یک قدم به اتریوم ۲.۰ نزدیک می‌شویم؛ شبکه آزمایشی Kintsugi راه‌اندازی شد

توسعه‌دهندگان اتریوم با راه‌اندازی شبکه‌های آزمایشی فرآیند ادغام به اتریوم ۲ را آزموده‌اند. شبکه آزمایشی Kintsugi از آخرین قدم‌های حرکت به سمت اتریوم ۲ است که اکنون راه‌اندازی شده است.

به گزارش و به نقل از دیکریپت، تیم‌های توسعه‌دهنده اتریوم به شدت مشغول کار روی پروژه‌هایی هستند که آمادگی لازم برای حرکت به سمت اتریوم ۲ فراهم شود. گواه اثبات سهام (POS) در اتریوم ۲ تراکنش‌های بلاکچین را سریع‌تر، ارزان‌تر و با مصرف انرژی کمتر همراه می‌کند. این شبکه آزمایشی می‌تواند تا زمانی که ETH 2 کاملا آماده نشده باشد، دید خوبی از اینکه شبکه اصلی در آینده چه عملکردی خواهد داشت به ما بدهد.

تیم بیکو (Tim Beiko) توسعه‌دهنده اتریوم، امروز از راه‌اندازی شبکه آزمایشی کینت‌سوگی (Kintsugi) در وبلاگ بنیاد اتریوم خبر داد. Kintsugi کلمه‌ای ژاپنی به معنی تعمیر اشیای شکسته توسط طلا به نحوی است که آثار تعمیر روی آن باقی بماند. این کلمه تداعی‌کننده حس شفافیت درباره تاریخچه موضوع است.

تست نت اتریوم ۲ شبکه آزمایشی

پس از شکوفایی برنامه‌های غیرمتمرکز، NFTها و حتی بازی‌های مبتنی بر بلاکچین، هزینه‌های مربوط به تراکنش موجب نگرانی کاربران شده است. تبدیل دارایی‌ها به روش همتا به همتا یا در پلتفرم‌های دیجیتال به بخشی از انرژی داخل شبکه نیاز دارد تا تراکنش‌‌های متناظر با آن به‌سرعت انجام گیرد بنابرین کاربران باید کارمزدهای بالاتری را برای انجام این تراکنش‌ها می‌پرداختند یا باید برای مدت طولانی منتظر می‌ماندند. اتریوم ۲ این مشکل را حل می‌کند و شبکه را از سیستم گواه اثبات کار (شبیه بیت کوین که ماینرها تراکنش‌ها را تایید می‌کنند)، به گواه اثبات سهام تبدیل خواهد کرد. در این روش مردم توسط سپرده‌گذاری ETHهای خود شبکه را ایمن می‌کنند. درست است که هم ماینرها و هم سپرده‌گذاران جایزه دریافت می‌کنند اما سیستم گواه اثبات سهام اتریوم فضای داخل شبکه را ارتقا می‌بخشد.

توسعه‌دهندگان قبلا نیز گام‌هایی به سمت به اتریوم ۲ برداشته بودند. فاز صفر ارتقا شبکه در دسامبر (آذر) سال گذشته با راه‌اندازی بیکن‌چین (Beacon Chain) اتفاق افتاد. بیکن‌چین در نهایت قرار است پلی برای انتقال شبکه فعلی به شبکه جدید باشد. در گذشته میلیاردها دلار پول به شکل ETH در شبکه سپرده‌گذاری (استیک) شده است.

توسعه‌دهندگان برای آماده شدن به‌روز رسانی مرج ۴ شبکه آزمایشی طراحی کرده بودند تا نحوه کار شبکه زمانیکه به POS منتقل می‌شود را شبیه‌سازی کرده باشند. با این حال Kintsugi یک شبکه آزمایشی ماندگار است و نه تنها برای توسعه‌دهندگان، بلکه برای تمام کاربران در دسترس است. تیم بیکو نوشت:

اگرچه توسعه کلاینت و تجربه کاربری (UX) همچنان بهبود خواهند یافت اما ما از کل جامعه اتریوم می‌خواهیم تا از Kintsugi استفاده کنند و با اتفاقاتی که قرار است در آینده در شبکه اتریوم بیفتد آشنا شوند.

توسعه‌دهنده‌ها نسبت به مساعد بودن بودن شرایط ابراز امیدواری کرده‌اند و امید دارند فرآیند آزمایش مرج (ادغام) به سرعت سپری شود تا سایر شبکه‌های آزمایشی مانند رینکبی و گئورلی نیز برای شبیه‌سازی این انتقال نیز استفاده شوند.

قدم بعدی پس از اینکه این شبکه‌ها ارتقا یابند و در حالت پایدار کار کنند، حرکت به سمت گواه اثبات سهام در اتریوم ۲ است.

منبع: دیکریپت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه