مکس کایزر: این بار بیت کوین راحت از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور می‌کند

مکس کایزر (Max Keiser) می‌گوید که قیمت بیت کوین از مرز ۲۸,۰۰۰ دلار نیز عبور خواهد کرد. به عقیده او، در این مسیر صعودی، هیچ‌گونه مقاومتی در رکورد ۲۰,۰۰۰ دلاری قبلی رخ نخواهد داد و درنهایت، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال شش‌رقمی خواهد شد.  

به گزارش، طبق گفته مکس کایزر، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال هایزنبرگ کپیتال (Heisenberg Capital) و مجری برنامه تلویزیونی کایزر ریپورت (Keiser Report)، قیمت بیت کوین به‌زودی به ۲۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید. او معتقد است که در این پیشروی قیمت، رکورد تاریخی پیشین، هیچ مانعی ایجاد نخواهد کرد.

کایزر که یکی از اولین سرمایه‌گذاران در شرکت بزرگ کراکن (Kraken) و صرافی بیت‌استمپ (Bitstamp) با ارزشی بالغ‌بر ۱۰۰میلیون دلار است، در روز ۱ اوت (۱۱ مرداد) در حساب توییتری خود نوشت:

سطح ۲۰,۰۰۰ دلار هیچ‌گونه مقاومتی در برابر روند رشد بیت کوین شکل نخواهد داد. تا رسیدن به ۲۸,۰۰۰ دلار شاهد هیچ مقاومتی نخواهیم بود. در محدوده ۲۸,۰۰۰ دلار یک روند بازگشتی موقتی رخ خواهد داد تا با انرژی و قدرت بیشتری حرکت به سمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار آغاز شود.

طی ۱۲ روز گذشته، قیمت بیت کوین از ۹,۲۰۰ دلار به ۱۲,۰۰۰ دلار رسیده و توانسته است رکورد سال جاری را بشکند. بازار ارزهای دیجیتال با رشد قدرتمند بیت کوین و اتر، شاهد روزهای پُرسودی خواهد بود.

طی جهش اخیر بیت کوین، کایزر به‌طور مداوم روی پیش‌بینی خود در مورد روند بیت کوین در میان‌مدت پافشاری می‌کرد. طبق انتظار کایزر، قیمت بیت کوین در نهایت از ۲۸,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد و جهشی تا رکورد جدید شش‌رقمی خواهد داشت.

در اواخر ژوییه (اوایل مرداد)، هنگامی که بیت کوین برای اولین بار توانست از سد ۱۱,۰۰۰ دلار عبور کند، کایزر گفت که احتمال شش‌رقمی‌ شدن قیمت وجود دارد. از آن زمان تاکنون، او بر این عقیده است که سطح ۱۰,۴۰۰ دلار به‌عنوان حمایت تأیید شده است و قدرت روند صعودی را حفظ خواهد کرد. او اظهار داشت:

تا پیش از رسیدن به ۲۸,۰۰۰ دلار، روند بازگشتی خاصی را تجربه نخواهیم کرد و بعد از آن، هدف‌های شش‌رقمی در انتظار بیت کوین خواهند بود.

بااین‌حال، در ۲ اوت (۱۳ مرداد)، بیت کوین شاهد اولین روند بازگشتی قابل‌توجه از اواسط ژوئن (اواخر خرداد) تاکنون بود. گفتنی است قیمت بیت کوین تنها در عرض ۱۵ دقیقه از ۱۲,۰۰۰ دلار به ۱۰,۵۰۰ دلار سقوط کرد و موجب لیکوییدشدن ۱ میلیارد دلار از موقعیت‌های معاملاتی در سرتاسر بازار شد.

مکس کایزر: این بار بیت کوین راحت از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور می‌کند

افت شدید قیمت بیت کوین در زمانی کوتاه. منبع: TradingView

ظاهراً، کایزر و دیگر تحلیل‌گران مشهور با این سقوط ناگهانی غافلگیر نشدند و این حرکت قیمت را اتفاقی طبیعی برای خروج سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای تلقی کردند. گفتنی است با افت یکباره بهای بیت کوین، موقعیت‌های معاملاتی لانگ (خرید) با ضریب‌های اهرمی بالا یا حتی پایین، در کمتر از یک ساعت از بین رفتند و بازار برای مدتی از تب و تاب افتاد.

اسکات ملکر (Scott Melker)، معامله‌گر ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که پیش از سقوط قیمت، واگرایی‌های نزولی بسیاری مشاهده شده بود. بعد از چنین جهش قدرتمندی در زمانی اندک، بازار به تثبیت قیمت نیاز داشت. او توضیح داد:

ثبت کندل قرمز ۱,۷۰۰ دلاری برای قیمت بیت کوین (که بیشترِ آن طی چند دقیقه اتفاق افتاد) با حجمی بسیار زیاد، به علاوه فروشی گسترده و مشابه در بازار اتر، آن هم در اواسط شب (نیمکره غربی)؟ جالب است! من قبلا هم اشاره کرده بودم که واگرایی‌های نزولی همه‌جا در نمودارهای بیت کوین دیده می‌شوند.

برخی از معامله‌گرها انتظار دارند در کوتاه‌مدت، ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و اتر، شاهد نوسانات اندکی باشند. بیت کوین، پس از یک حرکت قیمت قابل‌ملاحظه، تمایل دارد چندهفته‌ای در بازه و محدوده‌ای مشخص نوسان داشته باشد.  

به عقیده مایکل وان دو پوپه (Michael van de Poppe)، معامله‌گر بورس اوراق بهادار آمستردام، آلت کوین‌ها می‌توانند از کاهش نوسانات بیت کوین بهره‌مند شوند. او در حساب توییتری خود نوشت:

محتمل‌ترین حالت برای شرایط فعلی، نوسان بیت کوین و اتر برای تعیین بازه‌ای مشخص است، اما با گذشت زمان (حدود یک یا دو هفته) این نوسانات به‌تدریج کاهش می‌یابد. در این شرایط، شما چه باید بکنید؟ بله، اکنون که قیمت آلت کوین‌ها کاهش یافته، فرصت مناسبی برای خرید آلت کوین به وجود آمده است. درحالی‌که توجه همه به سمت بیت کوین جلب شده است، تمرکز شما باید روی آلت کوین‌ها باشد.

با وجود اختلاف در پیش‌بینی کوتاه‌مدت معامله‌گران مختلف، به نظر می‌رسد بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد روند میان‌مدت تا سال ۲۰۲۱ خوش‌بین هستند. عوامل متعدد و مهمی از جمله کاهش قدرت دلار ایالات متحده و افزایش نقدینگی، می‌توانند بر افزایش قدرت فعلی بازار بیت کوین تأثیر مثبت داشته باشند.

پلن‌بی (PlanB)، خالق مشهور مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به عرضه (S2F)، نیز تأیید کرد که بیت کوین در حال حرکت به سوی قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار است. او پس از جهش انفجاری قیمت اظهار داشت که بیت کوین به‌خوبی در حال طی مسیر تا رسیدن به قیمتی شش‌رقمی است.

منبع: ارز دیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه