بیت کوین توسط یکی از بزرگترین شرکت های حمل و نقل مواد غذایی پذیرفته شدفرانسوی‌ها حالا می‌توانند از ‍۱۵,۰۰۰ رستوران با بیت کوین غذا بخرند

جاست ایت فرانس (Just Eat France)، سرویس سفارش آنلاین غذای فعال در فرانسه با برخورداری از بیش از ۱۵ هزار رستوران، اکنون قابلیت پرداخت با بیت کوین را در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

به گزارش، جاست ایت فرانس، شعبه فرانسه سرویس سفارش آنلاین غذای جاست ایت، پذیرش بیت کوین را برای سفارشات درخواستی از بیش از ۱۵ هزار رستوران فرانسه آغاز کرده است. آن‌طور که پیداست، جاست ایت از خدمات شرکت پرداخت بیت‌پی (Bitpay) برای فعال‌سازی این قابلیت استفاده می‌کند.

همه‌گیری ویروس کرونا و الزام نهادهای ناظر بر رعایت قرنطینه و قواعد فاصله‌گذاری اجتماعی باعث شد تا سرویس‌های سفارش آنلاین غذا با موج فزاینده‌ای از تقاضا مواجه شوند. همزمان با این اتفاق، استفاده از پول نقد نیز رو به کاهش گذاشت. از این رو، جای تعجب نیست که صنعت غذا به‌عنوان یک گزینه پرداخت مناسب به ارزهای دیجیتال روی آورده است.

گریگوری ریموند (Gregory Raymond)، نویسنده نشریه فرانسوی کپیتال در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است:

جاست ایت یکی از بازیگران اصلی صنعت سفارش و تحویل غذا در فرانسه است و اقدام آن در راستای گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال می‌تواند به فراگیری استفاده از این ارزهای نوپا در میان آحاد جامعه کمک کند.

در وب‌سایت جاست ایت فرانس آمده است:

هیچ هزینه‌ای در قالب کارمزد از پراخت‌های بیت کوینی مشتریان اخذ نخواهد شد. شما برای پرداخت با بیت کوین، کافیست با دانلود یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن خاص، یک کیف پول دیجیتال بسازید.

گفتنی است پرداخت‌های مبتنی بر بیت کوین در جاست ایت بر اساس نرخ لحظه‌ای اعلامی از سوی بیت‌پی انجام خواهد شد. با این حال، اگر پرداخت بیت کوینی کاربر لغو شود، عملیات بازگشت وجه، در قالب یورو به حساب مشتری نزد بانک‌های متعارف واریز می‌شود.

در بخش دیگری از اطلاعیه وب‌سایت جاست ایت، پیرامون پرداخت بیت کوینی آمده است:

وقتی شما پرداخت اولیه را انجام می‌دهید، بیت کوین درلحظه به یورو تبدیل می‌شود. بنابراین نرخ تبدیل قابل اعمال بر پرداخت شما همان نرخی خواهد بود که برای بازگشت مبلغ به‌کار گرفته خواهد شد.

با این ویژگی، جاست ایت می‌تواند آسوده‌خاطر باشد که در صورت لغو پرداخت بیت کوین کاربر بابت یک پیتزا قرار نیست ۵۰ میلیون دلار به حساب او بازگرداند.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه