هم‌بنیان‌گذار ردیت: ما اکنون در بهار رمزارزی به سر می‌بریم

الکسیس اوهانیان، هم‌بنیان‌گذار ردیت با تاکید بر لزوم توسعه‌ی قدرتمند کاربردهای معنادار برای فناوری بلاک چین گفته که اکوسیستم ارزهای مجازی وارد دوران شکوفایی خود شده است.

اوهانیون طی مصاحبه‌ای با یاهو فایننس در تاریخ ۲۳ مه، گفته است:

ما حقیقتا از نظر در اختیار داشتن مهندسان کاربلد، توسعه‌دهندگان خبره و طراحان چیره‌دست برای توسعه‌ی راهکارهای واقعی مبتنی بر بلاک چین در بهار رمزارزی به سر می‌بریم.

وی در ادامه افزوده است:

ما در حال مشاهده‌ی ظهور استعدادهای برتر و درخشانی در این اکوسیستم هستیم و این چیزی است که بیش از همه برای من مهم و قابل توجه بوده است.

اوهانیون پیش‌تر فاش کرده بود که بخشی از ثروت خود را به رمزارز تبدیل کرده است. وی می‌گوید هرچند احساس خوبی نسبت به رمزارزها دارد، اما فعلا به دنبال ورود تمام‌عیار به بازار رمزارزها نیست.

هم‌بنیان‌گذار ردیت، دارایی‌های رمزینه را یک ابزار محتاطانه برای پوشش ریسک توصیف کرده و می‌گوید:

روز به روز بر تعداد فعالان وال استریت که روانه‌ی بازار رمزارزها می‌شوند، افزوده می‌شود و این نشانه‌ای آشکار از این است که قلمرو رمزارزها نه جایی برای گذر موقت که برای اقامتی طولانی است.

کارشناس پارس بیت: به راستی چنین تعبیری بسیار زیباست اما اگر چنین دیدگاهی در خارج از کشور مطرح است میبایست از این تعبیر برای تلنگری در داخل کشور به کارشناسان و فعالان این اکوسیستم نیز استفاده کرد! تا کنون چه اقدامی در جهت بررسی و پیشبرد این فناوری در کشور شده است. شاید دلیل این موضوع کارهای پشت پرده و بدون اطلاع باشد. معمولا سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوص ی داخل کشور ما از سیاستی خاص برای پرده برداری از دستاوردهای خود استفاده میکنند. ابتدای امر را با مخالفت و انکار پیش میبرند و در ادامه راه کارشناسانی را در داخل سازمان خود برای رسیدن به اهداف بلاکچینی و رمزارزی خود آماده میکنند و به یکبار از موضع انکار به تشویق و بهره برداری پروژه های بلاکچینی دست میزنند.

اما در جهان اینگونه نیست و با اذعان شفافو روشن به انجام فعالیت های بلاکچینی و رمزارزی ، سعی در ایجاد رقابت و خروجی با کفایت از خود دارند. لذا این امر باعث میشود هر خروجی هم بیخودی ارزشمند و بزرگ نمایی نشود و با توجه به کارکرد واقعی خود دیده شود. پس بهتر است ما هم به این سیاست تمایل نشان دهیم و فکر نکنیم هر اولینی لزوما بهترین نیز خواهد بود. بلکه به خروجی با کیفیت و به در بخور فکر کنیم و تلاش خود را در آموزش نیرو در این زمینه بیشتر نماییم.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه