تصویب لایحه مالیات بر رمز ارزها در آمریکا؛ بازار رمز ارزها خونین شد

جو بایدن رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضا لایحه زیرساختی ۱ تریلیون دلاری آمریکا آن را به قانون رسمی کشور تبدیل کرد. در این مراسم کسی در مورد رمز ارزها صحبت نکرد و گویا همه موافق این قانون بوده‌اند. این در حالی است که قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها با سقوط نسبتا شدیدی مواجه شده است.

به گزارش و به نقل از کوین تلگراف، پس از چندین ماه سختگیری و موشکافی قانونی از جانب سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه زیرساختی که مورد انتقاد بسیاری از صاحب‌نظران عرصه رمزارز بوده است، اکنون به طور رسمی به قانون آمریکا تبدیل شده است.

طی مراسم امضای این لایحه که روز دوشنبه در کاخ سفید برگزار شد، جو بایدن رییس جمهور آمریکا لایحه زیرساخت یک تریلیون دلاری را در حضور گزارشگران، قانونگذاران و اعضای اتحادیه امضا کرد. اگرچه هدف این لایحه، تامین بودجه برای جاده‌ها، پل‌ها، دسترسی به اینترنت، صفحه‌های انرژی خورشیدی، ایستگاه شارژ خودروهای برقی و سایر پروژه‌های مهم زیرساختی است، اما قانونگذاران قبل از تایید در کنگره، از ادبیاتی استفاده کرده‌اند که می‌تواند برای رمزارزها نیز اعمال شود.

با تصویب این لایحه، قوانین سختگیرانه‌تری در خصوص کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارزها پیاده‌سازی می‌شود و الزامات ارائه گزارش از جانب کارگزاری‌ها افزایش می‌یابد. در این لایحه مقرر شده است که تراکنش‌های رمزارز به ارزش بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار باید به سرویس درآمد داخلی آمریکا (IRS) گزارش شود. گروهی از سناتورها، اصلاحیه‌ای برای این لایحه پیشنهاد دادند که الزامات ارائه گزارش مالیات بر رمزارز را شفافسازی می‌کرد، اما این پیشنهاد در ماه آگوست تایید نشد.

بسیاری از سخنرانان این مراسم به همکاری دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای تصویب این لایحه زیرساختی اشاره کردند. بایدن شخصا از کرستن سینما (Kyrsten Sinema) و راب پورتمن (Rob Portman) سناتورهای آمریکا و میچ مک‌کانل (Mitch McConnell) رییس حزب اقلیت به پاس تلاش‌هایشان در تصویب این لایحه در مجلس سنا تشکر کرد.

جو بایدن در این مراسم گفت:

به مدت زیادی درباره داشتن بهترین اقتصاد جهان صحبت کرده‌ایم. امروزه، این موضوع را تحقق بخشیده‌ایم. آمریکا بار دیگر در تکاپو است و زندگی شما در جهت مثبت و خوبی تغییر خواهد کرد.

اکثر سناتورهایی که برای تغییر ادبیات مرتبط با رمزارزها در این لایحه زیرساختی تلاش کردند، سرانجام رای مثبت دادند. اما پت تومی (Pat Toomey) این قانون را مورد انتقاد قرار داد و آن را بسیار هزینه‌بر و گران، بسیار توسعه‌پذیر، بسیار نپرداخته و خام و بسیار تهدیدآمیز برای اقتصاد عرصه رمزارز خواند. وی الزامات ارائه گزارش مالیات بر رمزارز را غیراصولی و ناکارآمد خواند.

اگرچه تغییر مفاد الزامات ارائه گزارش مالیات بر رمزارز برای قانونگذاران بسیار دشوار است، اما سایر افراد نظرات دیگری دارند. شانون بری (Shannon Bray) کاندیدای ایالت کارولینای شمالی در مجلس سنا، رأی‌دهندگان را به انتخاب نمایندگان دوستدار کریپتو تشویق کرده است تا به مبارزه علیه اجرای این قانون کمک کند.

بایدن علیرغم گزارش‌های موجود در خصوص تلاش سناتورها ران وایدن و سینتیا لومیس برای تغییر الزامات ارائه گزارش مالیات بر کریپتو و مشمول نشدن افرادی که به توسعه کیف پول‌ها و فناوری بلاکچین می‌پردازند، این لایحه زیرساختی را امضا کرده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطح مقاومتی ۶۶,۰۰۰ دلار باقی بماند. قیمت این رمزارز به ۶۶,۴۰۰ دلار رسید و سپس روند نزولی خود را آغاز کرد. کاهش قیمت مهمی به کمتر از سطح حمایتی ۶۵,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته صورت گرفته است.

قیمت بیت کوین حتی به کمتر از سطوح حمایتی ۶۳,۵۰۰ و ۶۳,۰۰۰ دلار رسید. علاوه بر این، از کانال صعودی با سطح حمایتی نزدیک به ۶۴,۴۰۰ دلار خارج شد. خرس‌ها روند قیمت را به دست گرفته‌اند و آن را به کمتر از سطح حمایتی ۶۲,۰۰۰ دلار رساندند.

کف قیمت نزدیک به ۶۲,۱۲۶ دلار ثبت شد و اکنون در روند نزولی قرار دارد. سطح مقاومتی اولیه بر روی ۶۲,۰۰۰ دلار است. اولین سطح مقاومتی مهم بر روی ۶۲,۴۰۰ دلار است. این سطح نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶٪ در کاهش اخیر قیمت از سطح ۶۶,۳۴۹ الی ۶۱,۱۲۶ دلار است.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، تایم فریم یک ساعت

عبور از سطح مقاومتی ۶۲,۴۰۰ دلار می‌تواند شرایط را برای بازیابی تدریجی آماده کند. سطح مقاومتی مهم بعدی بر روی ۶۳,۰۰۰ دلار است. سطح مقاومتی اصلی بر روی ۶۳,۷۵۰ دلار شکل گرفته است.

سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ کاهش قیمت اخیر از ۶۶,۳۴۹ دلار به ۶۱,۱۲۶ دلار نیز نزدیک به سطح قیمت ۶۳,۷۵۰ دلار است. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین در محدوده ۶۱۰۰۰ دلار قرار دارد.

اطلاعات سایت کوین‌گلس نشان می‌دهد با سقوط ۸٪ قیمت بیت کوین نسبت به روز گذشته، تنها در ۱۲ ساعت اخیر بیش از ۴۹۴ میلیون دلار قرارداد آتی رمز ارزها لیکویید شده است که از این مقدار حدود ۹۰٪ آنها قرارداد خرید استقراصی (Long) بوده است. در این ۱۲ ساعت بیش از ۱۶۴،۰۰۰ دلار قرارداد آتی بیت کوین لیکویید شده است و بالاترین حجم قراردادهای لیکویید شده در صرافی بایننس رخ داده است.

علاوه بر بیت کوین سایر بازار ارزهای دیجیتال نیز از این سقوط رنج برده است. اتریوم با ۸.۴۱٪ کاهش قیمت به محدوده ۴،۳۱۳ دلار سقوط کرده است. بایننس کوین، سولانا و کاردانو نیز به ترتیب به محدوده ۶۰۳ دلار، ۲۲۶ دلار و ۱.۹۴ دلار وارد شده‌اند. در مجموع ارزش بازار رمز ارزها ۷.۷٪ نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

هیت مپ بازار رمز ارزها

آیا کاهش قیمت بیشتری در راه است؟

اگر بیت کوین نتواند به بالاتر از سطح مقاومتی ۶۳,۰۰۰ دلار بازیابی شود، کاهش قیمت ادامه می‌یابد. سطح حمایتی اولیه بر روی ۶۱,۲۰۰ دلار است.

اولین سطح حمایتی مهم بر روی ۶۱,۰۰۰ دلار شکل گرفته است. سطح حمایتی مهم بعدی نزدیک به ۶۰,۰۰۰ دلار است.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD در محدوده نزولی تشدید شده است.

اندیکاتور RSI ساعتی: اندیکاتور RSI در محدوده اشباع فروش قرار دارد.

سطوح حمایتی مهم: ۶۱,۲۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۶۲,۴۰۰، ۶۳,۰۰۰ و ۶۳,۷۵۰ دلار.

منبع: cointelegraph


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه