خرگوش‌های بلاکچینی یوبی‌سافت به کمک کودکان یونیسف آمدند!

شرکت بازی‌سازی یوبی‌سافت قصد دارد طی یک حرکت بشردوستانه و در راستای کمک به صندوق رمزارزی یونیسف با استفاده از بلاکچین اتریوم یک ابتکار عمل جالب انجام دهد

خرگوش‌های بلاک‌چینی یونیسف

درحالیکه اغلب دولت‌های سراسر جهان به دنبال وضع قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای محدود‌سازی روند رشد فناوری بلاک‌چین هستند، صندوق کودکان ملل متحد یا همان یونیسف(UNICEF) به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سازمان ملل متحد اکنون به اولین سازمان بین‌المللی تبدیل شده که با ایجاد صندوق رمزارزهای یونیسف به پذیرش فناوری بلاک‌چین و رمزارزها روی آورده است.

در راستای کمک به این صندوق رمزارزی بین‌المللی، شرکت یوبی‌سافت اینترتیمنت(Ubisoft Entertainment) غول حوزه‌ی سرگرمی و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای در جهان اکنون اعلام نموده که یک نسخه ویژه از کلکسیون خرگوش‌ها(Rabbids) خود را براساس فناوری بلاک‌چین و به عنوان یک بازی رایانه‌ای منتشر کرده است.

این ابتکار عمل با صدور ۵۵ عدد محصول کلکسیونی خرگوش‌ها آغاز شده که هرکدام نمایانگر یک توکن بر روی بلاک‌چین اتریوم هستند.

زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ موضوع فناوری بلاک‌چین مورد توجه‌ی همه قرار گرفت و بیت کوین روند رشد خود را آغاز کرد، همه نسبت به پتانسیل‌های ذاتی این فناوری در حال ظهور بی‌توجه بودند و آن را دست کم می‌گیرفتند. با گذشت سال‌های از زمان ظهور فناوری بلاک‌چین و مشخص شدن کاربرد‌های مختلف از جمله ایجاد صنعت رمزارزها و به محبوبیت رسیدن رمزارزهایی همچون اتریوم و ریپل، توسعه‌ٔهندگان حوزه‌ی فناوری، تجار و دولت‌های سراسر جهان تصدیق و پذیرش این فناوری متحول کننده را آغاز کردند. در حال حاضر، همانطور که مشاهده می‌کنید، این فناوری به بلوغ نسبی رسیده و می‌تواند گزینه‌های بسیار بیشتری در اختیار کاربران خود قرار دهد.

بازی خرگوش‌ها چطور توسط یوبی‌سافت ارائه می‌شود

توکن‌های کلکسیونی خرگوش اولین نمونه از این محصول بلاک‌چینی بوده و توسط زیرمجموعه‌ی نوآوری‌های استراتژیک این شرکت به نام استراتژیک اینوویشت لب(Strategic Innovation Lab) توسعه یافته است. بازیکنان هم می‌توانند این خرگوش‌ها را دوباره به فروش رسانده و هم می‌توانند برای همیشه نزد خود نگه دارند. این توکن‌ها در حال «همیشه برای فروش(Always for sale)» عرضه شده‌اند، این بدان معناست که هر زمان که مالک قصد فروش آن‌ها را داشته باشد، خریدار می‌تواند با پرداخت مقدار مشخصی رمزارز اتر آن‌ها را خریداری کند.

زمانی که روند خرید انجام شد و حق مالکیت خرگوش‌ها به شخص دیگری واگذار شد، یک توکن تایید کننده به نام «اثبات مالکیت محتمل» یا «Proof of Plausible Ownership» برای مالک قبلی صادر شده تا انگیزه‌ای برای ادامه‌ی کار و رشد مجموعه‌ی خرگوش‌های تحت مالکیت وی باشد. این خرگوش‌های کلکسیونی اساسا طبیعت پویا دارند، یعنی هر زمان که به فروش رسیده و در اختیار یک مالک جدید قرار بگیرند، توانایی تغییر شکل به حیوانات دیگر را خواهند داشت. هر زمان که یک خرگوش خریداری می‌شود، مبلغ پرداخت شده در تراکنش به صورت رمزارز اتریوم، به حساب یونیسف منتقل می‌شود.

آیا یوبی‌سافت منابع کافی برای اجرای این طرح را دارد؟

 

پاسخ بسیار ساده است، بله! یوبی‌سافت یک شرکت بزرگ با تمرکز بر حوزه‌ی فناوری است که در حال حاضر به عنوان سازنده و مالک برخی از محبوب‌ترین بازی‌های رایانه‌ای جهان از جمله اساسینز کرید(Assassin’s Creed)، شاهزاده‌ی پارسی(Prince of Persia) و عناوین دیگری شناخته می‌شود. این شرکت بیش از ۱۶۰۰ کارمند تمام وقت داشته و براساس یک دهه فعالیت مستمر، هرگز دچار کمبود نوآوری در زمینه‌ی فناوری نبوده است؛ موضوع خرگوش‌های کلکسیونی یوبی‌سافت نیز از یک استثنا محسوب نمی‌شود.

شایان ذکر است که یونیسف اعلام نموده که از دارایی‌های رمزارزی بدست آمده برای ارتقاء سطح زندگی و رفاه کودکان سراسر جهان استفاده خواهد کرد. پذیرش و گسترش فرایند کمک مالی با استفاده از رمزارزها و از طریق صندوق‌های رمزارزی نیز یکی دیگر از اهداف این آژانس بین‌المللی می‌باشد. یونیسف در نظر دارد تا با افزایش سطح پذیرش و استفاده از پتانسیل اقتصاد دیجیتال «دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند».

 

 

منبع: کوینیت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه