میلیاردر مکزیکی فاش کرد ۱۰ درصد سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص داده است

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego)، میلیاردر مکزیکی اعلام کرد که در حال حاضر، ۱۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص داده است.

به گزارش، روز گذشته (چهارشنبه)، بنیان‌گذار گروپو سالیناس (Grupo Salinas) طی توییتی در پاسخ به سؤالات کاربران پیرامون نظرش درباره بیت کوین نوشت:

بله، من هم‌اکنون ۱۰ درصد از دارایی نقدی خودم را روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ام.

سالیناس در ادامه با توصیه به مخاطبان خود به مطالعه کتاب ال پاترون بیت کوین (El Patron Bitcoin) افزود:

بیت کوین از شهروندان در برابر دست‌درازی‌های دولت به اموال آنها محافظت می‌کند.

این میلیاردر سرشناس در پاسخ به دنی هلد (Dan Held)، از مدیران بلندپایه صرافی کراکن می‌گوید که ۹۰ درصد دیگر سبد سرمایه‌گذاری خود را به خریداری سهام صنایع فعال در حوزه استخراج طلا اختصاص داده است.

چندی است که کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا در دام تورم لجام‌گسیخته افتاده‌اند و با وضعیتی دست به گریبان‌اند که یادآور ابرتورم اقتصاد آلمان در دهه ۱۹۲۰ میلادی است.

در طول تاریخ، همواره سرمایه‌گذارانی که خواسته‌اند دارایی‌های خود را از گزند تورم و مصادره دولتی در امان نگاه دارند، به دارایی‌هایی به‌جز پول نقد از جمله طلا روی آورده‌اند. اکنون به‌نظر می‌رسد که بیت کوین نیز توانسته همانند طلا جای خود را در سبد سرمایه‌گذاری ثروتمندان باز کند.

گفتنی است سالیناس پیش از آنکه حرفی از بیت کوین به میان بیاورد، در توییت دیگری با بی‌ارزش خواندن ارزهای فیات، خاطرنشان کرده بود که هیچ‌وقت نباید از متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری غافل شد.

سالیناس، بنیان‌گذار و رئیس گروه سرمایه‌گذاری گروپو سالیناس است که شرکت‌های مختلفی را در حوزه‌های گوناگون از جمله مخابرات، رسانه، خدمات مالی و خرده‌فروشی تحت مالکیت خود دارد.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه