رکوردشکنی دوباره قدرت پردازش شبکه بیت کوین

میانگین هفتگی هش ریت شبکه بیت کوین همزمان با رشد قیمت آن و رسیدن به محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار، برای اولین بار از ۱۲۹ اگزاهش بر ثانیه عبور کرده است.

به گزارش و بر اساس داده‌های بلاک چین داتکام، ۱۵ اوت (۲۵ مرداد)، میانگین هفتگی هش ریت شبکه بیت کوین به رکورد تازه ۱۲۹.۰۷۵ اگزاهش (EH/s) بر ثانیه رسید. این در حالی است که طی دو هفته قبل از این جهش، نرخ هش شبکه روندی ثابت داشت و رکورد قبلی ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) ثبت شده بود.

نمودار نرخ هش شبکه بیت کویننمودار نرخ هش شبکه بیت کوین

هش ریت شبکه، میزان قدرت پردازشی است که ماینرها برای تأیید تراکنش‌های بیت کوین اختصاص داده‌اند. هر چه میانگین هش ریت بیشتر باشد، به آن معناست که ماینرها بیشتری نسبت به صرفه اقتصادی این کار اطمینان دارند؛ از همین رو می‌توان گفت که همبستگی میان هش ریت و قیمت بیت کوین قدرتمند است.

قیمت بیت کوین طی ماه اوت، دو بار موفق به عبور از قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار شد، اما هر دو بار به محدوده ۱۱,۵۰۰ دلار سقوط کرد. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در قیمت ۱۱,۸۲۰ دلار معامله و به مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلاری نزدیک می‌شود.

پس از شیوع ویروس کرونا و با عرضه بسته‌های حمایتی از سوی فدرال رزرو، بسیاری از سرمایه‌گذاران از دارایی‌های سنتی فاصله گرفتند و در پاسخ به بحرانی که پس از کرونا ایجاد شد،‌ به سرمایه‌گذاری در بیت کوین و طلا روی آوردند و این مسئله سبب شد تا همبستگی نوسانات قیمت طلا و بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تا حد زیادی افزایش یابد.

قیمت طلا چندی پیش از ۲,۰۰۰ دلار به ازای هر اونس عبور کرد و بیت کوین نیز در همین زمان چرخه صعودی جدیدی را آغاز کرد. مکس کایزر (Max Keiser)، از سرمایه‌گذاران بیت کوین، به‌تازگی اعلام کرده است که وارن بافت، میلیاردر افسانه‌ای، در حوزه طلا سرمایه‌گذاری کرده است و این موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه