بانک جی‌پی مورگان: امکان ورود ۶۰۰ میلیارد دلار به بازار بیت کوین وجود دارد

بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) معتقد است که ورود ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه به بیت کوین در آینده امکان‌پذیر است. این اظهارنظر پس از آن انجام شد که MassMutual هفته گذشته ۱۰۰ میلیون دلار بیت کو‌ین خریداری کرد. این گزارش که توسط بلومبرگمنتشر شد بیان می‌کند، تحلیلگران معتقدند که تقاضا برای بیت کو‌ین در میان سرمایه‌گذاران در حال افزایش است.

احتمال ورود ۶۰۰ میلیارد دلار به بازار بیت کوین

بیت کوین

یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه آمریکا به اسم MassMutual اقدام به خرید ۱۰۰ میلیون دلار بیت کو‌ین کرده است. هدف از این کار، حضور در بازار ارزهای دیجیتال عنوان شده است. اکنون این شرکت تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین در اختیار دارد.

این موضوع پس از خرید بزرگ بیت کو‌ین از جانب شرکت MicroStrategy رخ داده است. شرکت MicroStrategy بیش از ۴۱,۰۰۰ بیت کو‌ین خریداری کرده است و تصمیم دارد تا حضور خود در بازار را بیش از پیش افزایش دهد. این موضوع نشان می‌‌دهد که علاقه بسیار زیادی از جانب شرکت‌ها به حضور در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به علاوه، این سرمایه‌گذاری‌ها نشان می‌دهد که دفاتر و شرکت‌های خانوادگی و سرمایه‌گذاران بزرگ در صدد در اختیار داشتن بیت کوین در پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود هستند. استراتژیست‌های جی‌پی مورگان معتقدند در صورتی که شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ نیز سرمایه‌های خود را در بازار ارزهای دیجیتال قرار دهند، تغییری در نگرش سرمایه‌گذاران به بیت کو‌ین و ارزهای دیجیتال به وجود آمده است.

استراتژیست‌های جی‌پی مورگان در خصوص تصمیم اخیر MassMutual در جهت خرید بیت کوین بیان کرده‌اند:

خرید بیت کوین توسط MassMutual بیانگر نقطه عطف دیگری در پذیرش بیت کو‌ین از جانب سرمایه‌گذاران سازمانی است. با پیروی سایر شرکت‌های بیمه و صندوق‌های بازنشستگی از MassMutual انتظار می‌رود طی سالیان آتی، تقاضا برای خرید بیت کو‌ین افزایش یابد.

این نکته نیز قابل ذکر است که در ماه‌های اخیر، بیت کو‌ین توانسته است به رکورد قیمت جدیدی دست یابد. اگرچه قیمت بیت کوین با اختلاف اندکی از رکورد قبلی خود فراتر رفت، اما بازار هم‌چنان در خصوص بیت کو‌ین و سایر ارزهای دیجیتال خوش‌بین است.

طبق گزارش بلومبرگ، اگر صندوق‌های بازنشستگی و سایر شرکت‌ها به بازار ارزهای دیجیتال وارد شوند، ممکن است شاهد ورود ۶۰۰ میلیارد دلار به بازار خواهیم بود. در حال حاضر، ارزش بازار بیت کوین ۳۵۵ میلیارد دلار است. به علاوه، طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کو‌ین با ۱.۱۰ درصد افزایش قیمت مواجه بوده است.

اگرچه آلتکوین‌ها نیز در روند صعودی قرار دارند، اما به نظر می‌رسد این موضوع عمدتا به دلیل افزایش قیمت بیت کوین رخ داده است. تسلط بیت کو‌ین بر بازار طی ماه‌های اخیر ثابت مانده است و اکثر آلتکوین‌ها نیز توانسته‌اند افزایش قیمت کمتری نسبت به بیت کو‌ین ثبت کنند. کاربران در خصوص آینده اتریوم، XRP و لایت کوین هیجان‌زده هستند. هرکدام از این شبکه‌ها بر روی توسعه پروژه‌های مختلفی در حال فعالیت هستند. اگر سرمایه‌گذاری‌ها در بیت کوین ادامه یابد، آینده عرصه ارزهای دیجیتال روشن به نظر می‌رسد.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه