میلیاردر هوادار دوج کوین: بیت کوین برای پوشش تورم مناسب نیست

مارک کوبان میلیاردر معروف بار دیگر در توییتر با پریستون پایش (Preston Pysh)، پادکستر و کارآفرین پنسیلوانیایی درباره دوج کوین به مباحثه پرداختند.

به گزارش و به نقل از یو تودی، بعد از شکایت‌های مختلف درباره اسپم‌های خارج از کنترل ارزهای دیجیتال در توییتر، کوبان با انتقادهایی از طرف پریستون پایش مبنی‌بر پامپ کردن دوج کوین در ماه می روبه‌رو شد.

توییت کوبان و پایش

مارک کوبان که مالک تیم بسکتبال Dallas Mavericks است، از نظرات خود درباره هزینه‌های دوج کوین دفاع کرد. او معتقد است پویایی تورمی این میم کوین، آن را به یک پول بهتر تبدیل می‌کند. مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک هم به این موضوع معتقد است و دوج کوین را ابزاری خوبی برای مقابله با تورم می‌داند.

یکی از بنیان‌گذاران دوج کوین، بیلی مارکوس در دفاع از کوبان ادعا کرد:

این موضوع بسیار اذیت‌کننده است که عده‌ای تنها از پشت کامپیوتر و آن هم به‌غلط حرف‌های مردم را بازگو می‌کنند.

قیمت دوج کوین از آخرین سقف تاریخی خود که در ماه می ثبت شد، حدود ۸۰٪ ریزش داشته است. با این حال مارک کوبان معتقد است دوج کوین عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین در سال گذشته داشته است.

کوبان و پایش یک تقابل توییتری در ماه اوکتبر نیز داشته‌اند و در Twitter Space با هم و افراد دیگر گفت‌وگو کردند. در آن مناظره شارک تانک (Shark TankW) اعلام کرد برخلاف مخالفت‌های ماکسیمالیست‌های بیت کوین، به صحبت درباره DOGE ادامه خواهد داد. کوبان نیز اعلام کرد که عضوی از جامعه یک میم کوین بودن، جالب است.

بیت کوین برای هجینگ تورم مناسب نیست

هرچند مارک کوبان در طول تجربه خود در دنیای ارزهای دیجیتال، به سراغ بیت کوین نیز رفته است، با این حال او هنوز هم شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال جهان را به عنوان پوششی برای تورم نمی‌داند. او در توییت‌هایش گفت بیت کوین هیچ وقت به یک رمز ارز مناسب دربرابر تورم تبدیل نمی‌شود. کوبان معتقد است اصطلاح پوشش تورم، به‌عنوان یک شعار بازاریابی توسط مروجین بیت کوین و طلا استفاده شده و سر زبان‌ها افتاده است.

این درحالیست که بلومبرگ چند ماه قبل در گزارشی، بیت کوین را بهترین سپر در برابر تورم اعلام کرد. در این گزارش آمده است این رمز ارز در ۱۰ سال گذشته توانسته، اثر ضد تورمی ۹۹.۹۹۸٪ داشته باشد.

منبع: یوتودی


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه