بلومبرگ: تتر تا پایان سال بعد جایگاه اتر را تصاحب می کند

تا قبل از سال ۲۰۲۲ انتظار می‌رود که بیت کوین و تتر به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم رمز ارزها از لحاظ ارزش بازار باشند.

طی گزارشی جدید، پیش‌بینی شده است که تتر می‌تواند تا پایان سال بعد از لحاظ ارزش بازار از اتر پیشی بگیرد و مسیر پذیرش گسترده استیبل‌ کوین‌ها و رمز ارزهای بانک مرکزی (CBDC) را هموار کند.

طبق گزارش بلومبرگ در خصوص چشم‌انداز رمز ارزها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ که توسط مایک مک گلون (Mike McGlone) نوشته شده است، احتمالا تتر بتواند در سال ۲۰۲۱، رتبه دوم رمز ارزها از لحاظ ارزش بازار را از اتر بگیرد. در این گزارش به ارزش بازار بدون تغییر اتر اشاره شده است که در حال حاضر ۴۳.۲ میلیارد دلار است، اما در اکثر روزهای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کمتر از ۳۰ میلیارد دلار بوده است و در اواخر ماه جولای به دلیل رشد دیفای، افزایش یافته است.

از طرف دیگر، ارزش بازار تتر از سال ۲۰۱۷ رشد تدریجی داشته و فقط شاهد یک کاهش چشمگیر در ماه اکتبر ۲۰۱۸ بوده است. این استیبل کوین سال ۲۰۲۰ را با ارزش بازار ۴.۱ میلیارد دلار آغاز کرد و با رشد سریع، در حال حاضر ارزش بازار آن به ۱۵.۷ میلیارد دلار رسیده است.

تتر - اتریوم

مک گلون در این خصوص بیان کرده است:

اتفاق چشمگیر و مهمی باید رخ دهد تا افزایش پذیرش تتر را متوقف کند. در صورت ادامه روند کنونی، ارزش بازار تتر در سال آینده می‌تواند از اتریوم پیشی بگیرد.

 

البته تمام افراد حاضر در جامعه رمز ارزها موافق این پیش‌بینی نخواهند بود. آدام بک در تاریخ ۱۱ اکتبر در توییتر نوشت که بیت کوین تنها بنچمارک و رمز ارزی است که اهمیت دارد زیرا وی معتقد است بخش عمده‌ای از پورتفولیوهای سرمایه‌گذاران را بیت کوین تشکیل می‌دهد.

آدام بک در این خصوص گفت:

من از استیبل کوین‌ها استفاده می‌کنم، اما آنها را همانند بیت کوین نگه نمی‌دارم. هر استراتژی که شامل حفظ و نگهداری بیت کوین نباشد در معرض ریسک شدید قرار دارد.

اگرچه این گزارش بیان می‌کند که تقاضای زیاد برای تتر گویای ورود CBDC ها به این عرصه است، اما آینده صعودی را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده است.

بلومبرگ بیان کرده است قیمت بیت کوین که در حال حاضر ۱۱,۴۴۸ دلار است تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در این گزارش گفته شده است که با وجود موجودی ثابت ۲۱ میلیون کوین، معیار تقاضا در برابر عرضه هم‌چنان مثبت باقی خواهد ماند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه