معامله‌گر مطرح: جک دورسی ممکن است بخشی از ۱۰ میلیارد سرمایه شرکت‌های خود را بیت کوین بخرد‍!

ویلی وو (Willy Woo)، معامله‌گر سرشناس می‌گوید که جک دورسی، بنیان‌گذار و مدیرعامل توییتر ممکن است بخشی از سرمایه ۱۰ میلیارد دلاری متعلق به شرکت‌های تابعه خود یعنی توییتر و اسکوئر را به بیت کوین تبدیل کند.

به گزارش، ویلی وو، معامله‌گر و کارآفرین برجسته مدعی شده است که جک دورسی احتمال دارد بخشی از بودجه هنگفت شرکت‌های تحت مدیریت خود را با هدف جلوگیری از کاهش ارزش آن در اثر تورم، به بیت کوین تبدیل کند.

گفتنی است ویلی وو در آخرین شماره از پادکستی موسوم به پامپ (Pomp) روبه‌روی مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی نشسته و با او در مورد اقدام اخیر این شرکت برای خرید انبوه بیت کوین، گفت‌وگو و تبادل نظر کرده و در ادامه در حساب توییتری خود بحث جک دورسی را به میان کشیده است.

ویلی وو در توییتر خود از دلایل تصمیم مایکرواستراتژی برای تبدیل بخشی از پول نقد مازاد خود به بیت کوین گفته است.

وی اشاره کرده است که این مبلغ، حاصل پول نقد مازاد در حساب‌های مایکرواستراتژی بوده و در آینده نزدیک، نیاز چندانی به آن احساس نمی‌شده؛ بنابراین، سران این شرکت برآن شده‌اند تا بخشی از آن را برای درامان‌ماندن از گزند تورم به بیت کوین تبدیل کنند.

سیلور مدعی است که اکنون ۳۵ هزار شرکت وجود دارند که هریک دارای دست‌کم ۵ میلیارد دلار پول نقد مازاد و بلااستفاده هستند. وو می‌گوید که اگر مدیران این شرکت‌ها تصمیم بگیرند حتی یک درصد از این وجوهات را به بیت کوین تبدیل کنند، ارزش بازار بیت کوین با رشدی جهش‌وار به آستانه ۲ تریلیون دلار می‌رسد.

علاوه‌براین، وو بر این باور است که بیت کوین یکی از پناهگاه‌های امن دارایی است و برخلاف دارایی‌های همچون املاک و مستغلات به‌سادگی می‌توان مقادیر انبوهی از پول نقد را به آن اختصاص داد.

ویلی وو تصریح کرده است که علیرغم آنکه مایکرواستراتژی، شرکتی انعطاف‌پذیر است، اما ورود آن به قلمرو بیت کوین مستلزم طی فرایندهای زمان‌گیر داخلی است که دست‌کم یک نیم‌سال به‌طول می‌انجامد.

او می‌گوید که برای یک شرکت سهامی عام، این کار وقت‌گیرتر است و حتی ممکن است ۹ ماه تا یک سال به طول بینجامد. وو افزوده است که در سال آینده، شرکت‌های بیشتری آستین خود را برای ورود به حوزه بیت کوین و تبدیل بخشی از دارایی‌های خود به این ارز دیجیتال پیشتاز بالا می‌زنند.

علاوه بر این، فارغ از تمام بحث‌ها، تأییدیه‌ها و فرایندهای لازم برای ورود شرکت‌ها به قلمروی بیت کوین، روند خریداری و تملک بیت کوین در مقیاس کلان نیز چندان سریع و بی‌دردسر نیست.

مدیرعامل مایکرواستراتژی در تشریح فرایند خریداری بیت کوین از سوی این شرکت گفته است:

ما برای خریداری ۱۶,۷۹۶ بیت کوین، طی یک بازه زمانی ۷۴ ساعته، ۸۸,۶۱۷ معامله را به ارزش ۰.۱۹ بیت کوین در هر سه ثانیه انجام دادیم که تقریباً برابر با ۳۹,۴۱۴ دلار در دقیقه می‌شود. اما در طول تمام این فاصله زمانی، آماده بودیم تا در صورت جهش نزولی در بهای بیت کوین، ظرف چند ثانیه ۳۰ الی ۴۰ میلیون دلار بیت کوین بخریم.

ویلی وو خاطرنشان کرده است که جک دورسی اکنون کنترل بیش از ۱۰ میلیارد دلار از وجوهات مازاد توییتر و اسکوئر را در دست دارد.

از آنجا که همه دورسی را به‌عنوان یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین می‌شناسند و تنها کلمه‌ای نیز که در توضیحات نمایه او در توییتر به چشم می‌خورد، بیت کوین است، انتظار می‌رود که بخشی از این ۱۰ میلیارد دلار را برای محافظت در برابر تورم هم که شده به بیت کوین تبدیل کند.

ویلی وو طی توییتی نوشته است:

خلاصه بگویم که دورسی در توییتر و اسکوئر، ذخیره نقدی مازادی بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارد که در معرض آسیب تورم است. از طرفی دیگر، تنها کلمه‌ای که در پروفایل او به چشم می‌خورد، یک چیز است و آن بیت کوین است.

 

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه