کاهش ۸۵۰دلاری قیمت بیت کوین پس از نتایج انتخابات آمریکا

به نظر می‌رسد که انتظار به پایان رسیده است: جو بایدن پس از کسب آرای قطعی الکترال جورجیا و پنسیلوانیا، رییس جمهور جدید ایالات متحده آمریکاست. در این لحظه از ۲۷۰ رای لازم برای پیروزی در پست ریاست جمهوری، بایدن ۲۹۰ رای و ترامپ تنها ۲۱۴ رای دارد.

رییس جمهور جدید سریعاً بیوگرافی اکانت توییتر خود را تغییر داد و طی پیامی از ملت به خاطر حمایتشان تشکر کرد و قول داد که ایالات نه چندان متحده را متحد کند. با این حال ترامپ تسلیم نشد و در توییتی ادعای پیروزی کرد. دیروز او اطمینان داد که به دلیل وجود تقلب در انتخابات  به دادگاه خواهد رفت.

بازارهای مختلف به سرعت به این مسئله واکنش نشان دادند، به خصوص بیت کوین که در حال حاضر «اثر بایدن» را احساس می‌کند و بلافاصله پس از اعلام ریاست جمهوری بایدن، با ۸۵۰ دلار افت قیمت مواجه شد.

 

تاثیر بایدن روی بازار بیت کوین چیست؟

قیمت بیت کوین از ۱۵۴۰۰دلار به پایین‌ترین سطح فعلی خود یعنی ۱۴۷۰۰ دلار  سقوط کرد. بعد کمی اصلاح شد و به ۱۵۰۰۰ دلار رسید و در زمان نگارش این مقاله، به کمترین قیمت در روز، یعنی ۱۴۵۵۵ دلار کاهش یافته است. مممکن است قیمت بیت کوین در محدوده ثابت ۱۴۶۰۰ تا ۱۴۷۰۰ دلار باقی بماند.

حتی اگر این سقوط و بالا پایین شدن‌ روزانه به دلیل عصبی شدن افراد باشد، باید اشاره کرد که بیت کوین از مارس ۲۰۲۰ در یک شیب صعودی سالم قرار دارد. وقتی قیمت آن به ۱۶۰۰۰ دلار رسید به کانالی وارد شد که خطر احتمالی کاهش مجدد قیمت تهدیدش می‌کرد. اما اکنون به کانال عادی بازگشته و اندیکاتورها بهبود یافته‌اند.

هنوز برای تصمیم‌گیری به اقدام در بازار بیت کوین زود است. قبل از انتخابات، اتفاق‌نظر کلی این بود که پیروزی نهایی ترامپ برای بازارها خوب است. در عین حال که بایدن چندان سرمایه‌گذارپسند نیست. با این حال رییس‌جمهور منتخب فعلی قصد خود را برای صدور برنامه محرک دیگری اعلام کرده است که می‌تواند به معنای رشد بیشتر بازار باشد.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه