شبکه آزمایشی Zinken راه‌اندازی شد، فقط یک گام تا Eth2

دنی رایان، رهبر تیم تحقیقات بنیاد اتریوم در فرآیند ساخت Ethereum 2.0 می‌گوید، Client teams از نتایج testnet برای «آماده‌سازی نهایی پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی» استفاده می‌کنند. دنی رایان اضافه کرد: «راه‌اندازی امروز شبکه آزمایشی Zinken به خوبی انجام شد.»

Zinken آخرین تمرین آزمایشی برنامه‌ریزی‌شده برای تست کردن جنسیس بلاک Eth2 – ایجاد اولین بلوک در زنجیره جدید – است پیش از آنکه شبکه اثبات سهام فعال شود. Zinken نیز مسیر شبکه آزمایشی پیشین، Spadina را دنبال می‌کند، که به دلیل مشارکت کم کاربران و چند خطای کلاینت، نتوانست مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده در 29 سپتامبر راه اندازی شود.

رایان گفت، با تمرین موفقیت‌آمیز امروز، «Client teams حسابرسی‌ها را تمام می‌کنند و سپس آماده‌سازی نهایی برای راه‌اندازی شبکه اصلی را انجام خواهند داد.»

قدم بعدی: Ethereum 2.0

مانند Spadina، تستنت Zinken نیز برای درست اجرا شدن جنسیس بلاک است. برای راه اندازی بلاکچین Ethereum 2.0، شبکه ابتدا باید بیش از 16000 اعتبارسنج – کاربرانی که نرم افزار را اجرا می‌کنند – و 500000 ETH به عنوان سپرده‌گذاری داشته باشد. البته این مقادیر با توجه به اهداف آزمایشی برای تستنت‌های Spadina و Zinken کاهش یافته است.

Zinken درکنار شبکه آزمایشی Medalla، که هدف آن شبیه‌سازی یک بلاکچین کاملاً فعال Ethereum 2.0 بود، نشان‌دهنده تلاش توسعه‌دهندگان Ethereum در جهت آماده‌سازی این بلاکچین برای انتقال آن به مدل گواه اثبات سهام است، که اتفاقات بزرگی را محقق خواهد کرد. تراکنش‌های سریع‌تر – 100000 در ثانیه -. نتیجه نهایی یک شبکه واکنشی و ارزان‌ خواهد بود.

گرچه شبکه Zinken چند روز دیگر هم به کار خود ادامه خواهد داد، اما در حال حاضر به اهدافی که برایش تعیین شده بود دست یافته است. رایان گفت: «پیدایش اولین بلوک خوب پیش رفته، و این اصلی‌ترین چیزی است که ما به دنبال آن بودیم.»

 

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه