شرکت مایکرو استراتژی ۶۵۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین می‌خرد

مایکل سیلر بنیانگذار و مدیر شرکت سرمایه گذاری مایکرو استراتژی به یکی از طرفداران بزرگ بیت کوین در جهان تبدیل شده است. شرکت تحت مدیریت او بارها اقدام به خرید بیت کوین کرده و تاکنون حدودا ۱ میلیارد دلار را در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. این شرکت از راه افزایش سرمایه به دنبال خرید بیت کوین های بیشتر بود. این افزایش سرمایه صورت گرفت و این شرکت قصد دارد ۶۵۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کند.

مایکرو استراتژی ۶۵۰ میلیون دلار بیت کوین می‌خرد

شرکت مایکرو استراتژی، بزرگترین شرکت هوش تجاری در جهان بوده که امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این شرکت افزایش سرمایه‌ای معادل ۶۵۰ میلیون دلار، از محل فروش اوراق قرضه صورت داده، که تمام این مبلغ را به خرید بیت کوین اختصاص خواهد داد.

این شرکت هفته گذشته به دنبال دریافت مجوز برای فروش اوراق بدهی به منظور خرید بیت کوین بود. امروز این شرکت به سرمایه‌گذاران خود اعلام کرد که فروش اوراق بدهی این شرکت به ۶۵۰ میلیون دلار رسیده و این شرکت فروش آن را متوقف کرده است. ارزش این اوراق در دوشنبه هفته گذشته ۴۰۰ میلیون دلار بود.

این شرکت اعلام کرده که قصد دارد سود خالص حاصل از فروش این اوراق را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. پس از کسر کارمزد و دیگر هزینه‌ها، این شرکت مبلغ ۶۳۴.۹ میلیون دلار را به خرید اولین رمز ارز جهان اختصاص خواهد داد. مدیرعامل این شرکت غول سرمایه‌گذاری در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ مجموعا ۵۰۰ میلیون دلار در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. او (شرکت) را بدون تردید می‌توان یکی از بیت کوینرهای این بازار به شمار آورد.

مایکل سیلر تنها یکی از سرمایه‌گذاران حقوقی بزرگ بیت کوین است که در سال ۲۰۲۰ اقدام به خرید بیت کوین کرده است. این افراد با ورود سرمایه‌های کلان به بازار، جان تازه‌ای به بازار ارزهای دیجیتال بخشیده‌اند و باعث ورود سرمایه جدید به بازار شده‌اند. به سبب ورود این افراد، بیت کوین توانست در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی، بالاترین قیمت تاریخ خود را مجددا لمس کند.

شرکت مایکرو استراتژی در ازای فروش این اوراق، ملزم به پرداخت سود سالیانه ۰.۷۵ درصدی به سرمایه‌گذاران خود است. زمان پرداخت این سود از ژوئن ۲۰۲۱ آغاز شده و تا ژوئن ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. البته از سه سال آینده سرمایه‌گذاران می‌توانند اوراق خود را به فروش برسانند.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه