رییس جمهور السالوادور: قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد

نایب بوکله (Nayib Bukele) رییس جمهور السالوادور پس از اعلام پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی در ماه سپتامبر (شهریور) تاکنون بیش از ۱,۳۰۰ BTC خریداری کرده است. او در جدیدترین اظهارنظر خود قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ را پیش‌بینی کرد.

به گزارش و به نقل از azcoinnews، بوکله در ماه نوامبر (آبان) و همزمان با ثبت سقف تاریخی قیمت بیت کوین اعلام کرد که اولین مرحله از ساخت پروژه مدارس در این کشور را با ۴ میلیون دلار از سود بدست آمده از تغییرات قیمت بیت کوین، شروع خواهد کرد. همچنین با موجودی ۱۴۰ میلیون دلاری صندوق رزرو، دولت السالوادور مشغول ساخت اولین بیمارستان دامپزشکی خود است و این کشور در حال تبدیل شدن به یک نمونه درخشان از موفقیت بیت کوین است.

بوکله امروز در توییتی به پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ پرداخت. او در این توییت چند تخمین دیگر برای آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۲ متصور بود:

  • بیت کوین به قیمت ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید.
  • ۲ کشور دیگر به صورت قانونی بیت کوین را به رسمیت خواهند شناخت.
  • بیت کوین در انتخابات آمریکا به یک موضوع اصلی تبدیل خواهد شد.
  • ساخت شهر بیت کوین آغاز خواهد شد.
توییت رییس جمهور السالوادور در خصوص آینده بیت کوین در ۲۰۲۲
توییت رییس جمهور السالوادور در خصوص آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۲

اما در طرف دیگر صندوق بین‌المللی پول (IMF) و بانک جهانی هشدارهایی جدی به این کشور در خصوص اقتصاد آن داده‌اند و اعتقاد دارند نوسانات موجود در رمز ارزها منجر به ایجاد فضایی نامطمئن و ترس سرمایه‌گذاران در اقتصاد السالوادور خواهد شد. اما بر خلاف تمام این هشدارها بوکله همچنان به آینده و پتانسیل رشد بیت کوین امیدوار است. او در توییتی به مناسبت کریسمس نوشت:

آنچه توسط سازمان‌های بین‌المللی تحت عنوان آزمایش بیت کوین بیان می‌شود، چیزی جز تغییر اقتصاد یک کشور توسط پذیرش (بیت کوین) نیست. اگر نتیجه موفقیت‌آمیز باشد کار ارزهای فیات تمام است. السالوادور جرقه‌ای است که انقلاب واقعی را شعله‌ور می‌کند.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه