مصاحبه جدید ویتالیک بوترین؛ خالق اتریوم از تزوس و زی‌کش تعریف کرد

ویتالیک بوترین هم‌بنیانگذار اتریوم طی حضور خود در پادکست Bankless اذعان داشت که ماکسیمالیسم بودن، بسیار ناسالم و نامناسب است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، به نظر ویتالیک بوترین تمام مسائل خارج از اکوسیستم اتریوم نیز «خسته‌کننده و نامناسب» نیستند. وی مدعی شد که به زی‌کش و تزوس علاقمند شده است.

وی گفت:

به نظرم اتفاقات جالب و خوبی در زی‌کش و تزوس در حال وقوع است.

توسعه‌دهندگان زیکش اعلام کرده‌اند که این پروژه به دنبال پیروی از نقشه راه اتریوم، به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام منتقل خواهد شد. 

ویتالیک بوترین در پست ماه اکتبر بلاگ خود به اسم شهرهای کریپتو به هیلاری شیو (Hillary Schieve) اشاره کرد که برای آزمایشات و تجربه‌های بلاک چینی خود از اکوسیستم تزوس استفاده می‌کند.

بوترین متقاعد شده است که جامعه‌های قابل احترامی در عرصه کریپتو وجود دارند که علائق آنها فراتر از کسب سود است.

وی هم‌چنین به تشویق افرادی پرداخت که اتریوم باعث آگاهی آنها شده است تا سرمایه خود را به موارد دیگری انتقال دهند.

این برنامه‌نویس کانادایی روسی تاکید کرده است که غیرمتمرکزسازی به شدت مهم است. وی گفت:

در آخر، غیرمتمرکزسازی است که کل این عرصه حول آن می‌چرخد.

ویتالیک بوترین هم‌چنین گفت بسیاری از جوامع به صورت ظاهری نشان می‌دهند که به غیرمتمرکزسازی توجه می‌کنند اما در واقع برای آنها اهمیتی ندارد.

وی به این نکته اشاره کرده است که بسیاری از پروژه‌ها حتی چند کلاینت نیز ندارند. برای تماشای مصاحبه بوترین، به این صفحه مراجعه کنید.

بوترین در پست اخیر خود به اسم Endgame به توضیح چندین گام‌هایی پرداخته است تا یک بلاکچین با تولید بلاک متمرکز بتواند غیرمتمرکزتر شود. بخشی از این مقاله را می‌توانید در این گزارش مطالعه کنید.

طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین، ویتالیک بوترین اخیرا از حمایت از بیت کوین کش دست کشیده و مدعی شده که بیت کوین کش به یک شکست منتهی شده است. وی هم‌چنین به بعضی از اقدامات قبلی خود اشاره کرده است و از اینکه ظهور صرافی‌های غیرمتمرکز نظیر یونی‌سواپ را پیش‌بینی کرده بود احساس غرور کرده است.

 

 

منبع: یوتودی


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه