بیت کوین همچنان در نوسان قرار دارد؛ تسلا پذیرش دوج کوین را آغاز کرد

قیمت بیت کوین در هفته گذشته در یک محدوده خاص نوسان داشته است و پس از کاهش قیمت در ابتدای سال ۲۰۲۲، تا حدی به معامله‌گران صعودی، آرامش خاطر داده است. این درحالی است که شرکت تسلا با اعلام آغاز پذیرش دوج کوین برای محصولات خود باعث افزایش قیمت DOGE شده است.

به گزارش و به نقل از کوین دسک، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا بدون حرکت باقی مانده است و نسبت به ۷ روز گذشته تنها ۲.۷٪ افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت BTC روز گذشته تا ۴۱٬۷۲۵ دلار نیز کاهش یافته بود. برخی معامله‌گران و تحلیلگران علی‌رغم افزایش قیمت تا ۴۴۰۰۰ دلار، بازهم احتیاط به خرج داده‌اند.

Q9 Capital یک پلتفرم معاملاتی مستقر در هنگ کنگ نوشته است تحرکات قیمتی با حجم کم معاملات همراه شده است و این امر می‌تواند نوسانات ناگهانی قیمت بیت کوین را تقویت کند. Alex Kuptsikevich در ایمیلی به کوین دسک اعلام کرد تلاش‌ها برای بازیابی قیمت در هفته گذشته با فروش قابل توجهی مواجه شد که نشان می‌دهد فشار فروش همچنان پابرجا است.

وی نگرانی خود را در خصوص قیمت اتریوم ابراز کرد و عنوان داشت اگر مومنتوم بازار از وضعیت کنونی بدتر شود در بدترین شرایط قیمت ارز دیجیتال ETH تا بازه ۱۳۰۰ -۱۷۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

برخی از هولدرهای بیت کوین علی‌رغم فروش گسترده در بازار دارایی خود را حفظ کرده‌اند. نمودار زیر نشان می‌دهد تغییرات خالص حجم دارایی هولدرهای بلند مدت در یک ماه گذشته افزایش یافته است. جمع‌آوری بیت کوین در این محدوده قیمت می‌تواند یک نشانه صعودی برای قیمت باشد.

حجم دارایی هولدرهای بلند مدت بیت کوین

اگر به جدول قیمت ارزهای دیجیتال نگاه کنیم خواهیم دید که در بین رمز ارزهای بزرگ، تنها دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت چشمگیری همراه بوده است. افزایش قیمت دوج کوین به این دلیل است که ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا روز گذشته در توییتر اعلام کرد که این شرکت، قابلیت خرید برخی از محصولات این شرکت را با رمز ارز DOGE امکان‌پذیر کرده است. از اینرو بزرگ‌ترین میم کوین بازار تا قیمت ۰.۲۱ دلار افزایش یافت و اکنون با اندکی کاهش به قیمت ۰.۱۸ دلار خرید و فروش می‌شود.

بیشترین افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته به قیمت رمز ارز ROSE، ارز دیجیتال بومی شبکه اوسیس برمی‌گردد. یکی از دلایل این رشد خارق‌العاده به سرمایه‌گذاری بایننس لبز، بازوی سرمایه گذاری صرافی بایننس در این اکو سیستم برمی‌گردد. شایان ذکر است در اواخر آبان ماه نیز، بنیاد اوئسیس (Oasis) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به جهت تسهیل محاسبات هوش مصنوعی با آزمایشگاه هوش مصنوعی متا (فیسبوک) همکاری خواهد کرد. هر دو این سرمایه‌گذاری‌ها تاثیرات مثبتی در افزایش قیمت ROSE داشته‌اند به طوریکه قیمت این رمز ارز در ۳۰ روز گذشته حدود ۱۱۲٪ افزایش یافته است.

منبع: coindesk


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه