توسعه‌دهندگان اتریوم ۲: برای ارائه فاز صفر کاملا آماده‌ایم

توسعه‌دهندگان شبکه بلاک چین اتریوم ۲ اعلام کردند که سرانجام انتظار طولانی برای ایجاد اولین بلاک در شبکه Beacon به پایان رسیده و به بروزرسانی Ethereum بسیار نزدیک شده‌ایم.

زمان ارائه اتریوم ۲ فرا رسیده است

بنجامین ادینگتون، توسعه‌دهنده سرشناس شبکه بلاکچین اتریوم در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده که به مرحله فاز صفر اتریوم ۲ بسیار نزدیک شده‌ایم. در اولین گام از این رویداد مهم، راه‌اندازی Deposit contract است که علت تاخیر آن وسواس توسعه‌دهندگان برای حسابرسی و ارزیابی این قرارداد هوشمند است. توسعه‌دهندگان در انتظار بررسی‌های بیشتر برای افزایش امنیت این قرارداد بودند. با این حال این توسعه‌دهنده ارشد اتریوم اظهار داشت که انتظار می‌رود در هفته جاری این قرارداد ارائه شود، هرچند همچنان توسعه آن کمی زمان نیاز دارد.

نکته قابل توجه این است که همانطور که هفته پیش اعلام شد، حسابرسی و ارزیابی گام اولیه بروزرسانی اتریوم به خوبی پیش می‌رود، انتظار می‌رود که هفته آینده نتایج این حسابرسی حاصل شود و سپس می‌توانیم به سمت اتریوم ۲ حرکت کنیم.

او همچنین به دنبال‌کنندگان دومین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال توصیه کرد که افرادی که اطمینان کافی را به این بروزرسانی ندارند، کمی صبر کنند؛ شاید گام اولیه بیشتر مناسب هولدرهای اتریوم باشد که ورود به اتریوم ۲ را آغاز کنند.

شبکه Medalla مجدا راه‌اندازی خواهد شد

شبکه آزمایشی Medalla به دلیل عدم فعالیت نودهای تاییدکننده، مجددا پس از وقفه سه هفته‌ای، راه‌اندازی خواهد شد. این شبکه آزمایشی برای تکمیل شدن و رسیدن به مرحله نهایی خود به فعالیت حداقل دو سوم نودها احتیاج دارد. این نودها باید در شبکه آنلاین شده و  مشارکت کنند تا این مرحله آزمایشی به پایان برسد؛ در حال حاضر تعداد نودهای فعال در محدوده ۵۰ درصد است. به منظور رسیدن به این هدف، نودهایی که در این شبکه آزمایشی فعالیتی ندارند از Pool بیرون رانده می‌شوند تا راه برای ورود افراد جدید که تمایل به مشارکت با شبکه دارند، فراهم شود. براساس اطلاعات موجود در شبکه آزمایشی اتریوم در حال حاضر بیش از ۳۸۹۰ نود تاییدکننده در آستانه اخراج شدن از شبکه هستند و این در حالی است که ۹۴۲۶ نود در انتظار پیوستن به شبکه هستند.

ادینگتون عدم مشارکت نودهای اعتبار سنج را دلیل اصلی خستگی از شبکه آزمایشی می‌داند و معتقد است که راه‌اندازی شبکه زینکن، منجر به افت زیادی در شبکه شد. این مشکلی است که در شبکه‌های آزمایشی که انگیزه‌ای برای مشارکت ایجاد نمی‌کند، وجود دارد: کناز گذاشتن آن هزینه‌ای ندارد.

قیمت اتریوم

بدیهی است که اعلام هر خبر جدیدی از انجام اقدامات جدید در ارائه اتریوم ۲ تاثیر مثبتی بر بازار اتریوم دارد. برای مثال اعلام خبر ارائه Deposit contract باعث ایجاد مومنتوم در بازار رمز ارز اتر شد.

در حال حاضر اتریوم به دنبال بازپس گیری کانال ۴۰۰ دلار است. اتریوم به محض رسیدن به بالای ۴۰۰ دلار با فشار فروش گسترده‌ای همراه شد که این فشار فروش قیمت این ارز دیجیتال را به سمت پایین هدایت کرد. به نظر می‌رسد غلبه بیت کوین بر مقاومت ۱۴,۰۰۰ دلاری سرآغاز رسیدن قیمت اتر به بالای ۴۰۰ دلار خواهد شد. بر اساس تحلیل نمودار قیمت، مقاومت بعدی اتریوم محدوده ۴۲۰ دلار است. باید دید در کنار اخبار مثبت فاندامنتالی منتشر شده از بروزرسانی اتریوم ۲ ، آیا قیمت اتر می‌تواند قله ۴۸۰ دلار سال ۲۰۲۰ خود را مجددا فتح کند یا خیر؟

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه