سانسور مجدد محتوای مربوط به بیت کوین در فیسبوک

در روزهای گذشته فیسبوک مشغول سانسور تمام پست‌هایی بود که در توضیحاتشان #بیتکوین داشتند. تفاوتی هم ندارد که این پست‌ها فیلم باشند، عکس باشند یا متن خالی، به‌هرحال اگر هشتگ بیت کوین داشته باشند فیسبوک آن‌ها را سانسور کرده و دسترسی عموم را به هرگونه اطلاعات مربوط به رمزارز محدود می‌کند.

با کلیک بر روی هشتگ بیتکوین، کاربران در تمام نقاط جهان با یک صفحه سانسور روبرو می‌شوند که در آن فیسبوک اطمینان می‌دهد که پست‌ها «موقتاً پنهان» شده‌اند تا مطابق با سیاست‌های خود امنیت جامعه را حفظ کند.

برخی کاربران برای اعلام عمومی این ممنوعیت به شبکه توییتر رفته‌اند چراکه توییتر برخلاف فیسبوک، نه تنها با هشتگ بیتکوین مشکلی ندارد بلکه بنیانگذار آن بارها اعلام کرده است که بیت کوین در آیندهٔ مالی نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

فقط بیت کوین خطرناک است

به نظر می‌رسد که بیت کوین خطرناکترین رمزارز در اکوسیستم است، چراکه فیسبوک امکان جستجوی هر آلتکوین دیگری مانند #Ethereum، #Cardano، #ethereumclassic و سایر پروژه‌های امن‌تر (البته که با طعنه می‌گوییم) مانند #onecoin، #hex و #auricoin را می‌دهد!

برخی دیگر از هشتگ‌ها که به نظر فیسبوک از بیت کوین امن‌تر هستند عبارتند از: #Drugs (مواد مخدر)

#weapons (اسلحه)

#Isis (داعش)

#counterfeit (جعل اسناد)

#whitesupremacy (برتری سفیدپوستان)

درحالی‌که #Bitcoin در فیسبوک سانسور شده است، نتایج جستجو برای بیت کوین (بدون هشتگ) سانسور نشده و کاملا معمولی است.

این اولین باری نیست که فیسبوک محتوای مربوط به بیت کوین را سانسور می‌کند. پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ نیز کمپانی مارک زاکربرگ تصمیم به تغییر سیاست‌هایش گرفت تا صراحتاً هرگونه تبلیغات در زمینه معاملهٔ رمزارزها و سایر ICOها را ممنوع کند.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه