درآمد ماینرهای اتریوم بیشتر از ماینرهای بیت کوین است

درآمد ماینرهای بیت کوین در ماه گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است. کل درآمد ماینرها در شبکه بیت کوین در ماه سپتامبر معادل ۳۲۸ میلیون دلار بوده که در مقایسه با ماه آگوست، ۱۱ درصد کاهش یافته است. تخمین زده می‌شود که ماینرها، بیت کوین های خود را به فروش رسانده‌اند. وضعیت ماینرهای شبکه اتریوم نیز در ماه اخیر بسیار امیدوارکننده بوده است.

وضعیت درآمد ماینر های شبکه اتریوم و بیت کوین

درآمد ماینرهای بیت کوین

درآمد ماینرهای شبکه بیت کوین از محل کارمزد تراکنش‌ها نیز کاهش یافته است. در ماه سپتامبر، کل درآمد حاصل از محل کارمزد تراکنش‌ها، ۲۶ میلیون دلار بوده که ۸ درصد از کل درآمد ماینرها در این ماه بوده است. این در حالی است که نسبت درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌ها در ماه آگوست، ۱۰ درصد از کل درآمد ماینرها بوده است. در نتیجه درآمد ماینرها از محل دریافت کارمزد تراکنش‌های ماه سپتامبر در مقایسه با ماه آگوست، ۲ درصد کاهش یافته است. با وجود این کاهش ۲ درصدی، نسبت درآمد ماینرها از محل دریافت کارمزد تراکنش‌ها از هاوینگ بیت کوین در یک روند صعودی قرار داشته و همواره در حال افزایش است. به دلیل آنکه در شبکه بیت کوین هر چهار سال یکبار، پاداش استخراج نصف می‌شود، درآمد ماینرها از محل دریافت کارمزد تراکنش‌ها بسیار با اهمیت است و در بلند مدت ضامن امنیت شبکه بلاکچین بیت کوین خواهد بود.

درآمد ماینرهای بیت کوین

در ماه سپتامبر، انجام هر یک تراکنش در شبکه بیت کوین به طور میانگین بین ۱ تا ۵ دلار کارمزد داشته است. از آنجا که بسیاری از معامله‌گران استیبل‌کوین و آلتکوین‌های خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند، ماینرها امیدوارند که این رفتار معامله‌گران به افزایش قیمت بیت کوین ختم شود تا درآمد آنها در ماه اکتبر افزایش یابد.

وضعیت درآمد ماینرهای اتریوم

درآمد ماینرهای اتریوم

ماجرا در شبکه بلاک چین اتریوم به کلی متفاوت از بیت کوین است. تقاضا در شبکه اتریوم به دلیل استقبال بی‌نظیر از حوزه دیفای، بسیار افزایش یافته است. در ماه سپتامبر، ماینرهای شبکه اتریوم ۸ برابر بیشتر از ماینرهای شبکه بیت کوین از محل کارمزد تراکنش‌ها، درآمد داشته‌اند.

درآمد بیشتر ماینرهای اتریوم نسبت به ماینرهای بیت کوین از محل کارمزد تراکنش‌ها

داده‌های موجود در مورد دو شبکه بلاک چین برتر بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که درآمد بدست آمده از دریافت کارمزد تراکنش‌ها در این دو شبکه بلاکچین بسیار بالا است. همانطور که در بالا اشاره شد، مقدار کل کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین در ماه سپتامبر، ۲۶ میلیون دلار بوده، این در حالی است که این مقدار در شبکه اتریوم برابر با ۱۶۶ میلیون دلار بوده است. به عبارتی، در ماه سپتامبر درآمد ماینرهای شبکه اتریوم از محل کارمزد تراکنش‌ها، ۸ برابر بیشتر از ماینرهای شبکه بیت کوین ثبت شده است:

سپتامبر ۲۰۲۰ ؛ درآمد ماینرها از محل کارمزد تراکنش‌ها:

اتریوم: ۱۶۶ میلیون دلار

بیت کوین: ۲۶ میلیون دلار

حوزه دیفای باعث شد تا کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم از شبکه بیت کوین عبور کند.

ورود و رونق پلتفرم‌هایی همچون Uniswap، MakerDAO، Aave و دیگر پلتفرم‌های حوزه دیفای باعث افزایش تعداد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم شده است. تعداد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم قابل مقایسه با گذشته آن نیست و این موضوع تنها به دلیل رونق حوزه دیفای بوده است.

به اعتقاد برخی از تحلیلگران افزایش مقدار کل کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، یک عامل فاندامنتالی مثبت برای این شبکه است. این مورد نشان می‌دهد که اتریوم، دیگر رقبای خود را شکست داده و بیشتر تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است. این نکته تنها یکی از اخبار مثبت فاندامنتالی اتریوم در هفته‌های اخیر است.

حل مسئله مقیاس‌پذیری شبکه بلاکچین اتریوم در نسخه اتریوم ۲، باعث افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها در این شبکه خواهد شد. این نکته نیز محبوبیت این شبکه را افزایش خواهد داد. این مسائل نشان می‌دهد که درآمد ماینرهای اتریوم آینده روشنی دارد و بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که درآمد ماینرهای اتریوم روند افزایشی خود را ادامه خواهد داد.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه