اولین تبادل فضایی بیت کوین

سامسون ماو مدیرعامل شرکت Pixelmatic و مدیر ارشد امنیت بلاک استریم از فرصت همایش بلاکچین آسیا ۲۰۲۰ استفاده کرد و از طریق ماهواره بلاک استریم به Chris Hadfield فضانورد کانادایی بیت کوین هدیه داد. این اتفاق، اولین تبادل فضایی بیت کوین و ارسال آن به یک فضانورد قلمداد می‌شود.

سامسون و تیم بلاک استریم، در سرویس خود تغییراتی دادند تا تراکنش، اول به ماهواره بر مدار زمین و پس از آن به کاربران زمین ارسال شود. در این فرایند، سامسون توانست مقداری بیت کوین به ارزش ۱۰۰ دلار به کیف پول Blockstream Green کریس هدفیلد ارسال کند. فرایند  اولین تبادل فضایی بیت کوین به صورت زنده در همایش بلاکچین آسیا ۲۰۲۰ پخش شد.

کریس هدفیلد، فضانورد بازنشسته کانادایی و خلبان سابق نیروی هوایی سلطنتی کانادا است. او اولین فرد کانادایی است که تا به حال در فضا قدم گذاشته و به‌عنوان فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی خدمت کرده است.

اولین بیت کوین ارسال‌شده از فضا

ماهواره بلاک استریم تمام تراکنش‌های موجود در Bitcoin mempool را ارسال خواهد کرد تا افراد در سراسر جهان حتی در صورت عدم اتصال به اینترنت، بتوانند با شبکه بیت کوین همگام شوند. با این حال، برای این رویداد خاص، سفارشی‌سازی‌های سرویس به گونه‌ای انجام شد که این تراکنش منحصراً از فضا انجام شود. سامسون با دریافت آدرس بیت کوین کریس هدفیلد، تراکنش خامی ایجاد و آن را به ۳ ماهواره بلاک استریم که در فاصله‌ تقریبی ۳۵,۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین بودند ارسال کرد.

ماهواره‌ها متعاقباً این تراکنش را برای کاربران ماهواره Blockstream در چندین قاره ارسال کردند و سپس تراکنش را به شبکه بیت کوین از طریق اینترنت زمینی انتقال دادند. تراکنش‌ها قبل از ورود به کیف پول بیت کوین کریس هادفیلد برای اولین بار در یک کاوشگر بلاک ظاهر شد. پس از دریافت‌ شدن بیت کوین به کیف پول کریس هادفیلد، وی به‌وضوح هیجان‌زده شد و این اتفاق را تجربه‌ای جادویی خواند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه