ایلان ماسک: نورالینک در بلند مدت از متاورس بهتر است

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا علاقه چندانی به متاورس و وب ۳.۰ ندارد چراکه وی معتقد است این واژه‌ها تنها به عنوان کلمات کلیدی و تاکتیک‌های بازاریابی استفاده می‌شوند.

به گزارش و به نقل از کوین تلگراف، ماسک در مصاحبه‌ای با The Babylon Bee در پاسخ به سوالی در رابطه با اکوسیستم متاورس گفت:

من معتقد نیستم کسی در تمام روز یک صفحه نمایش را به صورت خود متصل کند. نمی‌دانم که آیا لزوما به متاورس وارد خواهم شد یا نه؛ اگرچه مردم در طول روز با من در رابطه با آن بسیار صحبت می‌کنند.

ماسک پیرامون متاورس و واقعیت مجازی، خاطرنشان کرد آینده‌ای که در آن مجبور باشیم دنیای واقعی و فیزیکی را ترک کنیم تا در فضایی مجازی زندگی کنیم را متصور نیست. وی با اشاره به تجربه شخصی‌اش در رابطه با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی هنگام بازی‌های ویدیویی که به بیماری‌های حرکتی منجر می‌شود گفت:

در درازمدت یک نورالینک خاص (پروژه رابط مغزی کامپیوتری) می‌تواند شما را به طور کامل در واقعیت مجازی قرار دهد. من تصور می‌کنم که ما با غرق شدن در متاورس فاصله داریم؛ این موضوع تا حدی پر سر و صدا به نظر می‌رسد.

ایلان ماسک موسس شرکت نورالینک (Neuralink) است. این شرکت بر پروژه رابط مغزی کامپیوتری متمرکز است و بر روی هدف قرار دادن تراشه‌هایی در مغز انسان‌ها و تقویت توانایی فیزیکی آنها از این طریق فعالیت می‌کند.

توییت ایلان ماسک در رابطه با نورالینک
توییت ایلان ماسک در رابطه با نورالینک

ماسک در ادامه افزود:

در حال حاضر، متاورس قانع‌کننده‌ای وجود ندارد و وب ۳.۰ بیشتر از واقعیت، به بازاریابی شبیه است. من آن را نمی‌فهمم، شاید متوجه شوم اما هنوز آن را درک نکرده‌ام.

ماسک خاطرنشان کرد که مردم تمایل چندانی به راه رفتن با دستگاه‌های واقعیت مجازی ندارند و نمی‌خواهند همیشه آنها را بر روی سر خود داشته باشند. وی با اشاره به این نکته که در زمان کودکی همواره گفته می‌شود نزدیک تلویزیون ننشینیم گفت:

این کار به بینایی شما صدمه وارد می‌کند. درست است؟ اکنون ما تلویزیون را به معنای واقعی کلمه روی صورت خود داریم. آیا این برای شما خوب است؟

ماسک یکی از تاثیرگذارترین افراد در حوزه رمزارز است و از وی به عنوان تاثیرگذارترین حامی دوج کوین یاد می‌شود. وی اخیراً در کنفرانسی در کالیفرنیا از صنعت کریپتو حمایت کرد و آن را غیرقابل‌تخریب خواند و هدف آن را کاهش قدرت دولت‌های متمرکز بیان کرد. وی در این رابطه گفت:

نابود کردن رمزارزها ممکن نیست اما ممکن است دولت‌ها پیشرفت آن را کند کنند.

علاوه بر این، وی در پاسخ به سیاستی که آمریکا باید در قبال رمزارزها اتخاذ نماید خاطرنشان کرد که آنها نباید کاری در این زمینه انجام دهند.

بر اساس گزارش پیشین، ماسک روز گذشته در توییتر و همراه با جک دورسی به نقد وب ۳ پرداخت. دورسی مدیر عامل سابق توییتر خاطر نشان کرد وب ۳ متعلق به کاربران نیست و شرکت‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر با شناسایی این پروژه‌ها کنترل زیادی بر این حوزه به دست می‌آورند. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز معتقد است پروژه‌های وب ۳.۰ در حد و اندازه این نام ظاهر نشده‌اند.

منبع: cointelegraph


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه