امکان خرید با رمز ارزها در سیستم PayPal

امروز چهارشنبه براساس خبر منتشر شده، غول پرداخت اینترنتی PayPal وارد بازار رمزارزها شده است.

بنابر خبر منتشر شده مشتریان سرویس PayPal از ابتدای سال 2021خواهند توانست با دارایی‌های رمز ارزی خود از تمام زنجیره فروشگاه‌های شبکه PayPal خرید انجام دهند.

تسویه حساب توسط ارزهای فیات صورت خواهد گرفت. این شبیه تمامی سرویس‌های دیگر پرداختی رمزارزی نظیر BitPay است. به این معنی که فروشنده ارز فیات از مشتری دریافت خواهد کرد.

ارزهایی که در ابتدا مورد پوشش خواهند بود شامل بیت‌کوین، اتر،  بیت‌کوین‌کش و لایت‌کوین است. شرکت PayPal با مشارکت شرکت پرداختی رمزارزی Paxos این امکان را فراهم کرده است. آنها همچنین مجوز آن را از دپارتمان امور مالی ایالت نیویورک اخذ کرده‌اند. این جواز BitLicense نام دارد.

علاوه بر خرید توسط رمزارزها کاربران توسط برنامه این سرویس می‌توانند رمز ارز نیز خرید و فروش کنند. بنابراین PayPal یک کیف پول رمز ارزی ارائه خواهد داد و کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را در آن نگهداری کنند.

شرکت PayPal یکی از بزرکترین سرویس‌های پرداختی دنیا است. این شرکت 346 میلیون کاربر فعال دارد و در نیمه دوم سال 2020 تاکنون 222 میلیارد دلار تراکنش در شبکه خود داشته است. این شرکت از اولین اعضای انجمن لیبرا بود که بعدها از آن کناره گرفت.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه