مدیرعامل شرکت توانیر: ماینر‌های غیرقانونی را لو بدهید و ۱۰ میلیون تومان جایزه بگیر

محمد حسن متولی زاده اعلام کرده است که این سازمان به‌طور جدی طرح شناسایی فارم‌های غیرمجاز را اجرا می‌کند و به افرادی که در این رابطه گزارش ارائه کنند پاداش خواهد داد

 

مدیرعامل شرکت توانیر برای شناسایی ماینر‌ها جایزه تعیین کرد!

محمد حسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر اخیرا گزارشی را از رویکرد شرکت توانیر برای مقابله با فعالیت ماینر‌ها ارائه کرده است و اظهار داشت به کسانی که برای شناسایی فارم‌های بدون مجوز به این سازمان کمک کنند پاداش داده می‌شود.

شرکت توانیر

مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت که شرکت توانیر با ماینر‌هایی که درخواست انشعاب قانونی برای استخراج رمزارزها را ارائه کرده‌اند بر اساس چهارچوب تعیین شده توسط وزارت نیرو قرارداد منعقد کرده است. بر اساس گزارش، مصوبه‌ی وزارت نیرو تعرفه‌ی برق مصرفی ماینر‌ها را ۹۶۵ تومان تعیین کرده است. این تعرفه از ابتدای مهر تا پایان اسفند به‌صورت نیم بها و از ابتدای خرداد تا پایان شهریور با نرخ دو برابر محاسبه می‌گردد.

عقد قرارداد ۴۰۰ مگاواتی شرکت توانیر با ماینر‌ها

محمد حسن متولی زاده ظرفیت قرارداد شرکت توانیر با ماینر‌های دارای مجوز را ۴۰۰ مگاوات اعلام کرد. وی همچنین اعلام کرد با توجه به اختیارات شرکت برق، فارم‌هایی که بدون اخذ مجوز و به‌طور غیرقانونی فعالیت می‌کنند را شناسایی و متوقف خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توانیر گزارش کرد که تاکنون ۱۱۰۰ فارم غیرقانونی استخراج رمزارزها در کشور شناسایی و تعطیل شده‌اند. وی همچنین اظهار داشت به کسانی که در شناسایی فارم‌های غیرقانونی استخراج رمزارزها کمک کنند ۱۰ میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

بر اساس گزارش کوینیت، همزمان با آغاز فصل گرما و افزایش مصرف انرژی الکتریکی، شرکت برق نیز فرآیند شناسایی ماینر‌ها را با جدیت بیشتری دنبال می‌کند. همچنین سخنگوی صنعت برق کشور نیز اعلام کرده است که درصورت شناسایی ماینر‌ها خسارت وارد شده به صنعت برق نیز محاسبه و از آن‌ها اخذ خواهد شد.

با این وجود مصوبه‌ی اخیر هیئت دولت ماینر‌ها را مکلف کرده است تا مشخصات خودشان را به همراه تجهیزات استخراج رمزارزها در پلتفرم وزارت صمت درج کنند و پس از پرداخت حقوق گمرکی و عوارض مربوطه به اخذ مجوز اقدام کنند و یا تجهیزاتشان را به مراکز قانونی استخراج رمزارزها تحویل دهند.

 

منبع: کوینیت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه