دومین مرد ثروتمند مکزیک: بیت کوین بهترین سرمایه‌گذاری من بود

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego)، دومین فرد ثروتمند در مکزیک، با اشاره به سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین، آن را بهترین سرمایه‌گذاری عمر خود خواند.

به گزارش،  ریکاردو سالیناس، رئیس گروه شرکت‌های سالیناس و دومین فرد ثروتمند در مکزیک، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که اولین بیت کوین خود را در سال ۲۰۱۳ و زمانی که قیمت بیت کوین حدود ۲۰۰ دلار بود خریده است. او در ادامه از بیت کوین به‌عنوان «بهترین سرمایه‌گذاری عمر» خود یاد کرد.

به‌گفته سالیناس، او بیت کوین‌های خود را در اوج سال ۲۰۱۷ فروخت و با کاهش قیمت بیت کوین، بار دیگر اقدام به خرید کرد. او در این باره به شوخی گفت:

ما [مجرم‌ها] همیشه به صحنه جرم باز می‌گردیم.

او در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از نقدینگی خود را به‌صورت بیت کوین نگهداری می‌کند و قصد هم ندارد در آینده‌ای نزدیک بیت کوین‌های خود را بفروشد. او در این باره می‌گوید:

می‌خواهم یک پنج یا ده سال آینده دیگر منتظر بمانم.

سالیناس در ابتدا به بیت کوین به‌عنوان یک ابزار معامله نگاه می‌کرد، ولی حالا می‌گوید که متقاعد شده است که بیت کوین قابلیت‌های خود به‌عنوان یک ذخیره ارزش را ثابت کرده است.

او با اشاره به محبوبیت بیت کوین در اقتصاد کشورهای آمریکای لاتین، از تورم و کاهش ارزش پولِ حاکم بر این کشورها به‌عنوان دلیل این جذابیت یاد می‌کند. سالیناس در ادامه گفت:

اتفاقی که در ونزوئلا و آرژانتین می‌افتد و ارزهای فیات در حال فروپاشی هستند، به یک رسوایی بدل شده است. این مسئله چشم شما را در مقابل مشکلات ارزهای رایچ باز می‌کند.

به‌گفته سالیناس، بیت کوین یک نتیجه طبیعی از تکامل پول و رسیدن آن از یک شکل فیزیکی به یک دیجیتالی است.

ماهیت بیت کوین بیت‌ها و بایت‌ها هستند، اما نکته مثبت این است که نمی‌توان آن را به‌راحتی ضبط کرد یا جلوی فعالیتش را گرفت.

 

منبع: ارز دیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه