حساب توییتر نخست وزیر هند هک شد؛ درخواست برای ارسال ارزهای دیجیتال

نارندرا مودی (Narendra Modi)، نخست‌وزیر وقت هند، تازه‌ترین قربانی یک هک توییتری است. آن‌طور که پیداست، مهاجمان سایبری با هک حساب کاربری مودی در توییتر از دنبال‌کنندگانش خواسته‌اند تا به حساب آنها ارز دیجیتال ارسال کنند.

به گزارش، خبرهای منتشرشده از سوی خبرگزاری نیکی ژاپن نشان می‌دهد که یک حساب کاربری توییتری منتسب به وب‌سایت شخصی مودی که با عنوان صندوق امداد ملی نخست‌وزیر (PMNRF) شناخته می‌شود، هک شده است.

گفتنی است هکرها با ارسال چندین توییت از ۲.۵ میلیون دنبال‌کننده حساب کاربری PMNRF خواسته‌اند تا با استفاده از ارزهای دیجیتال، اعانه‌ها و کمک‌های خود را برای این صندوق ارسال کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا مبالغ ارسالی کاربران به یک آدرس کیف پول خصوصی ارسال شده یا خیر. علاوه بر این، معلوم نیست که هکرها توانسته‌اند درمجموع چقدر پول به جیب بزنند.

گفتنی است از موجودی صندوق PMNRF برای اعطای کمک به خانوارهای آسیب‌دیده از بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و طوفان استفاده و معمولا کمک‌های مردمی نیز در قالب ارزهای فیات پرداخت می‌شود.

سخنگوی توییتر در واکنش به این اتفاق طی ایمیلی به خبرگزاری نیکی نوشته است:

ما فعالانه در حال بررسی این موضوع هستیم. توییتر هنوز نمی‌داند که آیا حساب‌های کاربری دیگری نیز از این حمله متأثر شده‌اند یا خیر.

پیش‌تر نیز در یک تهاجم سایبری بی‌سابقه، حساب‌های تنی چند از سرشناس‌ترین افراد و شرکت‌ها از جمله جو بایدن، ایلان مایک، کانیه وست و کوین دسک با هدف کلاهبرداری از کاربران هک شده بود.

گفتنی است در این تهاجم، هکرها با وعده ارسال دوبرابر وجوهات پرداختی کاربران، از آنها خواسته بودند تا بیت کوین‌های خود را به چند آدرس مشخص ارسال کنند.

پیش‌تر در اواخر ماه ژوییه (اوایل مرداد)، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده با همکاری مقامات محلی، موفق به دستگیری سه نوجوان در خاک آمریکا به اتهام دست‌داشتن در این تهاجم سایبری شدند. گفتنی است فردی به نام گراهام ایوان کلارک، مغز متفکر این حمله بوده است.

کلارک قویاً تمامی اتهامات منتسب به خود را رد کرده است. هنوز معلوم نیست که آیا همین هکرها پشت حمله به حساب کاربری نخست‌وزیر هند قرار دارند یا خیر.

حادثه‌ای که برای حساب کاربری مودی اتفاق افتاد، بار دیگر این نکته را گوشزد می‌کند که همیشه باید پیش از ارسال ارزهای دیجیتال به حساب غریبه‌ها روی اینترنت، جوانب کار را بررسی کرد؛ حتی اگر آن حساب‌های کاربری دارای تیک آبی باشند و تصویر نمایه آنها، پرتره یک مقام عالی دولتی باشد.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه