تحلیل جدید: میزان سرچ بیت کوین در گوگل روی قیمت آن تاثیرگذار است!

در سال ۲۰۱۷، عموم مردم دچار جنون بیت کوین شده بودند. قیمت بیت کوین به شدت در حال افزایش بود و افراد مختلف در حال تحقیق در خصوص این ارز دیجیتال بودند. بین تعداد جستجوها و تعداد خرده سرمایه گذارانی که در حال خرید بودند رابطه مستقیم وجود داشت و ممکن است بار دیگر شاهد شرایط مشابهی در سال ۲۰۲۰ باشیم. طبق گزارش SemRush، موتورهای جستجو شاهد افزایش تعداد جستجوها به شرایط سال ۲۰۱۷ هستند.

تحلیل انجام شده توسط CryptoCompare اذعان داشته است که در ماه ژانویه ۲۰۱۷، کاربران گوگل ۳.۳ میلیون بار کلمه بیت کوین را جستجو کردند. در آن زمان، قیمت بیت کوین فقط ۱۰۰۰ دلار بود. اما در ماه دسامبر همان سال و هنگامی که قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، تعداد جستجوهای کلمه بیت کوین به ۴۵.۵ میلیون جستجو افزایش یافت.
در ماه مارس ۲۰۲۰ و هنگامی که قیمت در حال کاهش بود، تعداد جستجوهای کلمه بیت کوین در گوگل با کاهش ۸۶ درصدی به ۶.۱ میلیون جستجو رسید. شاید جالب ترین نکته آماری در تحلیل CryptoCompare این باشد که با سقوط بازار بورس و عرصه امور مالی سنتی، تعداد جستجوهای مرتبط با بیت کوین افزایش چشمگیری داشت.
در ماه مارس که دنیای امور مالی در شرایط وخیمی قرار داشت، تعداد جستجوهای بیت کوین به ۱۳.۶ میلیون جستجو رسید. بسیاری از متخصصان عرصه ارزهای دیجیتال این موضوع را نشانه ای در نظر گرفتند که سرمایه گذاران، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان پوشش ریسک در مقابل بازار پرنوسان بورس مد نظر قرار داده اند.
دلیلی که اکثر متخصصان بر اساس آن معتقدند قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ با روند صعودی مواجه خواهد شد رویداد هاوینگ سوم بیت کوین است. پاداش ماینرها نصف شده است و انتظار می‌رود که تقاضای موجود باعث شود که قیمت به سمت ثبت رکورد جدیدی پیش برود. اوایل سال جاری تعداد جستجوهای عبارت هاوینگ بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت.
طی این دوره افزایش تعداد جستجوهای مرتبط با بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال نیز در حال افزایش بوده است. رابطه بین قیمت بیت کوین و تعداد جستجوهای آن در ماه آوریل توسط مایک آلفرد (Mike Alfred) مدیرعامل Digital Asset Data بیان شده بود.
وی در این خصوص گفت:

ما شاهد افزایش علاقه خرده سرمایه گذاران به بیت کوین هستیم. دوره بی سابقه محرک های مالی و چاپ پول باعث شده است که بسیاری از افراد به سمت بیت کوین به عنوان یک سیستم پولی جایگزین جلب شوند.

خرید بیت کوین هم چنان برای اکثر مردم عجیب است. در دوران روند صعودی بیت کوین این موضوع مشخص بود که افراد بیشتری با ایده ارزهای دیجیتال آشنا خواهند شد و ورود گسترده تازه واردان با افزایش تعداد جستجوها منجر خواهد شد.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه