار OpenSea استفاده می‌کند، گفت:

پس از تأیید، NFT شما درون یک شش‌ضلعی نمایش داده می‌شود و تبدیل به آواتار شما می‌شود. کاربران با کلیک روی آن می‌توانند درباره ویژگی‌های NFT، از جمله، مجموعه‌ای که به آن تعلق دارد، منشأ و سایر موارد مرتبط با آن، اطلاعات کسب کنند.

توییتر همچنین یک ویدیوی تبلیغاتی منتشر کرده است که نشان می‌دهد کاربران صبح را با تغییر آواتار توییتر به NFT مورد علاقه‌شان آغاز می‌کنند:

صبح بخیر!

شما خواستید و ما ساختیم. هم‌‌اکنون در Labs قابل دسترسی است: تصویر پروفایل NFT برای کاربران iOS.

توییتر NFT

یکی دیگر از ویدیوهای توییتر بلو نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند NFT‌های خود را از طریق کیف پول‌های مختلف از جمله MetaMask ،Rainbow و Coinbase، به اکانت توییتر متصل کنند.

به گفته یکی از سخنگویان توییتر، این شرکت در حال حاضر، ارائه این ویژگی را به مشترکان توییتر بلو محدود کرده است تا بازخوردها در مورد این ویژگی جدید را دریافت کند و به‌روزرسانی‌های مورد نیاز را اعمال کند. ایلان ماسک در واکنش به این خبر، ویژگی جدید را «آزار‌ دهنده» خوانده است. او همچنین افزود:

توییتر منابع مهندسی خود را روی این مزخرفات خرج می‌کند در حالی که کلاهبرداران فضای کریپتو زیر هر رشته‌ توییت با استفاده از اسپم‌بات‌ها مشغول جشن گرفتن هستند!؟

 

توییتر NFT

اطلاعیه روز پنجشنبه در راستای جهت‌گیری اخیر این شرکت در اولویت دادن به رمزارزها، از جمله امکان پرداخت‌ با بیت کوین و نیز توجه به NFTها است. ویژگی جدید NFT، با توجه به فعالیت چشمگیر علاقه‌مندان فضای کریپتو در توییتر، احتمالاً تعداد مشترکین سرویس توییتر بلو را افزایش می‌دهد و منبع درآمد جدیدی را برای شرکت ایجاد می‌کند.

توییتر تنها غول فناوری نیست که به NFT‌ها و متاورس توجه نشان داده‌ است. فیسبوک که اخیراً نام خود را به Meta تغییر داده است، ظاهراً در حال آماده شدن برای راه اندازی یک بازار NFT است.

 

 

منبع: دیکریپت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه