بزرگترین بانک روسیه قصد انتشار یک رمزارز پایدار را دارد

اندکی بعد از امضای قانون اخیر مربوط به ارزهای دیجیتال در روسیه به‌دست ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های روسیه از تصمیم‌ جدید خود در مورد عرضه یک ارز دیجیتال باپشتوانه خبر داد.

به گزارش، یکی از مدیران ارشد بانک دولتی اسبربانک (Sberbank)، بزرگ‌ترین بانک روسیه، احتمال عرضه توکن توسط این بانک را مطرح کرد.

آژانس خبری روسی کومرسانت (Kommersant)، روز سه‌شنبه (۱۴ مرداد) به نقل از سرگِی پوپوف (Sergey Popov)، مدیر بخش امور تراکنش‌ها در اسبربانک اعلام کرد که این غول صنعت بانک‌داری، عرضه استیبل کوینی (Stablecoin) با پشتوانه یک‌به‌یک روبل روسیه را مدنظر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، از این استیبل کوین قرار است برای تسویه‌حساب‌های مربوط به سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده شود. همچنین پوپوف خاطر نشان کرده که اسبربانک قادر است این توکن را مطابق با مقررات جدید این کشور پیرامون ارزهای دیجیتال یا همان قانون «دارایی‌های مالی دیجیتال» یا DFA عرضه کند.

مدیر این بانک اظهار داشت:

ما احتمالا این استیبل کوین را مطابق با قانونی که اخیراً به تصویب رسیده است، عرضه خواهیم کرد. از آنجا که پشتوانه این توکن روبل است، از آن می‌توان به‌عنوان مبنا یا ابزاری برای تسویه‌حساب‌ سایر دارایی‌های مالی دیجیتال استفاده کرد.

خبرهای مربوط به اقدامات اسبربانک، بلافاصله بعد از تصویب رسمی و قانونی‌شدن لایحه DFA روسیه در ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، منتشر شد. پوتین با امضای این لایحه، به‌طور رسمی از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۲ دی ۹۹)، به‌کارگیری ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت برای شهروندان این کشور ممنوع کرد. نسخه اولیه قانون DFA، اولین بار در سال ۲۰۱۸ اجرایی شد تا صرافی‌های ارزهای دیجیتال، خرید و فروش و همچنین وام‌های ارزهای دیجیتال را تحت پوشش قانون درآورد.

اسبربانک به انجام اقدامات و پروژه‌های نوین مرتبط با ارزهای دیجیتال شهرت دارد. طبق گزارش‌ها در ماه مه (خرداد)، اسبربانک ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید ۵,۰۰۰ خودپرداز بلاک چینی با قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. در نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸)، اسبربانک در به‌کارگیری راهکاری مبتنی بر بلاک‌ چین برای توافق‌های بازخرید پیشگام شد.

علاوه‌براین، در مه ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸)، به‌دلیل موضع منفی بانک مرکزی روسیه نسبت به دارایی‌های بلاک چینی، اسبربانک به‌ناگزیر، پروژه‌ای در رابطه با ارزهای دیجیتال را به حالت تعویق درآورد.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه