میلیاردر مالزیایی برای تمرکز بر ارزهای دیجیتال شرکت خود را رها کرد

یکی از میلیاردرهای سرشناس مالزی گفته است که برای تمرکز هرچه بیشتر بر عرضه یک ارز دیجیتال، از سمت ریاست شرکت سهامی عام تحت مدیریت خود کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش، بنیان‌گذار کانتری هایتس هولدینگز (Country Heights Holdings)، غول سرمایه‌گذاری فعال در مالزی در اظهارنظری جدید گفته است که با هدف تمرکز بیشتر بر عرضه یک ارز دیجیتال، سکان هدایت این هلدینگ را به فرد دیگری واگذار می‌کند.

بنابر آنچه در تاریخ ۲۸ سپتامبر (۷ مهر) در رسانه محلی د اج مارکتس (The Edge Markets)، منتشر شده، لی کیم یو (Lee Kim Yew)، میلیاردر سرشناس ۶۵‌ ساله مالزیایی از ژانویه سال ۲۰۲۱، دیگر بر صندلی ریاست کانتری هایتس تکیه نخواهد زد. او طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ها گفته است:

من مدیریت هلدینگ را به مدیران جدید می‌سپارم و پس از آن تمام هم و غم خود را معطوف عرضه یک ارز دیجیتال خواهم کرد.

این مدیر پیش‌کسوت، پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که هلدینگ متبوعش درصدد برگزاری یک عرضه اولیه سکه برای ارز دیجیتال انحصاری خود موسوم به هورس کارنسی (Horse Currency) است.

اگرچه سهام‌داران این هلدینگ پیش‌تر در مجمع عمومی آن در سال ۲۰۱۸، موافقت خود را با این ICO اعلام کرده‌ بودند، اما تصمیم لی مبنی بر کناره‌گیری از سمت ریاست هلدینگ، از معدود گزینه‌های در دسترس اوست که به وی اجازه می‌دهد به‌طور قانونی روند برگزاری یک ICO را دنبال کند. گفتنی است پیش‌تر در ماه ژانویه، کمیسیون اوراق بهادار مالزی که عالی‌ترین نهاد ناظر مالی این کشور است، اعلام کرده بود که صدور و برگزاری رویدادهای عرضه اولیه سکه، تنها از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال مجاز امکان‌پذیر است و شرکت‌های سهامی عام، فاقد وجاهت قانونی برای اجرای فرایندهای این روش جذب سرمایه هستند.

بر اساس همین رهنمود نظارتی، یکی از شرکت‌های خصوصی تحت تملک لی می‌تواند مدیریت پروژه ارز دیجیتال هلدینگ کانتری هیتس را بر عهده بگیرد و اقدام به صدور توکن انحصاری خود کند. لی مدعی است که یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌‌اش، تمامی مجوزهای لازم را دریافت کرده و پیش از خاتمه سال جاری میلادی، هورس کارنسی را عرضه می‌کند.

لی می‌گوید:

بانک‌های سرمایه‌گذاری تحت نظر من دارند روی هورنس کارنسی کار می‌کنند و به‌زودی وایت پیپر آن را منتشر خواهند کرد.

اگر این ICO با موفقیت به سرانجام برسد، کانتری هایتس به نخستین شرکت سهامی عام بورس اوراق بهادار مالزی تبدیل می‌شود که اقدام به پذیرش روش پرداخت مبتنی بر ارز دیجیتال کرده است.

گفتنی است پیش‌تر گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد لی درصدد عرضه یک میلیارد توکن از طریق این ICO است. شرکت‌های تابعه کانتری هایتس از جمله یک اقامتگاه لوکس به نام کاخ اسب‌های طلایی و یک مرکز تندرستی به همین نام، پذیرای توکن‌های هورس کارنسی خواهند بود. لی در ادامه گفته است که علاوه‌بر ICO، نیم‌نگاهی به دیگر روش‌های مرسوم در فضای ارزهای دیجیتال از جمله پیش‌فروش توکن اوراق بهادار (STO) دارد.

لی از سال ۲۰۱۶، سکان هدایت کانتری هایتس را در دست دارد و با مالکیت بیش از ۲۷ درصد از سهام این هلدینگ، بزرگ‌ترین سهام‌دار آن محسوب می‌شود.

گفتنی است ارزش بازار این هلدینگ هم‌اکنون در حدود ۷۲ میلیارد دلار است.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه