شرکت سرمایه‌گذاری: با کمبود بیت کوین مواجه هستیم و دلیل آن پی پل است

داده‌های تازه پانترا کپیتال (Pantera Capital) نشان می‌دهد که ممکن است جهش اخیر قیمت بیت کوین به‌واسطه بلعیدن ارزهای تازه ماین‌شده توسط پی‌پل و کاهش عرضه ناشی از آن صورت گرفته باشد.

به گزارش کوین تلگراف، ورود پی پل به این حوزه تأثیرات بالقوه زیادی بر قیمت بیت کوین گذاشته است.

گزارش تازه پانترا کپیتال نشان می‌دهد که کاهش عرضه و کمبود بیت کوین، اصلی‌ترین عامل در افزایش قیمت اخیر پادشاه ارزهای دیجیتال بوده است. پانترا کپیتال در بخش دیگری از برآورد خود می‌نویسد که بخش عمده‌ای از بیت کوین‌های تازه ماین‌شده، توسط پی پل خریداری شده‌اند.

این شرکت با بیان اینکه ارائه خدمات حوزه ارزهای دیجیتال توسط پی پل، تأثیری «عمده» بر بازار گذاشته است، عنوان می‌کند که این غول حوزه پرداخت، حدود ۷۰ درصد بیت کوین‌های تازه ماین‌شده را می‌خرد.

با آغاز به کار پی پل، حجم معاملات منفجر شد. افزایش حجم معاملات در ایت بیت (itBit)، بیانگر آن است که طی ۴ هفته پس از آغاز به کار خدمات ارزهای دیجیتال پی پل، این شرکت تقریبا ۷۰ درصد بیت کوین‌های تازه ماین‌شده را می‌خرد.

طبق اعلام پانترا کپیتال، داده‌های تازه نشان می‌دهد که پی پل و کش اپ (Cash App) تقریبا تمام بیت کوین‌های تازه ماین‌شده را می‌خرند.

سیاست پولی بیت کوین به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که در طول زمان خاصیت ضد تورمی داشته باشد. از همین رو، هر چه پذیرش و تقاضا برای این ارز دیجیتال بیشتر شود، به قیمت بیشتر و افزایش کمیابی آن منجر می‌شود. به‌عقیده پانترا کپیتال، این مسئله می‌تواند جهش سهمی‌وار بیت کوین را تسریع کند.

پی پل، اوایل ماه جاری میلادی ارائه خدمات ارزهای دیجیتال خود را آغاز کرد. کاربران پی پل می‌توانند تا سقف ۲۰,۰۰۰ دلار ارزهای دیجیتال معامله کنند. صد البته این قابلیت تنها مختص کاربران آمریکایی پی پل است و این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، ارائه خدمات جهانی خود در حوزه ارزهای دیجیتال را آغاز کند.

در حال حاضر پی پل حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و همین مسئله می‌تواند موجی از تقاضا را به بازار ارزهای دیجیتال وارد کند.

پانترا در گزارش خود عنوان می‌کند که خرید بیت کوین در حال حاضر ساده‌تر از جهش سال ۲۰۱۷ بازار است. علاوه بر پی پل، پلتفرم‌هایی مثل کش اپ و رابین هود هم امکان خرید قانونی ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کنند.

پذیرش بیشتر، به بیت کوین کمک می‌کند تا به سطوح قیمتی بالاتر برسد. این ارز دیجیتال که عموماً به‌عنوان یک ارز پرنوسان شناخته می‌شود، در بازه‌ای دو ماهه پیش از جهش، سطحی بی‌سابقه از ثبات را ثبت کرده بود.

نوسانات قیمت بیت کویننوسانات قیمت بیت کوین

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه