۳۹ درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین در کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند

یک نظرسنجی از سوی شرکت دیلویت (Deloitte) نشان می‌دهد بلاک چین در میان شرکت‌هایی که از آن درک درستی دارند، به‌طور رو به رشدی در حال تبدیل شدن به یک اولویت است.

به گزارش کوین تلگراف، آخرین نظرسنجی دیلویت، غول حسابداری جهان، نشان می‌دهد ۴۰٪ پاسخ‌دهندگان از شرکت‌های فناوری مطرح در سراسر جهان، در حال حاضر پذیرش بلاک چین را آغاز کرده‌اند و از هر ۱۰ نفر ۹ نفر معتقدند که بلاک چین در سه سال آینده اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

طبق نتایج نظرسنجی بلاک چین دیلویت در سال ۲۰۲۰، ۳۹٪ از ۱,۴۸۸ مقام اجرایی ارشد در ۱۴ کشور اعلام کردند از بلاک چین در کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۱۶٪ افزایش را نشان می‌دهد. این رقم در مورد شرکت‌هایی با درآمد بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به ۴۱٪ رسیده است.

این شرکت حسابداری از نمایندگان شرکت‌هایی از برزیل، کانادا، چین، آلمان، هنگ‌کنگ، ایرلند، مکزیک، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سوئیس، امارات متحده عربی، انگلستان و ایالات متحده که درک گسترده‌ای از بلاک چین، دارایی‌های دیجیتال و فناوری دفتر کل توزیع‌شده دارند، این نظرسنجی را انجام داده است.

این نظرسنجی نشان داد شرکت‌های زیادی دارند فناوری بلاک چین و پتانسیل دارایی‌های دیجیتال در آینده را در اولویت خود قرار می‌دهند.

در این گزارش نوشته شده است:

حدود ۸۹٪ اعتقاد دارند که دارایی‌های دیجیتال طی سه سال آینده در صنعت آنها بسیار یا تاحدی مهم خواهند بود. اکثریت قاطع (۵۳٪) از آنها اعلام کردند که دارایی‌های دیجیتال بسیار مهم خواهند بود.

طبق گزارش دیلویت، این ارقام بالا می‌تواند به فعالیت‌های استخدامی شرکت‌ها مرتبط باشد. ۸۲٪ از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی اعلام کردند طی ۱۲ ماه آینده کارمندانی با تخصص بلاک چین را استخدام خواهند کرد. حدود ۸۳٪ هم گفتند اگر پذیرش بلاک چین را آغاز نمی‌کردند، یک مزیت رقابتی را از دست می‌دادند.

۳۹ درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین در کسب‌وکار خود استفاده می‌کنندمنبع: Deloitte

با این حال، تمام پاسخ‌ها به نوآوری بلاک چین مثبت نبود. ۵۴٪ از پاسخ‌دهندگان در این نظرسنجی عقیده داشتند که درباره این فناوری خیلی بزرگنمایی شده است. این رقم در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۳٪ و در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۹٪ بود.

طبق گزارش دیلویت، پذیرش بلاک چین در برخی از کشورها بیشتر بوده است. به‌عنوان مثال، در حالی که ۳۱٪ از پاسخ‌دهندگان آمریکایی گفتند که از بلاک چین استفاده می‌کنند، این میزان در چین تقریباً دو برابر یعنی ۵۹٪ است.

دارایی‌های دیجیتال در آسیا به‌طرز رو به رشدی محبوب هستند. ۹۴٪ چینی‌ها اعلام کردند «به‌شدت» یا «تاحدی» معتقدند دارایی‌های دیجیتال در ۵ الی ۱۰ سال آینده می‌تواند به‌عنوان جایگزین پول‌های رایج عمل کنند.

اگرچه این نظرسنجی در مراحل اولیه همه‌گیری ویروس کرونا انجام شده است، یک نظرسنجی مشابه در ماه آوریل (فروردین) نشان داد علاقه به بلاک چین در چین کم شده است، اما ۷۰ درصد پاسخ‌دهندگان همچنان به پتانسیل آن خوش‌بین بودند.

 

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه