ترامپ در حال بررسی امکان تعلق عفو به بنیان‌گذار محکوم بازار سیاه «جاده ابریشم»

بنا بر گزارش خبرگزاری به نقل از Daily beast، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در حال بررسی امکان تعلق عفو به بنیانگذار بازار سیاه جاده ابریشم، راس اولبریکت، است که به حبس ابد محکوم شده است.

بنا بر این گزارش که دیروز منتشر شده، دفتر نهاد ریاست جمهوری در کاخ سفید مشغول به بازبینی پرونده راس اولبریکت است. آن طور که منابع نزدیک به این موضوع بیان کرده‌اند، ترامپ پرونده‌های مربوط به تخفیف و عفو را تا قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه بررسی می‌کند و یکی از انتخاب‌های وی همین مورد اولبریخت است.

تصمیم نهایی درباره مورد اولبریخت هنوز گرفته نشده است اما به نظر می‌رسد که بنیان‌گذار بدنام «جاده ابریشم» دارای حامیان تأثیرگذاری در محافل داخلی رئیس جمهور است که برای بخشوده شدن وی فشار می‌آورند.

اولبریخت بنیان‌گذار و مدیر اصلی بازار سیاه جاده ابریشم در سال 2011 بوده است که از بیتکوین به عنوان روش اصلی پرداخت در معاملات غیرقانونی مواد مخدر و اسلحه استفاده می‌کرده‌اند. پروتوکل جاده ابریشم برای ناشناس بودن و مخفی کردن موقعیت سرورهای خود از ابزار Tor استفاده می‌کرد که بعدها با گسترش فعالیت‌ها و افتادن بر سر زبان‌ها مورد خشم و پیگرد قانون قرار گرفت.

پس از تحقیقات طولانی بالاخره هویت این مجرم شناسایی شد و به جرم پولشویی، کلاهبرداری کامپیوتری و معاملات مواد مخدر توسط FBI دستگیر و محکوم شد. اولبریخت در حال حاضر در زندان مشغول به گذراندن حکم دو حبس ابد به علاوه 40 سال محرومیت از عفو مشروط است.

اولبریکت در میان برخی از افراد در جامعه رمزارز و همچنین برخی فعالان سیاسی که معتقدند حکم وی بی‌اندازه سخت‌گیرانه بوده است، یک قهرمان محسوب می شود!

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه