بیت کوین هیچ‌گاه شما را تنها نخواهد گذاشت؛ سرتیتر یکی از بزرگترین روزنامه‌های هنگ‌کنگ

روزنامه هنگ‌کنگی اپل دیلی (Apple Daily) که یکی از بزرگترین روزنامه‌ها در هنگ‌کنگ است، صفحه اول خود را به بیت کوین اختصاص داد. این در حالی است که چندی پیش مقامات هنگ‌کنگی جیمی لای، صاحب امتیاز این روزنامه را دستگیر کرده بود.

به گزارش ، اپل دیلی در صفحه اول خود با انتشار تصویری از بیت کوین نوشت:

بیت کوین هیچ وقت شما را تنها نمی‌گذارد. بانک‌ها، امروز شما نیستید که من را تنها می‌گذارید، [بلکه] من شما را رها می‌کنم.

لای، صاحب امتیاز این روزنامه، اوایل ماه اوت (مرداد) توسط مراجع قضایی هنگ‌کنگ به اتهام نقض قوانین دستگیر شده بود. کمی بعد از دستگیر او، اپلی دیلی مطلبی را چاپ کرد و نوشت «جنگ شروع شد!». این نسخه با تیراژ ۵۰۰,۰۰۰ منتشر شد و این در حالی بود که تیراژ این روزنامه در روزهای عادی ۱۰۰,۰۰۰ نسخه است.

گفته می‌شود که قرارگرفتن بیت کوین در صفحه اول اپل دیلی نوعی اعتراض به بانک‌های این کشور است که از ارائه خدمات به افرادی که به‌دنبال استقلال هنگ‌کنگ هستند سر باز می‌زنند و محدودیت‌های فراوانی را برای آنها ایجاد کرده‌اند.

هیچ کس نمی‌تواند جلوی شما را برای انجام تراکنش در شبکه [بیت کوین] بگیرد. [بیت کوین] صرف‌نظر از جنسیت، هویت و باورهای افراد، برای همه در دسترس است.

تصویر بیت کوین در صفحه اول روزنامه اپل دیلیتصویر بیت کوین در صفحه اول روزنامه اپل دیلی

به‌گزارش رویترز بانک‌هایی نظیر کردیت سوئیس (Credit Swiss)، اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC)، یو‌بی‌اس (UBS) و گروه بانکی ژولیوس بر (Julius Baer)، با سخت‌گیری سوابق مشتریانی را که در جریانات سیاسی هنگ‌کنگ نقش داشته‌اند بررسی می‌کنند و محدودیتی‌هایی را برای آنها در نظر گرفته‌اند.

به‌عقیده بسیاری، بیت کوین برای آن دسته از افرادی که به خدمات بانکی دسترسی ندارند یا دسترسی آنها به‌ دلایل مختفی محدود شده است، گزینه بسیار مناسبی است. 

 

منبع: ارز دیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه