دستاوردی مهم؛ صرافی ارز دیجیتال کراکن به بانک تبدیل می شود

کراکن (Kraken) اولین شرکت ارز دیجیتال که به بانک تبدیل خواهد شد.

روز چهارشنبه، هیات بانکداری وایومینگ آمریکا به درخواست صرافی ارز دیجیتال کراکن برای کسب مجوز موسسه سپرده‌ای با اهداف ویژه (SPDI) رای مثبت داد. کراکن اکنون اولین بانک SPDI در وایومینگ است. طبق گفته کریس لند (Chris Land) مشاور ارشد بانکداری بخش وایومینگ، کراکن هم‌چنین اولین بانک تجاری تازه تاسیس آمریکا پس از سال ۲۰۰۶ است.

دیوید کینیتسکی (David Kinitsky) مدیرعامل کراکن و کراکن فایننشال (Kraken Financial) در این خصوص گفت:

با تبدیل شدن به بانک، دسترسی مستقیم به زیرساخت پرداخت‌های فدرال خواهیم داشت و به صورت یکپارچه‌تری از گزینه‌های سرمایه‌گذاری و بانکداری برای مشتریان استفاده خواهیم کرد.

کراکن

به موجب نامه ماه جولای دفتر کنترل ارز آمریکا که اجازه تصدی ارزهای دیجیتال را به بانک‌های دولتی ارائه داد، سازمان بانکداری نیز اعلام کرد با شرکت مشاوره‌ای Promontory Financial Group در حال همکاری است.

در ماه اکتبر، این سازمان همراه با شرکت Promontory اولین دستورالعمل در خصوص رویه‌ها و سیاست‌های مدیریت ارزهای دیجیتال را برای بانک‌هامنتشر خواهد کرد.

کینیتسکی افزود کراکن فایننشال علاوه بر محصولات بیشتر، باعث می‌شود که کراکن بدون مسائل قانونی بتواند در ایالت‌های آمریکا به فعالیت بپردازد.

کراکن تاکنون درباره درخواست خود خبری اعلام نکرده بود. اولین نشانه از علاقه کراکن برای تبدیل شدن به بانک در ماه دسامبر و ایجاد فرصت شغلی کنونی کینیتسکی بود. کینیتسکی گفت:

ما می‌خواهیم محصولات جدیدی ارائه دهیم. این محصولات از مواردی نظیر تصدی برای سازمان‌ها، کارت اعتباری ارز دیجیتال و حساب‌های پس‌انداز تا انواع جدیدی از کلاس‌های دارایی خواهد بود. ما به عنوان یک بانک می‌توانیم با اوراق بهادار و کالاها سروکار داشته باشیم.

وی در ادامه افزود که انتظار می‌رود درآمد اصلی این بانک از کارمزدها و خدمات و سرویس‌های مختلف باشد، زیرا SPDI ها اجازه وام‌دهی ندارند و باید ۱۰۰ درصد دارایی خود را به صورت ذخیره نگهداری کنند. کراکن نگفته است که چه مقدار سرمایه برای درخواست خود جذب کرده است اما سازمان بانکداری بیان کرده است که این نوع درخواست باید بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده باشند.

کراکِن پس از دریافت این مجوز بر روی ایجاد عملیات و جذب پرسنل برای بانک خود معطوف خواهد شد. هدف کراکن جذب ۱۰ الی ۲۰ رییس اداره برای شروع کار است. این صرافی هیات مدیره خود را استخدام کرده است و باقی کارمندان تا پایان ماه جاری جذب خواهند شد.

کیتلین لانگ (Caitlin Long) یکی از افراد پیشرو در عرصه بلاک چین وایومینگ گفته است بانک‌های SPDI می‌توانند ارزهای دیجیتال را نگهداری کنند اما هرگز مالکیت قانونی آنها را به دست نخواهند آورد. این موضوع بدان معنا است که حتی اگر یک بانک SPDI ورشکست شود، دارایی‌ها باید به مشتریان برگردانده شود. لانگ که درخواست تاسیس بانک SPDI ارائه کرده است پیش‌بینی می‌کند SPDI ها باعث ایجاد تنوع در عرصه بانکداری ارز دیجیتال خواهند شد. سازمان بانکداری در حال حاضر در حال بررسی ۶ درخواست از جانب شرکت‌هایی است که به دنبال تبدیل شدن به بانک تجاری هستند.

لانگ هم‌چنین انتظار دارد تا SPDI ها بر روی شرکت‌های ارزهای دیجیتال فشار وارد کنند تا به مشتریان و به طور کل به این صنعت، گواه اثبات ذخیره را ارائه دهند.

وی گفت:

بانک‌های SPDI باید به حسابرس‌های خود درخت مرکل ارائه دهند تا بتوانند به صورت رمزنگاری تایید کنند که دارای ذخیره مورد نیاز هستند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه