کیف پول سولانا به مرورگر اپرا اضافه می‌شود

مرورگر اپرا به پشتیبانی از سولانا خواهد پرداخت. کاربران Opera از این پس صاحب کیف پول خواهند بود و این مرورگر به سازگاری کامل با برنامه‌های غیرمتمرکز خواهد رسید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، مرورگر اپرا تمایل دارد تا به جرگه مرورگرهای مبتنی بر اینترنت نسل سوم (Web3) بپیوندد. اپرا در پستی که در روز ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) در وبلاگ خود منتشر کرد، همکاری خود با Solana Labs را به منظور پشتیبانی از بلاکچین سولانا اعلام کرد. این مرورگر به موجب این همکاری کیف پول اختصاصی سولانا و سایر برنامه‌های غیرمتمرکزی که در اکوسیستم سولانا موجود است را پشتیبانی خواهد کرد.

تیم اپرا در صفحه توییتر خود اعلام کرد انتظار می‌رود در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ این فرآیند اجرایی شود. از آن پس کاربران قادر خواهند بود بدون هیچ‌گونه محدودیتی از تمام مزایای این بلاکچین در نسخه‌های موبایل و دسکتاپ استفاده کنند.

علاقه اپرا به سولانا تعجب برانگیز نیست زیرا از سال ۲۰۱۸ این مرورگر پشتیبانی از رمز ارزها، تکنولوژی بلاکچین و اینترنت نسل سوم را جزو برنامه‌های خود قرار داده بود.

این خبر تاثیر زیادی بر ارزش سهام اپرا نگذاشته است. ارزش سهام اپرا در بازار NASDAQ در روز جمعه با کاهشی ۴.۳۶٪ با قیمت ۷.۲۴ دلار بسته شد. این در حالی است که اپرا هفته گذشته را با ارزش سهام ۶.۹۶ دلار شروع کرده بود.

همکاری سولانا و مرورگر اپرا

قیمت سولانا نیز تحت تاثیر این خبر قرار نگرفت و روند نزولی خود را که پس از ثبت سقف تاریخی قیمت خود در اوایل نوامبر ایجاد شده بود را ادامه می‌دهد. SOL روز جمعه را با قیمت ۱۶۶.۹۷ دلار و کاهش ۷.۸۶٪ پشت‌سر گذاشت. در زمان نگارش این مطلب قیمت سولانا به حوالی ۱۶۷ دلار رسیده است که هنوز با سقف تاریخی قیمت خود ۳۵٪ اختلاف دارد. عملکرد هفتگی قیمت سولانا نیز با ۱۴٪ افت همراه بوده است.

نمودار سولانا تایم فریم هفتگی
نمودار قیمت سولانا تایم فریم هفتگی

Opera و Brave؛ رقابت بر سر Web3

در اینترنت نسل اول (Web1) کاربران تنها محتوای قرار گرفته بر روی یک وبسایت را دریافت می‌کردند. در اینترنت نسل دوم (Web2) کاربران از طریق پلتفرم متمرکز با یکدیگر و وبسایت‌ها تعامل می‌کردند. در اینترنت نسل سوم (Web3) ارتباطات از طریق تکنولوژی‌هایی نظیر بلاکچین و بدون هیچ نقطه شکستی اتفاق می‌افتد و پلتفرم متمرکز تعاملات را کنترل نمی‌کند.

برخی از پروژه‌هایی که با تمرکز بر Web3 در حال پیشرفت هستند عبارتند از : Sapien, UjoMusic, StorjFilecoin, Hive و Minds.

مرورگر Brave برای مدتی پادشاه بلامنازع مرورگرهای مربوط به رمز ارزها بود. این مرورگر حتی بلاکچین و توکن اختصاصی خود به نام BAT را به وجود آورد. توکن BAT مبنای اکوسیستمی بود که هدفش دگرگونی صنعت تبلیغات و ارتقای محتوا بود. این توکن به ازای مشاهده تبلیغات به کاربران جایزه می‌داد و به اعضا اجازه می‌داد که به ازای کیفیت محتوا به سازندگان آن پاداش اختصاص دهند.

در مقایسه با Brave، اپرا برخوردی واقع‌بینانه‌تری با این قضیه داشته است. آن‌ها نه رمز ارزی را به وجود آوردند و نه به دنبال تجربه جدید بودند بلکه تنها به پذیرش Web3 روی آوردند. Opera علاوه بر پشتیبانی از سولانا دارای کیف پول اختصاصی نیز است و به پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز و سایر ویژگی‌های متناسب با بلاکچین می‌پردازد.

 

 

 

منبع: cryptopotato


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه