رشد ۶۰ درصدی لایت کوین؛ قیمت این ارز به ۱۲۰ دلار رسید

در هفته گذشته قیمت بیت کوین رشد بسیار خوبی داشته است؛ اما لایت کوین عملکرد بهتری را در مقایسه با بیت کوین به ثبت رسانده است.

رشد قیمت لایت کوین

رمز ارز LTC، ارز دیجیتال شبکه لایت کوین توسط چارلی لی و به عنوان جایگزینی برای بیت کوین، راه‌اندازی شد. به دنبال روند صعودی بیت کوین، اکنون قیمت این رمز ارز نیز با رشد قیمتی همراه بوده است. LTC در هفته اخیر در محدوده ۷۵ دلار معامله می‌شد؛ اما اکنون این ارز دیجیتال در محدود ۱۲۲ دلار داد و ستد می‌شود. در نتیجه این ارز رمزنگاری شده در هفت روز گذشته، ۶۲ درصد رشد قیمتی داشته است.

رشد قیمت لایت کوین

لایت کوین از منظر ارزش بازار، پنجمین رمز ارز بازار است. LTC بالاترین رشد خود را در هفته اخیر و در روز پنج شنبه به ثبت رسانده است. در این روز قیمت لایت کوین نزدیک به ۲۰ درصد رشد قیمتی داشت. به دنبال رشد قیمت این ارز دیجیتال، ارزش بازار آن نیز افزایش یافته و به ۸.۱ میلیارد دلار رسیده است.

دلیل رشد قیمت لایت کوین

شبکه لایت کوین به لطف لایت برینگر( بازی مبتنی بر بلاک چین که در آن از رمز ارز LTC استفاده می‌شود) مجددا مورد اقبال بازار قرار گرفت. این بازی باعث شد تا تراکنش‌های روزانه در این شبکه بلاک چین به بیش از ۱۶۵,۰۰۰ تراکنش برسد. این اتفاق زمانی رقم خورد که مدتها، روند تعداد روزانه تراکنش‌ها در شبکه لایت کوین، کاهشی بود. در روز پنج شنبه و همزمان با رشد ۲۰ درصدی قیمت لایت کوین، تعداد تراکنش‌های صورت گرفته در این شبکه از ۵۸,۰۰۰ به ۷۱,۰۰۰ تراکنش افزایش پیدا کرد.

در هفته اخیر، بیشتر ارزهای دیجیتال مطرح بازار با رشد قیمت همراه بودند. بیت کوین ۲۵ درصد، اتریوم ۱۵ درصد، ریپل ۱۶ درصد و بیت کوین کش ۲۰ درصد رشد قیمتی را به ثبت رسانده‌اند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲ درصد افزایش یافته و به ۶۶۶ میلیارد دلار رسیده است. هر چند رمز ارز LTC در هفته گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته و قیمت آن ۶۰ درصد افزایش یافته است؛ اما این ارز دیجیتال همچنان فاصله زیادی با بالاترین قیمت تاریخ خود دارد. ATH لایت کوین ۳۷۵ دلار است.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه