پی پال در حال توسعه استیبل کوین اختصاصی خود است

ممکن است Paypal Coin، پروژه بعدی باشد که شرکت بزرگ پرداخت‌های الکترونیکی پی‌پال معرفی کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، اگر ریزش بازار شما را نگران کرده و فکر می‌کنید صنعت کریپتو به پایان راه خود رسیده است، شاید بهتر است نظر خود را عوض کنید زیرا شرکت بزرگ پرداخت‌های الکترونیکی پی‌پال بر روی توسعه رمزارز خود کار می‌کند.

پی‌پال در حال بررسی توسعه استیبل کوین خود است که احتمالا پشتوانه آن، دلار آمریکا است. هرچند در حال حاضر هیچگونه اطلاعاتی در خصوص نقشه راه این پروژه وجود ندارد. خوزه فرناندز داپونته (Jose Fernandez da Ponte) قائم مقام ارشد بخش کریپتو و رمزارز پی‌پال در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد که در حال حاضر تلاش‌های این شرکت صرفا در زمینه بررسی است و اگرچه هنوز برنامه مشخصی برای اجرا و پیاده‌سازی عملی این پروژه وجود ندارد اما در اقدامات خود بسیار مصمم هستند.

وی بیان کرد در صورت تایید این پروژه، رمزارز مذکور مطابق با تمام استانداردهای لازم قانونی خواهد بود. داپونته در این خصوص گفت:

ما در حال بررسی استیبل کوین خود هستیم و اگر در این زمینه پیشرفتی داشته باشیم قطعا با قانونگذاران مربوطه همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

پی‌پال کوین: چرا استیبل کوین پی‌پال منطقی است؟

توسعه استیبل کوین، مزیت‌های مشخصی را برای پی‌پال به همراه دارد. برای مثال، از فشارهای قانونی که پیرامون رمزارزهای پرنوسان و غیرمتمرکز وجود دارد اجتناب می‌کند، این آرامش خاطر را به مشتریان ارائه می‌دهد که مقداری که در کیف پول‌های خود دارند با گذشت زمان ارزش یکسانی خواهد داشت و از ارزش آن کم نخواهد شد. این استیبل کوین هم‌چنین برای مدل تجاری پی‌پال مناسب‌تر است.

اولین بار استیو موزر (Steve Moser) در اوایل سال جاری اسم رمز پی‌پال کوین را کشف کرد. این توسعه‌دهنده نرم‌افزار در ماه نوامبر ۲۰۲۱ نیز اعلام کرده بود که در کدهای برنامه پی‌پال (PayPal App) اشاره‌هایی به مطابقت با رمزارز NEO وجود دارد. بر اساس گزارش بلومبرگ، موزر عنوان کرده است که کدها و عکس‌های مخفی نشان می‌دهد پشتوانه کوین پی پال، دلار آمریکا خواهد بود.

نئو (NEO) یک بلاک چین قرارداد هوشمندی است که در کشور چین توسعه یافته و به اتریوم چینی معروف است. نئو در رشد چشمگیر بازار در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ محبوبیت بسیار زیادی به دست آورد که دلیل اصلی آن، تبلیغات این رمزارز به عنوان اولین «قاتل اتریوم» بود. هرچند این رمزارز در سال‌های بعد نتوانست توجه عموم مردم را به خود جلب کند. نئو در حال حاضر در رتبه ۶۹ رمزارزهای برتر بازار قرار دارد.

گام بعدی در برنامه بزرگ پی‌پال

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، پیتر تیل (Peter Thiel) مدیر عامل شرکت پرداخت اینترنتی پی‌پال، در سال ۲۰۲۱ هشدار داده بود که بیت کوین می‌تواند به سلاح مالی کشور چین تبدیل شود و صنعت آمریکا را به تحقیق و توسعه بیشتر در این زمینه فراخوانده بود تا در رقابت بر سر تسلط بر رمزارزها و بازار آن از کشور چین عقب نمانند.

در سال ۲۰۲۰، پی‌پال ویژگی خرید بیت کوین، اتر، لایت کوین و بیت کوین کش را معرفی کرد و از آن زمان تاکنون، سرویس‌های خود را گسترش داده و فروش رمزارزها را امکان‌پذیر ساخته است و بر روی ارائه سرویس به سایر کشورها کار می‌کند.

این نکته نیز قابل ذکر است که پی‌پال یکی از اعضای موسس اتحادیه لیبرا، طرحی با رهبری فیسبوک به منظور ایجاد رمزارزی بود که توسط چندین شرکت بزرگ کنترل و مدیریت می‌شود. این پروژه در آخر شکست خورد، اما به نظر می‌رسد پی‌پال در صدد یادگیری از اشتباهات فیسبوک است تا رمزارز خود را با موفقیت عرضه کند.

 

 

منبع: cryptopotato


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه