دیزنی متاورس را به پارک‌های خود می‌آورد

دیزنی شرکت بزرگ بین‌المللی عرصه سرگرمی، در هفته آخر دسامبر ۲۰۲۱، حق اختراع «شبیه‌ساز دنیای مجازی» که چشم‌اندازی از متاورس پارک موضوعی (تم پارک) خود است را تایید کرد.

به گزارش و به نقل از کوین تلگراف، دیزنی حق ثبت اختراعی را دریافت کرده است که تعاملات شخصی‌سازی‌شده را برای بازدیدکنندگان پارک‌های موضوعی دیزنی ایجاد می‌کند. این فناوری، تعاملات واقعیت افزوده (Augmented Reality) بدون نیاز به هدست را در پارک‌های دیزنی تسهیل می‌سازد.

این فناوری، با استفاده از تلفن‌های همراه بازدیدکنندگان، آنها را رصد کرده و افکت‌های سه بعدی شخصی‌سازی‌شده را تولید می‌کند و آنها را در فضاها، دیوارها و اشیا واقعی پارک دیزنی نشان می‌دهد.

دیزنی حق اختراع «شبیه‌ساز دنیای مجازی بر بستر دنیای واقعی» را در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ ثبت کرده است. این درخواست ابتدا در ماه جولای ۲۰۲۰ به دفتر پتنت‌ها و نشان‌های تجاری آمریکا ارائه شده است.

متاورس به بستر اینترنت وارد شده است و با استفاده از هدست‌های AR (واقعیت افزوده) یا VR (واقعیت مجازی) قابل دسترس است. هرچند، فناوری ارائه‌شده توسط دیزنی، متاورس را به دنیای واقعی می‌آورد.

این اولین بار نیست که دیزنی علاقه خود به متاورس را نشان داده است. طی جلسه ارائه گزارش درآمد سه ماهه چهارم این شرکت در ماه نوامبر ۲۰۲۱، باب چاپک (Bob Chapek) مدیرعامل دیزنی گفت که این شرکت در حال آماده‌سازی برای ادغام دارایی‌های واقعی و دیجیتالی در متاورس است. وی در این خصوص گفت:

ما می‌توانیم دنیای واقعی و دیجیتالی را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کنیم و داستان‌گویی را بدون مرز در متاورس دیزاین امکان‌پذیر سازیم.

در ماه نوامبر ۲۰۲۰، تیلاک مندادی (Tilak Mandadi) مدیر ارشد استراتژی دیزنی ریزورتز (Disney Resorts) مقاله‌ای در لینکدین به اشتراک گذاشت که شامل نظرات او در خصوص ادغام دنیای واقعی و دیجیتالی بود.

وی در این خصوص نوشت:

هنگامی که به آینده می‌نگریم، متصل کردن تجربه‌های پارک ما که موانع واقعی و دیجیتالی را از میان برمی‌دارد و لایه‌های جدیدی از داستان‌گویی را فراهم می‌سازد، هدف اصلی و هیجان‌انگیز ما است.

این تجربه‌ها دائمی بوده و با تعامل مهمانان در داخل و بیرون پارک مرتبط هستند. این تجربه‌ها منحصر به شما هستند، اما در عین حال، اجتماعی و متصل به تجربه سایر افراد بوده و دائما در حال تغییر است. بنابراین همواره چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد.

اگرچه دیزنی اعلام کرده است که در حال حاضر برنامه‌ای برای استفاده از این شبیه‌ساز در آینده نزدیک ندارد، اما پتنت اخیر بیانگر چشم‌انداز تیلاک مندادی از متاورس پارک‌های موضوعی دیزنی است.

در حال حاضر ۱۲ پارک موضوعی دیزنی در آمریکا، پاریس، هنگ کنگ، ژاپن و چین وجود دارد. در سال ۲۰۲۱ علی‌رغم قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا، دیزنی تقریبا درآمد ۱۷ میلیارد دلاری از این پارک‌ها، تجربه‌های بازدیدکنندگان و بخش محصولات مرتبط به آن داشته است.

 

 

منبع: cointelegraph


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه