افزایش شدید قیمت بیت کوین؛ آمریکا ۱ تریلیون دلار دیگر چاپ می‌کند

همزمان با انتشار خبر چاپ و عرضه ۱ تریلیون دلار دیگر توسط فدرال رزرو،‌ قیمت بیت کوین با جهشی بزرگ توانست به محدوده ۱۰,۲۰۰ دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کویننمودار قیمت بیت کوین

به گزارش، قیمت بیت کوین که روز گذشته توانسته بود مقاومت ۱۰,۰۰۰ دلاری خود را بشکند، صبح امروز با افزایشی قابل‌توجه تا ۱۰,۳۰۰ دلار بالا رفت. در حال حاضر هر واحد بیت کوین با رشدی ۵.۷ درصدی به‌نسبت روز گذشته، در رقم ۱۰,۲۱۸ دلار معامله می‌شود. رسیدن به سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری از آن جهت پراهمیت است که این رقم یک سطح روانی برای قیمت بیت کوین به حساب می‌آید.

به‌عقیده بسیاری از تحلیل‌گران، افزایش اخبار مثبت پیرامون بیت کوین و خارج‌شدن از محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار که مدت‌ها در آن مانده بود، با رشد اخیر مرتبط است.

انتشار خبر عرضه ۱ تریلیون دلار دیگر به‌عنوان کمک مالی از سوی دولت آمریکا را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد قیمت بیت کوین دانست. استیو منوچین (Steven Munchin)، وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است که مقامات این کشور در حال بررسی لایحه‌ای هستند که امکان عرضه کمک‌های مالی بیشتر را فراهم می‌کند. به‌گفته منوچین، این لایحه با تمرکز بر کودکان و مشاغل تدوین شده است. او در ادامه افزود:

آماده هستیم که به‌سرعت عمل کنیم. کابینه و جمهوری‌خواهان کاملا باهم هم‌نظر هستند.

به احتمال زیاد این لایحه در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا تصویب خواهد شد. در صورت تصویب، شهروندان آمریکایی یک چک ۱,۲۰۰ دلاری دیگر نیز به‌عنوان کمک مالی برای جبران خسارات ناشی از ویروس کرونا دریافت خواهند کرد.

دیگر ارزهای دیجیتال بازار هم روز خوبی را پشت گذاشتند. در این میان، اتر، ارز شماره دو بازار با افزایش قیمتی ۷.۳ درصدی به رقم ۳۲۴ دلار رسیده است. از سوی دیگر، ارزهایی نظیر ریپل و کاردانو به ترتیب با ۲.۷۷ و ۳.۹۰ درصد کاهش قیمت همراه بودند.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۳۱۱ میلیارد دلار است و بیت کوین سهمی ۶۰.۳۳ درصدی از آن دارد.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه