جی‌پی مورگان از بلاک‌چین پول می‌سازد!

پس از سالها انتظار، بلاک‌چین در حال پول‌سازی در برنامه‌های تجاری واقعی است. کوین دیجیتالی شرکت  JPMorgan Chase یعنی JPM Coin در این هفته مورد استفاده یک شرکت بزرگ فناوری قرار گرفته است. این شرکت با استفاده کوین دیجیتالی  JPM Coin پرداخت‌های بسیاری را در سرتاسر دنیا انجام داده است.

به گزارش، جورجاکوپولوس مدیر واحدهای پرداخت شرکت جی‌پی مورگان در یک مصاحبه تلفنی اعلام کرده است که در راستای توسعه بیشتر پروژه بلاک‌چینی خود Onyx یک واحد مجزا با صد کارمند تشکیل داده است:

“ما پروژه Onyx را راه‌اندازی کردیم چرا که باور داشتیم زمان تجاری سازی این فناوری‌ها رسیده است. یک حرکت بزرگ از فاز تحقیقاتی به فاز عملیاتی که می‌تواند یک تجارت واقعی بسازد.”

این اقدام جی‌پی مورگان می‌تواند باعث رشد سایر پروژه‌های بلاک‌چینی و رمزارزی شود. طرفداران این صنعت معتقدند فراگیری و گسترش این صنعت نزدیک است. چند روز پیش نیز PayPal از فعال کردن سرویس خرید و فروش نگهداری رمزارزها در حساب‌های کاربری خود خبر داده بود.

جی‌پی مورگان متمرکز بر رفع مشکلات پرداخت‌های جهانی است. جایی که می‌توان میلیون‌ها دلار صرفه جویی برای شرکت‌های بزرگ به ارمغان آورد. در پرداخت‌های جهانی شبکه وسیعی از بانک‌ها باید با همدیگر فعالیت کنند. بسیاری از اوقات به دلایل مختلفی این پرداخت‌ها با تاخیر و مشکل رو به رو می‌شود. جی‌پی مورگان غول این صنعت است. این شرکت به طور میانگین 6 تریلیون دلار در روز در صد کشور جهان پرداخت انجام می‌دهد.

علاوه بر حجم بالای نقل و انتقالات، جی‌پی مورگان شرکای تجاری بزرگی دارد. شبکه‌ای متشکل از 400 شرکت بزرگ مشتریان جی‌پی مورگان هستند.

با این توسعه بانک‌ها با پرداخت چند سنت برای هر تراکنش اطلاعات آن را تایید می‌کنند. این باعث ذخیره زمان و هزینه زیادی می‌شود. پردازش چک‌ها نیز حوزه دیگری است که تا پیش از توسعه این پروژه نیازمند همکاری تیم بزرگی از نیروهای انسانی بود که به صورت فیزیکی اینکار را انجام می‌دادند.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه